reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Temperatura, a owulacja

Ankuś

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2017
Postów
1 855
Miasto
Warszawa
Witam, w tym cyklu zaczęłam mierzyć sobie temperaturę. Mierze w pochwie codziennie po przebudzeniu o tej samej godzinie. Załączyłam swój wykres. Mam nadzieję, że jest widoczny. Proszę o interpretację :) uczę się dopiero z niego czytać. Trochę szperałam w internecie, ale jest bardzo dużo opini. Czy według mojego wykresu jestem już po owulacji?
Screenshot_2017-03-08-13-24-14.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2017-03-08-13-24-14.png
    Screenshot_2017-03-08-13-24-14.png
    128 KB · Wyświetleń: 21 325
reklama
wiesz, trudno jest zinterpretowac gdy to jest dopiero twój pierwszy cykl mierzenia. Bo nie wiadomo jaką jutro będziesz miała tempkę. Jakby dzisiejsza była najwyższa to sugeruje to owulację ale nie widomo nczy jutro nie będzie wyższa:) Dawno temu mierzylam bo chciałam sprawdzić czy z moją płodnością wszystko ok, z tymże sama robiłam wykresy w zeszycie w kratkę:)
 
a jakiego używasz termometru? rtęciowego cz elektronicznego? No i widzę, że zaczęłaś mierzyć 28 lutego, który to był twój dzień cyklu?

a ok widzę, 7dc
 
aha owulacja może nastąpić w dzień najwyżeszej tempki albo nawet po tym dniu, także niekoniecznie dzisiaj:)
 
Kochana, niestety nie widzę tutaj naniesionych objawów płodności (sluz, szyjka). Owulację stwierdza się po 3 wyższych temperaturach (wyższych od 6 poprzednich), które wystapią po szczycie śluzu. więc tutaj oznaczenie śluzu jest też kluczowe :) Powodzenia!
 
tak, koleżanka ma tu rację - sluz też trzeba obserwować, czy go więcej czy mniej, jaka konsystencja ...generalnie fajna metoda obserwacji własnego ciała
 
Dziękuję za odpowiedzi. Śluz miałam 11 dnia cyklu. 13 dnia cyklu sprawdzałam macice, miałam otwartą i miękką. Mierze termometrem owulacyjnym, elektrycznym, z dwoma miejscami po przecinku.
 
reklama
To owulacja mogła być od około 11 dc do 15 dc. Nie da się jednoznacznie określić bez monitoringu.
 
Do góry