reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

temperatura wody do mieszanki

reklama
Ewo, ja robię tak, że biorę część wody przestudzonej (a ostatnio prosto z butelki, nie przegotowanej), a część wrzątku, tak aby woda była ciepła, ale bez przesady.
Myślę, że nie szkodzisz dziecku dając mu mleczko z wody nie podgrzanej, ale mi osobiście wydaje się, że po prostu przyjemniej jest się napić mleczka trochę cieplejszego.
Natomiast soczki i wodę do picia też daję w temperaturze pokojowej.
 
Ja stosuję metodę 1/3 wrzątku i 2/3 przegotowanej wody w pokojowej temperaturze :tak:
Co do soczków , herbatek itp to w zależności od pory roku latem temp. pokojowa a zimą dolewam cieplejszej wody :tak:
 
Dziecko (noworodek i małe niemowlę) nie odczuwa różnicy temperatur podawanego mleka - więc dla niego nie ma różnicy czy dolejesz ciepłej czy nie :) Ja podaje maluszkowi mleko rozrobione z wodą źródlaną (Żywiec) o temp pokojowej.
 
Dziecko (noworodek i małe niemowlę) nie odczuwa różnicy temperatur podawanego mleka - więc dla niego nie ma różnicy czy dolejesz ciepłej czy nie :) Ja podaje maluszkowi mleko rozrobione z wodą źródlaną (Żywiec) o temp pokojowej.
a moja mala nie chce mleczka w temp pokojowej...probowalam jej dawac juz kilka razy, ale nic z tego, nie wypije, a cieplutke jej super pasuje. Ale pewnie zimne nie zaszkodzi, jesli tylko wypije;-)
Ps.dodam ze od niedawna daje malej butle. Wczesniej byl cycu, wiec moze dlatego nie pasi jej taka zmiana temperatur...
 
Ostatnia edycja:
Do góry