reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Temperatura u noworodka, ile i kiedy może być gorączka?

Rozwiązania
0
Drodzy,
Wiem, że u noworodka temp ciała jest wyższa niż u dorosłego.
Kiedy można stwierdzić stan podgorączowy/gorączkowy?

Mierzymy u młodego termometrem elektronicznym w uchu i wychodzi nam 37,0-37,5 st C.
Zastanawiamy się czy to nie za dużo? Główka cała jest trochę zaczerwieniona i czasem szybko nam oddycha.

reklama

Aguu

Fanka BB :)
Rozwiązania
5
Od 38 podgorączkowy. A od 38,5 gorączka.
Taka jaka podajesz to normalna temp noworodka.

Pytanie ile macie stopni w mieszkaniu i czy za dużo na dziecko nie zakładacie.

Ania0306

Rozwiązania
5
Mnie kiedyś pediatra mówił, że dopiero od 38 stopni podawać lek. Ale skoro dziecko ma rumieńce i za szybko oddycha to może warto się skontaktować z lekarzem.

Marynia88

Aktywna w BB
Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Ja dla spokoju pojechałabym lub wezwała lekarza.
Był okres że ze swoim synkiem chodziłam do lekarza co tydzień, wychodzę z założenia że zawsze lepiej się upewnić niż później żałować.

Rozwiązania
0
Od 38 podgorączkowy. A od 38,5 gorączka.
Taka jaka podajesz to normalna temp noworodka.

Pytanie ile macie stopni w mieszkaniu i czy za dużo na dziecko nie zakładacie.
To cały czas ma poniżej tych 38. W domu mamy ok 23 st. Ubrany w sam pałacyk. Czasem przykrywamy go na sen.

Aguu

Rozwiązania
5
To cały czas ma poniżej tych 38. W domu mamy ok 23 st. Ubrany w sam pałacyk. Czasem przykrywamy go na sen.
Dość ciepło. Jeśli przy szyjce, fałdkach będzie czerwony i/lub pojawią się krosteczki jakieś to warto zmniejszyć temp. Ale jeszcze może lubić ciepełko dodatkowe ;)

Mamaona

Rozwiązania
12
Ja dla spokoju pojechałabym lub wezwała lekarza.
Był okres że ze swoim synkiem chodziłam do lekarza co tydzień, wychodzę z założenia że zawsze lepiej się upewnić niż później żałować.
Wezwała lekarza do czego? Jezu ludzie nie popafajcie w paranoje

reklama

Marynia88

Aktywna w BB
Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Wezwała lekarza do czego? Jezu ludzie nie popafajcie w paranoje
Nie popadam w paranoje a lekarza bym wezwała nie do czego a do kogo - do dziecka. Paranoja to dla mnie uważanie się za wszechwiedzącą Mamusie i traktowanie każdego przypadku z góry. To po co lekarze przy takich geniuszach. Każdy człowiek jest inny a co dopiero taki maluszek tygodniowy. Ja chodziłam zawsze jak mi się coś nie podobało bo dla mnie to nie kolejna sztuka tylko mój cały świat- ukochane dziecko i nie wybaczyłabym sobie gdybym zbagatelizowała objawy a okazałoby się że mojemu synkowi jest coś poważnego. Kontakt z położną z przychodni mam cały czas i i ona i lekarz mówią że gdy coś mnie niepokoji to mam przyjechać lub dzwonić i tak robię. Jest wiele przypadków że rodzice zareagowali za późno.
Nie oceniaj mnie i mojej psychiki na podstawie jednego wpisu bo to świadczy o Tobie nie o mnie.
Życzę zdrówka.

mizoro

Rozwiązania
0
Nie popadam w paranoje a lekarza bym wezwała nie do czego a do kogo - do dziecka. Paranoja to dla mnie uważanie się za wszechwiedzącą Mamusie i traktowanie każdego przypadku z góry. To po co lekarze przy takich geniuszach. Każdy człowiek jest inny a co dopiero taki maluszek tygodniowy. Ja chodziłam zawsze jak mi się coś nie podobało bo dla mnie to nie kolejna sztuka tylko mój cały świat- ukochane dziecko i nie wybaczyłabym sobie gdybym zbagatelizowała objawy a okazałoby się że mojemu synkowi jest coś poważnego. Kontakt z położną z przychodni mam cały czas i i ona i lekarz mówią że gdy coś mnie niepokoji to mam przyjechać lub dzwonić i tak robię. Jest wiele przypadków że rodzice zareagowali za późno.
Nie oceniaj mnie i mojej psychiki na podstawie jednego wpisu bo to świadczy o Tobie nie o mnie.
Życzę zdrówka.
Targanie do lekarza dziecka z lekkim stanem podgorączkowym (u takiego malucha 37,5 to stan podgoraczkowy) moze skonczyc sie jeszcze gorzej niz przeczekanie tych 2-3 dni czy cos sie faktycznie rozwinie.
Najłatwiej Jest przytargać wlasnie z przychodni jakąś fatalną wirusówkę, bo to jest bylo i zawsze bedzie siedlisko wszelkich chorob. Zwlaszcza dla tygodniowego nieszczepionego jeszcze przeciez na wszystko malucha.
Swoją drogą moja od urodzenia ma temp. 37-37,1. U niej to standardowa cieplota organizmu.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Potrzebuję porady 21
monika1990000 Potrzebuję porady 4
F Potrzebuję porady 10
X Potrzebuję porady 23
M Potrzebuję porady 2

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama