reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko

Rozwiązania
0
Witam. Synek ma aktualnie 13 miesięcy i mierzy 76 cm. Martwię się czy to nie za mało... Urodził się w terminie i miał 55 cm. W przeciągu roku urósł 21 cm. Zakładam mu ubrania w rozmiarze 80/ 86. Waga około 11 kg. Synek jako niemowlak bardzo dużo ulewał - przez co do 6 miesiąca życia był bardzo drobny/ szczupły. skończył ulewac około 8 miesiące życia i wtedy dopiero znaczaco przybrał na wadze. Zastanawiam się czy wczesniejsze ulewanie mógo mieć wpływ na spowolnienie jego wzrostu? Dodam ze jestem osoba średniego wzrostu - 164 cm natomiast mąż jest wysoki - 184. Dziadkowie z jednej strony wysocy z drugiej średniego wzrostu. Dodatkowo moj stres pogłębiają komentarze ludzi z otoczenia które sugerują ze synek jest niski jak na swój wiek. Robiliśmy podstawowe badania - krew/mocz i tarczyca - wszystko w normie. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy 76 cm w jego wieku to faktycznie mało? Ile cm maja wasze około roczne dzieci? Czy jeśli faktycznej to mało to jest szansa ze nadrobi straty i podgonić rówieśników? Poza wzrostem synek rozwija się fantastycznie od 6 miesiąca raczkujea a chodzi od 11 miesiąca.

reklama

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
A co mówi lekarz? Moja córka ma 9 miesięcy i mierzy 77 cm a waży prawie 11 kg. Akurat nie pomogę w kwestii czy to dobrze czy źle u Twojego synka, ale może taka jego natura. Jeżeli wszystko inne jest w porządku i rozwija się prawidłowo to chyba bym się nie martwiła.

sawcia92

Rozwiązania
1
Moja córka dzisiaj kończy 15 miesięcy i ma 76 cm wzrostu i wazy 10,5 kg, a urodziła się mając 56 cm i 3,1 kg :) ubranka nosi na 80 cm w 86 by się jeszcze utopiła. myśle ze twój synek rośnie prawidłowo, nie masz się czym martwić :)

Rozwiązania
0
A córeczka mierzona na płasko czy po krzywiznach? Moj synek mierzony jest już na stojąco a od lekarki wiem ze pomiar po krzywiznach jest często nieco wyższy.
Nasz pediatra w moim mniemaniu lekceważy ten temat- stwierdzono, ze „ skoro wyrasta z ubranek to jest ok”. Pani Endokrynolog natomiast stwierdziła ze względem naszych parametrów synek faktycznie jest nieco za niski jednak narazie nie widzi nic niepokojącego. Zaleciła jedynie co miesięczne mierzenie i monitorowanie wzorstu i ponowna wizytę za pół roku.

littlebabe

Rozwiązania
0
To nie jest za mało. Dzieci po pewnym czasie nie rosną już jak szalone tylko powolutku, powolutku wybijają do góry.
Moja córa w wieku 13msc miała 77cm i 10,1kg a wszyscy mówią że strasznie duża, teraz ma 18msc a waży trochę ponad 11,5kg a ubranka dopiero zaczynam jej kupować na rozmiar 86.
Jeśli rozwija się prawidłowo i tym bardziej pediatra nie ma zastrzeżeń to zupełnie nie masz się czym martwić.

Rozwiązania
0
To nie jest za mało. Dzieci po pewnym czasie nie rosną już jak szalone tylko powolutku, powolutku wybijają do góry.
Moja córa w wieku 13msc miała 77cm i 10,1kg a wszyscy mówią że strasznie duża, teraz ma 18msc a waży trochę ponad 11,5kg a ubranka dopiero zaczynam jej kupować na rozmiar 86.
Jeśli rozwija się prawidłowo i tym bardziej pediatra nie ma zastrzeżeń to zupełnie nie masz się czym martwić.
Dzięki za odpowiedz - trochę się uspokoiłam ;)

reklama

mamaelaela

Rozwiązania
5
76 cm to mało ? Naprawdę tak boli spojrzeć na siatki centylowe zamiast się martwić? mój synek miał dokładnie 75 cm na roczek- teraz na 2 latka 88 cm, idealnie 50 centyl. Mój mąż miał niemal identcznie. 75 cm na roczek, 89 cm na 2 latka, aktualnie chłop 180 cm więc to chyba taka norma

mamaelaela

Rozwiązania
5
A na leżąco to się nie powinno mierzyć bo to nic nie znaczące pomiary. Dla dzieci do roku nie ma nawet siatek centylowych wzrostu w książeczkach zdrowia z 2017 r. U nas pierwszy pomiar na roczek był

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Tempo przyrostu hcg 9tc Ciąża, poród, połóg 9
E Spadek wzrostu bety w 6 tc Potrzebuję porady 5
M brak przyrostu wagi i wzrostu Potrzebuję porady 16
M Brak wzrostu Beta-HCG Ciąża, poród, połóg 3
A Niski nastolatek, hormon wzrostu Mamy nastolatków 11
Dreddka Ponizej 3ego centyla wzrostu Zdrowie 4
rubi Zahamowanie wzrostu u dziecka Forum pediatryczne 4
MamaWiktorii Hormon wzrostu - wasze opinie za i przeciw Wcześniaki 17
D szukam rodziców których dzieci biora hormon wzrostu Zdrowa mama 0
M Niedobór hormonu wzrostu Łódź 14
Ciapaczek Niskorosłość - Hormon wzrostu Zdrowe dziecko 32
KlaudiaD55 Beta hcg Potrzebuję porady 5
R wzrost dziewczynki Potrzebuję porady 4
N Wzrost, spadek i wzrost Beta HCG Ciąża po poronieniu 41
Mamalipcowa Obrzęk płodu,omphalocoele,zbyt wolny wzrost dziecka... Ciąża, poród, połóg 19
X Wzrost płodu Ciąża, poród, połóg 9
M Słaby wzrost CRL. Potrzebuję porady 7
Patrycja35 Beta 34383.66 po badaniu wzrost o 22% Potrzebuję porady 12
M Wzrost beta hcg i spadek progesteronu Potrzebuję porady 8
L Wzrost MCV Potrzebuję porady 4
I Wzrost beta hcg. Potrzebuję porady 27
C Wzrost i waga Roczniaki i dwulatki 4
P Wzrost hcg Potrzebuję porady 10
Junoa Zbyt szybki wzrost hcg? Ciąża, poród, połóg 6
M 6 tc beta hcg niski wzrost Potrzebuję porady 5
S Lipcowa mamusie ;) waga wzrost data i wszystko inne Dzieci urodzone w 2018 roku 5
A Słaby wzrost beta HCG Potrzebuję porady 8
E Niski wzrost betahcg. Pomocy... Potrzebuję porady 52
N Czy taki wynik można uznać za wzrost CRP? BB położna radzi mamom 5
A Wzrost HCG Staramy się 25
E Wzrost Hormonu HCG Staramy się 7
89Katia Ból okołoowulacyjny, a monitoring USG Staramy się 3
Jasmi Waga i wzrost 8 miesięcznych maluszków Zdrowie 0
Serduszko1 Zbyt szybki wzrost u 4-latka i konsekwencje z tym związane :( Przedszkolaki 7
J@god@ Wzrost apetytu po 8 urodzinach. Żywienie dzieci - porady 4
M Staphylococcus coagulase negative wzrost (+++) Karmienie piersią 1
I Waga i wzrost naszych dzieci Dzieci urodzone w lipcu 2011 11
M Wzrost piersi w trakcie ciąży Ciąża, poród, połóg 16
alma26 Waga i wzrost naszych maluszków Dzieci urodzone w listopadzie 2011 109
Kupinosia Waga i wzrost naszych Maluszków Dzieci urodzone w grudniu 2011 257
MalwiSul waga i wzrost u 3 latki pomocy bo oszaleję!!! Roczniaki i dwulatki 7
Magdalen Waga i wzrost kwietniowych maluszków. Dzieci urodzone w kwietniu 2011 194
_Roszpunka_ waga i wzrost naszych dzieci Dzieci urodzone w maju 2011 985
Jasia B Waga i wzrost maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2010 88
WIRAN A ja rosnę...Wzrost i waga czerwcowych bobasków. Dzieci urodzone w czerwcu 2010 356
M Zbyt szybki wzrost dziecka Ciąża, poród, połóg 9
Kasiiula Waga/wzrost naszych maluszków Archiwum mam listopadowych 6
M Jaki wzrost miały wasze pociechy w wieku 2lat Archiwum 2 - 3 latki 0
S Wzrost! Dzieci urodzone w czerwcu 2008 1
mea_osi wzrost i waga naszych pociech !! Dzieci urodzone w grudniu 2009 403