reklama

Tempetura ciała dziecka

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Mozi, 3 Marzec 2013.

1. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

Witam, chciałabym się zapytać jaka jest właściwa temperatura dziecka, gdzie jest zdrowe??
    Czy to jest standardowe 36.6?
    Czy jak dziecko ma 35,8 czy 36,0 to jest normalna temperatura czy osłabienie??
    Czy jak dziecko jest przyziębione to temperatura ciałą 35,8 jest normalna sytuacja czy trzeba sie martwić?

2. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

A jakim termometrem mierzysz? Bo jak często mierzę takim elektronicznym do ucha czy czola to pokazuje też 36 albo mniej. Kiedyś z ciekawości zmierzyłam rtęciowym i temperatura była w normie czyli 36,6

3. reklama
  4. Mozi

Mozi MAMUŚKA BB

Mierz termometrem elektronicznym pod pacha dziecka

5. riolcia

riolcia Fanka BB :)

Są różne teorie na temat temp. Gdzieś przeczytałam, że najwłaściwsza jest ta mierzona w ustach, ale odradza się takie mierzenie u dzieci. Pod pachą będzie niższa niż w uchu czy np. mierzona w pupie.
    Ja po 3,5 latach poszukiwań znalazłam wreszcie termometr, któremu ufam - mierzy temperaturę na czole. Najlepiej jest mierzyć jednym termometrem i zawsze w tym samym punkcie. 36,6 jest standardem ale temp w nocy często rośnie i do 37,5 uważana jest za normalną. Powyżej jest stan podgorączkowy, później gorączka.
    Moja córka np. zanim jej skoczy temperatura obniża ją sobie do np. 36,1 i to jest bardzo niebezpieczne, bo potem szybko rośnie i wpada w drgawki gorączkowe.
    Najwazniejsze to obserwować dziecko.

6. goniaa00

goniaa00 Zaciekawiona BB

moje dziecko ma od urodzenia temperaturę w granicach 37,1 - 37,5 i mierzę termometrem takim jak w szpitalu mają

Poleć forum