reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tematy archiwalne

Drogie lutówki,

z pewnością nie jedna z nas boryka się z problemami finansowymi. Nasza Administrator Aniaslu poprosiła nas moderatorki o współpracę w tym temacie, cytuję jej wiadomość "fajnie byłoby stworzyć na BB pomoc kryzysowa czyli wszelkie porady na temat tego, jak sobie radzić, jak oszczędzać, jak kupować, jak nie marnować jedzenia itd"

To może ja zacznę, chociaż póki co nie jest nam źle to i tak staram się oszczędzać - kupuję dla dzieci ubranka takie do chodzenia po podwórku czy po domu używane (na Allegro np) a nowe (tzw na wyjście) w Tesco Cheeroke lub w C&A - są dobre jakościowo a i w przystępnej cenie. Większe zakupy (bezmięsne) robimy w Tesco np - ceny są dużo atrakcyjniejsze niż w sklepikach osiedlowych.
Nie płacimy TPSA za nic - korzystamy z tego że mamy internet i mamy telefon satcjonarny w http://www.ipfon.pl/ - płacimy grosze za rozmowy i żadnych abonamentów.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na mnie też działa jak płachta na byka hasło "kryzys"... zawsze był, jest i chyba będzie w Polsce kryzys. Tak samo wg mnie jak "wyż demograficzny"-od kiedy pamiętam jest wyż demograficzny i będzie cięzko z miejscami w przedszkolu, z dostaniem sie do szkoły, na studia, znalezieniem pracy itp itd...To wg mnie takie stałe nasze narodowe straszaki.
Co innego oszczędne zycie, które zawsze się zwraca. Zwykle robie zakupy w Tesco, raz na tydzień, policzyłam kiedyś, że kupienie tych samych produktów w sklepie osiedlowym zwieksza koszt dosłownie dwukrotnie. Wyszukuję promocje, kupuję tez produkty "tescowe", "rossmanowe", często są tej samej produkcji co firmowe tylko kosztują 1/3 ceny.
Mamy w domu zamontowane żarówki energooszczędne i bierzemy szybkie prysznice.
 
Ja też coś dorzucę od siebie, mój synek ma już 1,5 roku i przez ten czas przetestowałam sporo pieluszek różnych firm, okazuje się że bardzo dobrze mu służą pieluszki produkowane dla TESCO, praktycznie są takie same jak Pampersa i sporo tańsze, oczywiście nie każdemu maleństwu mogą przypasować, ale u nas się sprawdziły.
 
ja mam na spróbowanie pieluszki z Rossmanna - ale na razie nie chce eksperymentowac z takim malenstwem ... poczekam az dorosnie do tych 3-6kg i po paczce Pampersów i Hugiesow zobzczymy czy sie sprawdzą
 
My używamy pieluszek z Biedronki Dada przy kacperku sie sprawdziły i teraz też się sprawdzają a od pampersów różnią się tylko ceną
 
mi huggiesy sie nie sprawdziły. Wdg. mnie sa beznadziejne, kilka razy dziennie maly moczyl ciuszki w nich ;/ I jakies te rzepy sa gorsze od pampersow.

Czasami jest tak, ze pieluszki tanszych firm, sa drozsze niz pampersa na promocji. Trzeba sobie wszystko przeliczyc.
 
Warszawianki może spotkamy się jeszcze w roku 2009? Może sobota albo niedziela? Kto może? Proponuję jakąś salę zabaw: Hula kula, bajkolandia ( tam jest super) Co Wy na to?
 
reklama
Do góry