reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Telewizja dla niemowlaka

Dla przypomnienia - w 2016 roku Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) przedstawiła wytyczne dla rodziców​

  • W przypadku dzieci poniżej 18 miesięcy należy unikać korzystania z ekranów, zarówno tv, jak i smartfonów
  • Rodzice dzieci w wieku od 18 do 24 miesięcy powinny wybierać wysokiej jakości programy i oglądać je ze swoimi dziećmi, żeby pomóc im zrozumieć, co widzą.
  • Dzieci wieku od 2 do 5 lat mogą korzystać z ekranu do 1 godziny dziennie pod opieką rodziców
  • Dla dzieci w wieku 6 lat i starszych, rekomenduje się sprawdzanie czy media nie mają negatywnego wpływu na sen, aktywność fizyczną i i zachowania istotne dla zdrowia.
 
reklama
Powiem tak. Kto umie się załatwić przy otwartych dwiach i dziecku szarpiącemu za kostki, ten faktycznie może się do tych wytycznych stosować. Ja nie umiem. Moja córka jest aniołkiem, ale niestety nie rozumie "Mamusia musi zrobić kupę, daj mi dziesięć minut, zaraz przyjdę, postaraj się nie zabić w tym czasie".
 

Dla przypomnienia - w 2016 roku Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) przedstawiła wytyczne dla rodziców​

  • W przypadku dzieci poniżej 18 miesięcy należy unikać korzystania z ekranów, zarówno tv, jak i smartfonów
  • Rodzice dzieci w wieku od 18 do 24 miesięcy powinny wybierać wysokiej jakości programy i oglądać je ze swoimi dziećmi, żeby pomóc im zrozumieć, co widzą.
  • Dzieci wieku od 2 do 5 lat mogą korzystać z ekranu do 1 godziny dziennie pod opieką rodziców
  • Dla dzieci w wieku 6 lat i starszych, rekomenduje się sprawdzanie czy media nie mają negatywnego wpływu na sen, aktywność fizyczną i i zachowania istotne dla zdrowia.
Tak to jest wszystko o dzieciach,dla nich,z myślą o nich. Ale matka też jest ważna...Bez niej i bez jej spełnionych potrzeb nawet najbardziej idealny model wychowania nie zda egzaminu...Zgadzam się,nie puszczajmy dziecku tv przez caly dzień,ale 15 minut..? Jesli to wpłynie na dobrostan mamy..?
p.s. gdy bylam mamą jednego dziecka też byłam niemalże idealna. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się człowiek znajduje, od pomocy jaką otrzymuje,od ilości obowiązków jakie ma. Może mama jest sama i naprawdę nikt jej nie zmieni przez 24h.. etc
 
Powiem tak. Kto umie się załatwić przy otwartych dwiach i dziecku szarpiącemu za kostki, ten faktycznie może się do tych wytycznych stosować. Ja nie umiem. Moja córka jest aniołkiem, ale niestety nie rozumie "Mamusia musi zrobić kupę, daj mi dziesięć minut, zaraz przyjdę, postaraj się nie zabić w tym czasie".
Ja sie tak zalatwialam😅 na moją tv nie dzialalo tak hipnotyzujaco zeby spuscila mnie z oczu na dluzsza chwile🤷
Tez uwazam ze wszystko z umiarem ma swoje zalety. Moja corka nie lubi bajek ale piosenki owszem, procz 2 jezykow ktorych na codzien slucha z otoczenia, uczy sie tez slowek po angielsku wlasnie z piosenek, zabaw ruchowych, jezyka migowego. To co zaslyszy czy zobaczy pozniej sobie powtarza zemna czy z bratem podczas zabawy.
 
Tak to jest wszystko o dzieciach,dla nich,z myślą o nich. Ale matka też jest ważna...Bez niej i bez jej spełnionych potrzeb nawet najbardziej idealny model wychowania nie zda egzaminu...Zgadzam się,nie puszczajmy dziecku tv przez caly dzień,ale 15 minut..? Jesli to wpłynie na dobrostan mamy..?
p.s. gdy bylam mamą jednego dziecka też byłam niemalże idealna. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się człowiek znajduje, od pomocy jaką otrzymuje,od ilości obowiązków jakie ma. Może mama jest sama i naprawdę nikt jej nie zmieni przez 24h.. etc
Dlatego wyżej napisałam, że "Dzieci poniżej 18 miesiąca nie powinny korzystać z mediów, natomiast wiem, że są sytuacje, w których jest to trudne. Dlatego wychodzę z założenia, że warto znać umiar i jednocześnie zdawać sprawę, jak oglądanie wpływa na neurologię.", a to co czytasz jest po prostu wytycznymi od APA i odnosi się do wypowiedzi natala.bece, która się zastanawiała, czy dobrze pamięta rekomendacje ;)
 
Na moje dziecko telewizja też nie działa hipnotyzująco. Umie włączyć i to go chyba bardziej fascynuje, że jak naciśnie przycisk to coś się dzieje. Na pralce też wciska co się da i jest zafascynowane dźwiękiem. 2-3 minutowy filmik czasem obejrzy, czasem nie. Ani ja, ani mąż, telewizji nie oglądamy, więc syn na co dzień nie widzi, żeby ktoś był wpatrzony w ekran. Telefon czasem dostaje, bo rozmawia z babcią. Czasami muszę tłumaczyć, bo mówi głównie w swoim języku, ale bardzo chce coś babci powiedzieć 🙂
 
reklama
Do góry