reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Temperatura

Vicky 4_

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2019
Postów
90
Owulacja 8 czerwca tak wychodziło z testów a temperatura z dnia na dzień wzrasta a miesiączka za 3 dni. Dodam ze temperatura mierzona codziennie o tej samej porze przed wstaniem. A temperatura w dzień wzrasta jeszcze przynajmniej o 3 dziesiąte stopnia dzisiaj w dzień 37.6 . Czy któraś z Was tak miała ?
 

Załączniki

  • 0980C7C0-61C0-4A06-95C0-6FD02B67DE2A.png
    0980C7C0-61C0-4A06-95C0-6FD02B67DE2A.png
    29 KB · Wyświetleń: 724
reklama
Owulacja 8 czerwca tak wychodziło z testów a temperatura z dnia na dzień wzrasta a miesiączka za 3 dni. Dodam ze temperatura mierzona codziennie o tej samej porze przed wstaniem. A temperatura w dzień wzrasta jeszcze przynajmniej o 3 dziesiąte stopnia dzisiaj w dzień 37.6 . Czy któraś z Was tak miała ?
Oczywiście. To normalne w drugiej fazie cyklu. Dziwne by było gdyby było inaczej. Nie zawsze temp spada przed miesiączka. Czasem dopiero w 2-3dniu okresu. Termperatura w dzień się nie sugeruj, to normalne że rośnie. Ważna jest ptc czyli po przebudzeniu, o stałej porze, mierzona na sluzowce.
 
Owulacja 8 czerwca tak wychodziło z testów a temperatura z dnia na dzień wzrasta a miesiączka za 3 dni. Dodam ze temperatura mierzona codziennie o tej samej porze przed wstaniem. A temperatura w dzień wzrasta jeszcze przynajmniej o 3 dziesiąte stopnia dzisiaj w dzień 37.6 . Czy któraś z Was tak miała ?
A mierzysz w ustach pod językiem czy w pochwie?

Ja pierwszy cykl mierze w ustach pod językiem i nic nie rozumiem. Moja temp strasznie skacze i jest mega dziwna.
Jest mierzona zawsze o tej samej godzinie zaraz po przebudzeniu bez wstawania z łóżka minimum 3-4 godziny nie przerwalnego snu i w tym samym miejscu tym samym termometrem o godzinie 4:40 ponieważ mój mąż wstaje tak do pracy i mnie budzik również budzi. Nie wiem czy od kolejnego cyklu nie zacząć mierzyć temp w pochwie i porównać czy są takie skoki jak mierzenie w ustach.
Screenshot_20190618-200724_OvuView.jpeg
 
Przesjaluj sobie wykres i najlepiej by były 2miejsca po przecinku. Wcale nie masz dużych skoków tylko skala źle ustawiona i tak to wygląda.
Zobaczysz z resztą jak będzie po skoku owulacyjnym, czy będzie wyrazna granicą temperatur.
Być może miejsce u Ciebie na znaczenie.
Ja zawsze i ustach mierze.
 
Przesjaluj sobie wykres i najlepiej by były 2miejsca po przecinku. Wcale nie masz dużych skoków tylko skala źle ustawiona i tak to wygląda.
Zobaczysz z resztą jak będzie po skoku owulacyjnym, czy będzie wyrazna granicą temperatur.
Być może miejsce u Ciebie na znaczenie.
Ja zawsze i ustach mierze.
Mam termometr 2 miejsca po przecinku. Mam zaznaczone że 6 temperatur niższych. Innych opcji nie mam. Poczekam do końca tego cyklu i zobaczę jaki będzie wykres i od kolejnego cyklu zacznę mierzyć w innym miejscu i porównań czy też będą takie skoki temp.
 
Dwoma palcami na długość lub szerokość ustawiasz sobie/rozszerzasz/kurczysz wykres. W pionie skalę temp, w poziomie szerokość i miejsca po przecinku. Przynajmniej u mnie tak ten program działa ;)

Dokładnie najlepiej poczekać go końca cyklu.
 
Dwoma palcami na długość lub szerokość ustawiasz sobie/rozszerzasz/kurczysz wykres. W pionie skalę temp, w poziomie szerokość i miejsca po przecinku. Przynajmniej u mnie tak ten program działa ;)

Dokładnie najlepiej poczekać go końca cyklu.
Dokładnie najlepiej poczekać do końca cyklu i zobaczyć jak będziesz wykres wyglądał. Dzisiaj mam dopiero 12dc A mierze od 11 dni także jeszcze sporo mierzenia mi zostało w tym cyklu.
 
A mierzysz w ustach pod językiem czy w pochwie?

Ja pierwszy cykl mierze w ustach pod językiem i nic nie rozumiem. Moja temp strasznie skacze i jest mega dziwna.
Jest mierzona zawsze o tej samej godzinie zaraz po przebudzeniu bez wstawania z łóżka minimum 3-4 godziny nie przerwalnego snu i w tym samym miejscu tym samym termometrem o godzinie 4:40 ponieważ mój mąż wstaje tak do pracy i mnie budzik również budzi. Nie wiem czy od kolejnego cyklu nie zacząć mierzyć temp w pochwie i porównać czy są takie skoki jak mierzenie w ustach. Zobacz załącznik 987403
Cześć, czy po tej 4:40 jeszcze śpisz ? Mam problem i zastanawiam się jak go rozwiązać. Wcześniej mierzyłam temperaturę ok 7:30-8:00 bo tak wstawałam i miałam ładne zrozumiałe wykresy. Ale mój małż zmienił pracę i teraz budzikuje mnie o 5:30... ja budzę się (czasem idę do łazienki) i potem jeszcze śpię. No i jak zmierzyłam dzisiaj o 5:30 to było 36,54, a jak zmierzyłam po dospaniu o 8:00 to wyszło 36,74...
 
Cześć, czy po tej 4:40 jeszcze śpisz ? Mam problem i zastanawiam się jak go rozwiązać. Wcześniej mierzyłam temperaturę ok 7:30-8:00 bo tak wstawałam i miałam ładne zrozumiałe wykresy. Ale mój małż zmienił pracę i teraz budzikuje mnie o 5:30... ja budzę się (czasem idę do łazienki) i potem jeszcze śpię. No i jak zmierzyłam dzisiaj o 5:30 to było 36,54, a jak zmierzyłam po dospaniu o 8:00 to wyszło 36,74...
To normalne. Ok godziny 7-7:30 jest dobowy wzrost i temp jest wyższa. Dlatego mierzymy o stałej porze. Temperatury u Ciebie powinny więc być niższe, ale wykres nadal wyraźny.
 
reklama
Cześć, czy po tej 4:40 jeszcze śpisz ? Mam problem i zastanawiam się jak go rozwiązać. Wcześniej mierzyłam temperaturę ok 7:30-8:00 bo tak wstawałam i miałam ładne zrozumiałe wykresy. Ale mój małż zmienił pracę i teraz budzikuje mnie o 5:30... ja budzę się (czasem idę do łazienki) i potem jeszcze śpię. No i jak zmierzyłam dzisiaj o 5:30 to było 36,54, a jak zmierzyłam po dospaniu o 8:00 to wyszło 36,74...
Kochana jak mierze temperaturę to idę do WC i idę dalej spać. Pod uwagę się bierze pierwsza zmierzona temperaturę.
 
Do góry