reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Temperatura a testy owulacyjny. Nietypowa obserwacja

Ataner25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2017
Postów
39
Cześć dziewczyny,
Podczas obecnego cyklu zaobserwowałam nie typową sytuację. W 11 dniu cyklu skoczyła mi temperatura i poczułam lekkie kłucie hsjnika przez kilka sekund, ba tescie owulacyjny wyszla słabsza kreska, to samo w 12 i 13 dc. 14 dzuen cyklu wyszła mocna kreska, to samo w 15, 16 znów słabsza. Kiedy prawdopodobnie była owulacja?
 
reklama
Rozwiązanie
6 dni po owulacji i takie wyraźne kreski ? I to jeszcze na teście 20 mlU [emoji848] coś mi się wydaje że owu musiała być ciutke prędzej [emoji16]
6 dni po owulacji wyszła mi blada, bardzo blada kreska, dwa dni później również blada. Czy to oznacza, że coś może być nie tak? Przy pierwszym dziecku kreska na teście znacznie sciemniala.
Cześć dziewczyny,
Podczas obecnego cyklu zaobserwowałam nie typową sytuację. W 11 dniu cyklu skoczyła mi temperatura i poczułam lekkie kłucie hsjnika przez kilka sekund, ba tescie owulacyjny wyszla słabsza kreska, to samo w 12 i 13 dc. 14 dzuen cyklu wyszła mocna kreska, to samo w 15, 16 znów słabsza. Kiedy prawdopodobnie była owulacja?
W tym dniu co raczej mocniejsza kreska byla
 
Cześć dziewczyny,
Podczas obecnego cyklu zaobserwowałam nie typową sytuację. W 11 dniu cyklu skoczyła mi temperatura i poczułam lekkie kłucie hsjnika przez kilka sekund, ba tescie owulacyjny wyszla słabsza kreska, to samo w 12 i 13 dc. 14 dzuen cyklu wyszła mocna kreska, to samo w 15, 16 znów słabsza. Kiedy prawdopodobnie była owulacja?
Myślę, że wtedy kiedy był pozytywny test. Ja nie mam skoków temperatury, kiedy jest owulacja dopiero testy ja pokazały
 
Cześć dziewczyny,
Podczas obecnego cyklu zaobserwowałam nie typową sytuację. W 11 dniu cyklu skoczyła mi temperatura i poczułam lekkie kłucie hsjnika przez kilka sekund, ba tescie owulacyjny wyszla słabsza kreska, to samo w 12 i 13 dc. 14 dzuen cyklu wyszła mocna kreska, to samo w 15, 16 znów słabsza. Kiedy prawdopodobnie była owulacja?
A później temperatura utrzymywała się czy był jeszcze jakiś skok? Bo to też ma znaczenie
 
Test wychodzi pozytywny z reguły 24-48h przed owulacja, ale wcale o niej nie świadczy. Ja w każdym bezowulacyjnym cyklu miałam pik i był pozytywny przez wiele dni, więc to nie świadczy o owulacji w ogóle. Raczej że organizm jest gotowy. Teoretycznie temperatura jest bardziej miarodajna, że owulacja wystąpiła, bo świadczy o skoku progesteronu, ale też może oznaczać nie pęknięcie pęcherzyka, a jego luteizacje. I tu muszę przyznać, jak nie mam owulacji to nie ma w terminie owulacji wzrostu temperatury. Czasami się pojawia w ostatnim tygodniu cyklu. Może zobacz jeszcze jak u Ciebie z szyjką i śluzem.
 
Myślę, że wtedy kiedy był pozytywny test. Ja nie mam skoków temperatury, kiedy jest owulacja dopiero testy ja pokazały
Oj to dziwne, podwyższenie temp oznacza o wzroście progesteronu, byłaś w ciąży bez podwyższonej temperatury? Interesuje się teraz bardzo tym tematem, bo ja mam temperaturę ogólnie niska i skoki też mam niewielkie, w zeszłym miesiącu przy progu 23 temp wynosiła 36,5 ale wcześniej miałam 36,12
 

Załączniki

  • IMG_20200821_103210.jpg
    IMG_20200821_103210.jpg
    159,1 KB · Wyświetleń: 202
reklama
Oj to dziwne, podwyższenie temp oznacza o wzroście progesteronu, byłaś w ciąży bez podwyższonej temperatury? Interesuje się teraz bardzo tym tematem, bo ja mam temperaturę ogólnie niska i skoki też mam niewielkie, w zeszłym miesiącu przy progu 23 temp wynosiła 36,5 ale wcześniej miałam 36,12
Tak jestem obecnie w 18tc, zaszłam w drugim cyklu starań.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry