reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tematy archiwalne

ardzesh

Owocny Luty 2009
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2008
Postów
2 977
Miasto
Silesia
Czy zastanawiałyście się już - czy będziecie robić badania prenatalne?
Czy warto je zrobić? A może niektóre z Was już są umówione na takie wizyty?
Ja się zastanawiam i pewnie nie jestem sama. Dlatego zapraszam do dyskusji.
 
reklama
No to ciekawy temat. Ale mimo, że kobiety się częściej teraz na nie decydują ceny są ciągle wysokie. To chyba lekarz określa czy jest taka potrzeba. A Ty Ardzesh orientowałaś się w cenach?
 
Na razie jestem na etapie zastanawiania się nad tym.
tzn chciałabym zrobić, tak dla pewności...
Na razie wiem, gdzie na Śląsku robią takie badania. Wiem, że jeśli w ogóle będę je robić, to tylko nieinwazyjne!
Gin mówił, że trzeba wcześniej się umówić na wizytę, bo mogą być długie terminy oczekiwania. Na tym kończy się moja wiedza. Codziennie planuję zadzwonić do tych placówek i zapytać, ale jakoś nie mam odwagi. Dlatego chciałam zapytać Was, co sądzicie o tych badaniach.
 
Ja też w kwestii medycznej orientuje się o co chodzi, ale nie będę ich robić. Po pierwsze nie mam odwagi, mam poczucie że i tak nic nie zmienie, a drugie to również mam jakąś niejasna pewność że będzie w porządku.
 
A ja właśnie zadzwoniłam do kliniki, wypytałam o wszystko i wepchałam się na wizyte. Terminy już są na sierpień i jeśli zjawi się ktoś taki jak ja, że chce wizyte na koniec lipca to ups :> ale później będzie już za późno.
A ja kiedyś tam, nie chce mieć wyrzytów sumienia, że mogłam wcześniej coś zrobić, a nie zrobiłam tego.
 
ardzesh a te badania nie robi się tak ok. 20 tyg, ciąży?? Przecież w lipcu nie będziesz jeszcze tyle mieć :confused:
 
Hej, ja w pierwszej ciazy mialam 2 razy robione badania prenatalne. Tu w Niemczech zalecaja je robic. O ile pamietam to robilam je poprzednio ok. 14 tygodnia i ok 22 tygodnia. Polegaja one na bardzo dokladnym USG z rozpoznaniem i pomiarem wszystkich organow dzidzi no i z pomiarem przeziernosci karkowej, na podstawie ktorej wylicza sie prawdopodobienstwo wystapienia wad genetycznych. Tutaj sa baaardzo drogie, pewnie w Polsce sa tez drogie, ale nie tak jak tu.
Ja zamierzam je robic tez i w tej ciazy. Generalnie zachecam wszystkie do robienia ich, poniewaz mozna ewentualnie wczesnie wykryc roznego rodzaju problemy i ewentualnie lepiej sie przygotowac.
 
reklama
Hej, ja w pierwszej ciazy mialam 2 razy robione badania prenatalne. Tu w Niemczech zalecaja je robic. O ile pamietam to robilam je poprzednio ok. 14 tygodnia i ok 22 tygodnia. Polegaja one na bardzo dokladnym USG z rozpoznaniem i pomiarem wszystkich organow dzidzi no i z pomiarem przeziernosci karkowej, na podstawie ktorej wylicza sie prawdopodobienstwo wystapienia wad genetycznych. Tutaj sa baaardzo drogie, pewnie w Polsce sa tez drogie, ale nie tak jak tu.
Ja zamierzam je robic tez i w tej ciazy. Generalnie zachecam wszystkie do robienia ich, poniewaz mozna ewentualnie wczesnie wykryc roznego rodzaju problemy i ewentualnie lepiej sie przygotowac.
To raczej usg genetyczne a nie badania prenatalne.;-)
 
Do góry