reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Telewizja i nasze dzieci

NikaMD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
2 248
Miasto
Warszawa
Hej Postanowiłam założyć nowy wątek o tej tematyce.

Jakie macie stanowisko jesli chodzi o oglądanie telewizji przez nasze maluchy. Pozwalcie im oglądac tv, czy raczej nie?

Jeśli tak to co najbardziej lubią oglądać wasze dzeci?

Mój Michaś uwielbia teletubisie, a że teraz chyba na żadnym kanale ich nie ma, to ogląda na laptopie na youtube piosenkę teletubiesiów:
YouTube - Teletubbies - Teletubbies Say 'Eh Oh!'

Na vh1 codziennie od 8 rano do 9 rano jest top lista przeojów dla dzieci i codzinnie mu to włączam, Michaś jest zachwycony, lecą tam superowe kawałki (teletubisie są zazwyczaj na 1 miescu) i jak zachodzi słoneczko to Michaś ma smutna minke i mówi 'nie ma'


Króliczek titou
YouTube - Króliczek TITOU (PL)

Bebe Lili -Piraci mórz:
YouTube - Bebe Lilly - Piraci

Bebe Lili-halo dziadek:
YouTube - Bebe Lily Pl Hallo Dziadku Teledysk <- tu Michas wola halo halo :-)

Holy doly:
YouTube - Holly Dolly - Dolly Song (Leva's Polka) <- to Michas kocha

Schnappi Das Kleine Krokodil:
YouTube - Schnappi Das Kleine Krokodil

bebe Lily w dzungli:
YouTube - Bébé Lilly - W dżungli

Co się stało z pszczółką Mają:
YouTube - Pszczółka Maja - Co się stało z Pszczółką Mają

i jeszcze wiele innych, ale te Michas juz doskonale zna i nawet spiewa po swojemu te kawałki :-)

Poza tym Michas czasem ogląda też Dobranocki, albo mama włącza mu na 'n'-ce Babytv i tam są takie kolorowe i piekne bajeczki i programy edukacyjne dla takich całkiem malutkich bobasków.

Wrzuciałam linki bo to są moim zdaniem świetne piosenki dla dzieci :-)
 
reklama
Ten program na Vr1 Wojtusiowi też się podoba,ale nie co dzień go ogląda,choc byl moment,że bez tego ani rusz. Czasem ogląda fragment bajek typu Miś w niebieskim domu, Franklin, Teletubisie też mu się podobają i oglądamy je u teściowej. U nas niestety telewizor jest włączony prawie na okrągło,ale jak jest pogoda to Wojtuś jest duzo na dworze,więc wiele nie ogląda.
Mam wiekszy problem z komputerem bo uwielbia przed nim siedzieć
:-:)szok::dry:
 
jakoś nie mam telewizyjnej traumy i Ola czasem zerka w tv, głównie reklamy, kocha misia w niebieskim domu i tą rybkę z mini mini. co do komputera to przy niej nie da się go włączyć, bo natychmiast wdrapuje się na kolana i wali łapkami w klawiaturę
 
Hm... No to u Nas tv leci raczej nie za czesto. :-) Chociaz z tym to tez roznie bywa... :sorry2: :baffled:
Zuzia swojego czasu uwielbiala bajke "Wielorybek Mumu",a teraz od dluuuuuuugiego czasu jest zakochana w "Kreciku". :-D Bardzo lubi tez "Sasiadow". :tak: :-)
Ogolnie przepada za bajkami,w ktorych sie nie mowi. :-p Albo mowi bardzo malo. :tak: :-)
A z takich "doroslych" programow,to uwielbia "Jaka to melodia". :-) Wtedy szalenstwa nie ma granic,hehehe. :-D
 
Oliwia ogólnie nie jest zainteresowana tv i bajkami :baffled: czasami tylko ruszy ja "Budzik" na dluzszy czas a tak to ma wiele ciekawszych rzeczy do roboty :-D Zwraca uwage na wlaczony tv wylacznie na reklamach. Lubi "Jaka to melodia?" no i caly dzien prawie sluchamy VIVY i 4FUNtv :-pAle zaznaczam ze rzadko patrzy na tv a raczej slucha i tanczy :tak::-) bo ja mam taka mala piosenkarko-tancerke :-D kocha!!!!!!!!!!!!! Kanikuły :-D:-D:-D caly dzien wola "kakiku dududu" i mam jej szukac tego :-p:-D pozna ta piosenke juz po pierwszych dwoch nutach i moj brat stwierdzil ze moze brac udzial w "Jaka to melodia?" :-D:-D:-D
 
Moja też lubi oglądać Jak to melodia.Zdaża się ,że mini mini lecą prawie cały dzień.Najbardziej lubi Misia w niebieskim domu,Nodiego,świnka Pepa.Za Krecikiem nieprzepada. Vive lubi słuchć ,też odrazu albo sama tańczy,albo wyciąga ręce do mnie żebym ją wzieła i tak tańczymy.
Da sie może te piosenki z you tube przegrać?
 
Przemko generalnie lubi tylko wybrane bajki, całymi dniami mógłby oglądać kaczora donalda, zwłaszcza w klubie przyjaciół myszki miki, ponadto lubi teletubisie i binkę która czasem po nich leci. A ponadto uwielbia wszelkie kanały muzyczne i formułę 1.:tak:Przeliczając na czas, oglądamy telewizję max 2 godziny dziennie
 
U nas też króluje lista przebojów dla dzieci na vh1 i mini mini. Na szczęście jak jest ciepło to prawie cały dzień na dworze bez telewizji. Moje bączki najbardziej lubią bawmy się sezamku - wtedy jakby świat się dla nich zatrzymuje. Totalna hipnoza. OD niedawna to nawet bawią się z Ernim w Erni mówi - trochę im tylko pomagam...
 
Macius generalnie malo oglada telewizje. Jak jest z opiekunka 2-3 razy w tygodniu to wiem, ze do poludnia cos ogladaja razem na jedynce chyba a czasem cos z bajeczek na dvd typu Strazak Sam, Weterynarz Fred i Sali Mali. Jak jest z nami to malo oglada telewizje, najwyzej slucha programow informacyjnych(i to nie duzo) za to uwielbia jak leci muzyka-i jego i nasza i radio. Jak radio nie chodzi, to wdrapuje sie na wersalke, siega do wiezy i wola: wlaczyc muzyke!!!
 
reklama
Odświeżam wątek, bo bez sensu zakładać nowy, a chciałam się podzielić z Wami moim odkryciem. Trochę związane z TV, ale nie do końca. Otóż, przeglądałam sobie oferty tv pod względem pakietów dziecięcych i na stronie N znalazłam ciekawą strefę dla dzieci: n.pl/ndladzieci. Moja Jowitka strasznie polubiła te gierki.
 
Do góry