reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tempetura ciała dziecka

Mozi

MAMUŚKA BB
Dołączył(a)
16 Maj 2007
Postów
3 015
Miasto
Małopolska
Witam, chciałabym się zapytać jaka jest właściwa temperatura dziecka, gdzie jest zdrowe??
Czy to jest standardowe 36.6?
Czy jak dziecko ma 35,8 czy 36,0 to jest normalna temperatura czy osłabienie??
Czy jak dziecko jest przyziębione to temperatura ciałą 35,8 jest normalna sytuacja czy trzeba sie martwić?
 
reklama
A jakim termometrem mierzysz? Bo jak często mierzę takim elektronicznym do ucha czy czola to pokazuje też 36 albo mniej. Kiedyś z ciekawości zmierzyłam rtęciowym i temperatura była w normie czyli 36,6
 
Są różne teorie na temat temp. Gdzieś przeczytałam, że najwłaściwsza jest ta mierzona w ustach, ale odradza się takie mierzenie u dzieci. Pod pachą będzie niższa niż w uchu czy np. mierzona w pupie.
Ja po 3,5 latach poszukiwań znalazłam wreszcie termometr, któremu ufam - mierzy temperaturę na czole. Najlepiej jest mierzyć jednym termometrem i zawsze w tym samym punkcie. 36,6 jest standardem ale temp w nocy często rośnie i do 37,5 uważana jest za normalną. Powyżej jest stan podgorączkowy, później gorączka.
Moja córka np. zanim jej skoczy temperatura obniża ją sobie do np. 36,1 i to jest bardzo niebezpieczne, bo potem szybko rośnie i wpada w drgawki gorączkowe.
Najwazniejsze to obserwować dziecko.
 
moje dziecko ma od urodzenia temperaturę w granicach 37,1 - 37,5 i mierzę termometrem takim jak w szpitalu mają
 
Do góry