reklama

Temat nietypowy, ale spróbuję :)

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez karolina872, 29 Maj 2015.

1. karolina872

karolina872 Aktywna w BB

Dwa lata temu urodziłam synka i może to dość wcześnie, ale zaczynamy z mężem zastanawiać się nad zapewnieniem mu dobrego startu dorosłe życie. Chodzi oczywiście o pieniądze - na studia, pierwszy samochód a może i mieszkanie... W tym momencie pod względem finansowym przyszłość zapowiada się dobrze (mamy nawet trochę pieniędzy w zanadrzu), ale w życiu nigdy nic nie wiadomo. Z tego co słyszałam wiele osób zakłada po prostu lokaty dla swoich dzieci, ale może słyszałyście o innej formie inwestowania która jest po prostu korzystniejsza?

2. chryzantema78

chryzantema78 Zaciekawiona BB

Może i nietypowy, ale za to bardzo fajny :). O dziecko trzeba dbać już od najmłodszych lat, a w miarę możliwości warto jak najwcześniej zabezpieczyć jego przyszłość. Super postawa :). Co do samego tematu, to jeśli chcecie mieć z tej inwestycji jakiś zysk, to lokata specjalnie nicWam nie da. Co najwyżej zwalczy inflację, tzn realnie wyjdziecie na zero. Może przyjrzyjcie się lepiej tzw. obligacjom korporacyjnym? Słyszałam że bywają b.korzystne.

3. reklama
  4. genia_maha

genia_maha Zaciekawiona BB

Podłączam się do wypowiedzi chryzantemy. Obligacje firm są dobrą opcją jeśli nie chcecie jeszcze kupować mieszkania na przyszłość. Można na nich naprawdę fajne pieniądze zyskać, a wkład czasowy raczej niewielki. Ode mnie więc rada - albo nieruchomości albo właśnie obligacje korporacyjne firm z tej branży. To na pewno najbardziej bezpieczne możliwości a przy tym zyskowne. Gratuluję myślenia przyszłościowego :)

Poleć forum