reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tematy archiwalne

reklama
mamaflavii to co opisujesz to jest badanie usg ja miałam robione to w pierwszej ciąży łącznie z badaniem przezirności karkowj jest ono robione około 13 tyg i wliczone w cenę wizyty (chodzę prywatnie) kosztowało 50 zł. a dokładny pomiar organów i wszystkiego kosztuje 100zł. teraz na przezirność jestem już umówiona na 30 lipca i tez bez dodatkowych kosztów. badania prenatalne polegają na czym innymi na wyniki czeka się długo
 
Usg genetyczne to też badanie prenatalne. Nieinwazyjne. Trwa ok godzinki i lekarz sprawdza dokładnie płód. Można wtedy też pobrać krew matki i wtedy na wyniki tych badań troszkę trzeba czekać. Takie badanie robi się pomiędzy 11-14 tygodniem.
Jest jeszcze kilka inwazyjnych, które robi się w zależności od rodzaju 9-11 tc, 15-18 tc, lub 22 tc. Ale one są dosyć niebezpieczne dla płodu.
Jakby co, można poczytać sobie: Fundacja Godula Hope
tam są opisane wszystkie te badania.

Ja osobiście zdecydowałam się na usg genetyczne, a już na miejscu mam dokonać wyboru, czy dać do zbadania krew, czy nie. Jeśli nie zabraknie mi funduszy, to pewnie też sobie zażyczę.
 
Tak, ardzesh, dokladnie takie badanie mialam: USG genetyczne + test PAPP-A w jednym. Moze wczesniej troche chaotycznie to opisalam. Na ich postawie mozna z 90% okreslic prawdopodobienstwo wad genetycznych u dziecka. Na wyniki testu krwi sie troszke czeka, ale tutaj przesylaja je poczta. Najpierw obliczaja ryzyko tylko na podstawie USG, a potem, gdy test jest gotowy, je koryguja i skorygowany wynik przesylaja poczta. Przypuszczam, ze w Polsce jest podobnie.
Jezyk, to musze powiedziec, ze w Polsce jest bardzo tanio - tu calosc kosztowala o ile sobie przypominam ponad 500 euro!:szok:
 
u nas ceny też nie są tak bardzo niskie... gdyby były - myślę, że więcej kobiet by się na nie decydowało. Usg koszt ok 200zł i badanie krwi ok150. W zależności od miejsca gdzie robi się badania ceny mogą iść w górę lub w dół.
mamaflavii - ale 500 euro?? :szok: na twoim miejscu i chyba na miejscu wszystkich kobiet w Niemczech, zdecydowałabym się na takie badanie w Polsce :tak:
jezyk- masz dobrego gina :) ja też chodzę prywatnie, usg też mam za każdym razem, ale badania prenatalne nie należą do jego działki :< wysyła mnie do innego miasta...
 
wiecie co dziewczyny jak tak czytam wasze wypowiedzi to naprawdę zaczynam wierzyć że mam dobrego gina, a zawze myślałam że to tylko w "wielkich" miastach można natknąć sina takiego naprawdę dobrego
 
Wiecie co ja się wcześniej nad tym nie zastanawiałam ale jak Jeżyk napisała to teraz sobie przypomninam...moja ginka też zrobiła mi badanie przezierności karkowej w pierwszej ciązy normalnie na wizycie z USG (nie wiem ile takie badanie kosztowało bo mam opiekę med. z pracy męża). Chodzę do tej samej co za pierwszym razem...znamy się już ;-)
 
Dziewczyny, ja dałam się namówić w pierwszej ciąży na test PAPP-A (z krwi), zapłaciłam 500zł jakoś na Grenadierów, powiem krótko - NIE WARTO! Moim zdaniem wystarczy badanie USG w 12 tyg., możecie szarpnąć się ewentualnie na USG 4D za 200zł, wtedy pomiary są dokładniejsze i to wszystko. :)
 
Ostatnia edycja:
czesc !!
ja jade jutro na badania genetyczne.. mój gin powiedział, że najpierw robią 4D a jesli lekarz zauważy jakies nieprawidłowości to zaleca resztę badanek..
mam nadzieję, że u z moja dzidzia wszystko jest jak najbardziej OK :-)
pozdrawiam i zdam relacje po przyjeżdzie...
 
reklama
dziewczyny byłam na usg genetycznym i szczerze wszystkim polecam !! badanko trwało z 20 minutek (czas zalezy od tego czy maluszek jest w tym momencie bardzo ruchliwy czy nie..) pani doktor bardzo mnie uspokoiła, zapewniła ze na tym etapie ciąży (12 m-c) wszystko jest bardzo w porządku i oby tak dalej. W związku z tym nie zaleciła żadnych innych badań bo są niepotrzebne.
Zmierzyła małemu wszystko co mozliwe... razem z nią liczyłam czy ma wszystkie paluszki u rączek - strasznie wzruszający moment :tak:, do tego przezierność karkowa itd..
na pewno wybiorę sie w 22 tygodniu ponownie bo wtedy wykluczy mi resztę ewentualnych chorób genetycznych....
pozdrawiam ;-)
 
Do góry