reklama

temperatura wody do mieszanki

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez ewadbr, 23 Kwiecień 2009.

1. ewadbr

ewadbr bardzo starająca się :)

.....

Ostatnia edycja: 21 Październik 2010
  2. Ola K.

Ola K. Majowe mamy'08

Ewo, ja robię tak, że biorę część wody przestudzonej (a ostatnio prosto z butelki, nie przegotowanej), a część wrzątku, tak aby woda była ciepła, ale bez przesady.
    Myślę, że nie szkodzisz dziecku dając mu mleczko z wody nie podgrzanej, ale mi osobiście wydaje się, że po prostu przyjemniej jest się napić mleczka trochę cieplejszego.
    Natomiast soczki i wodę do picia też daję w temperaturze pokojowej.

3. reklama
  4. angelinabalerina

angelinabalerina Fanka BB :)

Ja stosuję metodę 1/3 wrzątku i 2/3 przegotowanej wody w pokojowej temperaturze :tak:
    Co do soczków , herbatek itp to w zależności od pory roku latem temp. pokojowa a zimą dolewam cieplejszej wody :tak:

5. Ola K.

Ola K. Majowe mamy'08

Angelinabalerina, dokładnie takie same proporcje wody stosuję i ja :tak:

6. ptysia0

ptysia0 mamuśka

Dziecko (noworodek i małe niemowlę) nie odczuwa różnicy temperatur podawanego mleka - więc dla niego nie ma różnicy czy dolejesz ciepłej czy nie :) Ja podaje maluszkowi mleko rozrobione z wodą źródlaną (Żywiec) o temp pokojowej.

7. brown.kate

brown.kate Mama Misi i Kici

a moja mala nie chce mleczka w temp pokojowej...probowalam jej dawac juz kilka razy, ale nic z tego, nie wypije, a cieplutke jej super pasuje. Ale pewnie zimne nie zaszkodzi, jesli tylko wypije;-)
    Ps.dodam ze od niedawna daje malej butle. Wczesniej byl cycu, wiec moze dlatego nie pasi jej taka zmiana temperatur...

Ostatnia edycja: 24 Maj 2009

Poleć forum