reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko

Dołączył(a)
21 Marzec 2019
Postów
4
Witam. Synek ma aktualnie 13 miesięcy i mierzy 76 cm. Martwię się czy to nie za mało... Urodził się w terminie i miał 55 cm. W przeciągu roku urósł 21 cm. Zakładam mu ubrania w rozmiarze 80/ 86. Waga około 11 kg. Synek jako niemowlak bardzo dużo ulewał - przez co do 6 miesiąca życia był bardzo drobny/ szczupły. skończył ulewac około 8 miesiące życia i wtedy dopiero znaczaco przybrał na wadze. Zastanawiam się czy wczesniejsze ulewanie mógo mieć wpływ na spowolnienie jego wzrostu? Dodam ze jestem osoba średniego wzrostu - 164 cm natomiast mąż jest wysoki - 184. Dziadkowie z jednej strony wysocy z drugiej średniego wzrostu. Dodatkowo moj stres pogłębiają komentarze ludzi z otoczenia które sugerują ze synek jest niski jak na swój wiek. Robiliśmy podstawowe badania - krew/mocz i tarczyca - wszystko w normie. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy 76 cm w jego wieku to faktycznie mało? Ile cm maja wasze około roczne dzieci? Czy jeśli faktycznej to mało to jest szansa ze nadrobi straty i podgonić rówieśników? Poza wzrostem synek rozwija się fantastycznie od 6 miesiąca raczkujea a chodzi od 11 miesiąca.
 
reklama
reklama
To jest normalny wzrost maluszka mieści się w siatce ;)
Niby tak, ale jak był w 6 centylu to powróciły najgorsze obawy. Jak już ktoś zasieje ziarno niepewności kobiecie w ciąży, to ciężko potem o tym zapomnieć. Dziękuję Ci bardzo za trzeźwy komentarz. Staram się nie fiksować na tym temacie, ale czasem w nocy leżę i martwię się tym.
Ginekolog, który zasiał to ziarno niepewności ma 190cm wzrostu. Umówiłam się z synkiem, że przerośnie doktora i mu nastuka za straszenie mamy :)
 
Prof. Piotr Sieroszewski wykluczył problem robiąc USG. Skrócenie utrzymywało się do końca ciąży na tym samym poziomie.
Syn skończył 19 miesięcy. Waży 10,5 kg, 81 cm wzrostu. W pewnym momencie miał 6 centyl wzrostu, ale nadrobił do 30. Endokrynolog twierdzi, że dziecko jest zdrowe, ale dla świętego spokoju zlecił badania hormonów, jesteśmy w trakcie diagnostyki. Moja mama twierdzi, że w wieku syna wyglądałam dokładnie tak samo. Czekam na wyniki badań.
Tobie życzę wszystkiego dobrego :)
Córka ortopedki, do której chodzi mój syn jest ponad rok od niego starsza a ma wymiary takie jakie on teraz (około 11 kg, nosi ubranka 92), mojej koleżanki siostrzenica nosi rozmiar 98 a ma pięć lat i też wszytko z nią ok :)

Myślę że nie masz się czym martwić :)
 
Nie ma co porównywać dzieci . Jedno wyższe jedno niższe . Jedno urośnie do 13 roku życia jedno wystrzeli od 13 i będzie rosło do 18 roku . Najważniejsze ,że rośnie i mieści się w skali gdyby nie rosło dziecko spadało z siatki wtedy napewno jakieś badania trzeba było by robić .
 
Córka ortopedki, do której chodzi mój syn jest ponad rok od niego starsza a ma wymiary takie jakie on teraz (około 11 kg, nosi ubranka 92), mojej koleżanki siostrzenica nosi rozmiar 98 a ma pięć lat i też wszytko z nią ok :)

Myślę że nie masz się czym martwić :)
Dziękuję :)
Jak już Cię tutaj złapałam, to podpytam - na kiedy masz termin? Trzymam mocno kciuki. Twoje pierwsze dzieciątko było dla mnie wielka radością a informacja o szybkiej kolejnej ciąży jeszcze większą :)
 
Dziękuję :)
Jak już Cię tutaj złapałam, to podpytam - na kiedy masz termin? Trzymam mocno kciuki. Twoje pierwsze dzieciątko było dla mnie wielka radością a informacja o szybkiej kolejnej ciąży jeszcze większą :)
🥹🥹🥹🥹

Na 13 maja według USG (11 maja według OM) więc już całkiem za niedługo Antoni Beniamin będzie z nami :)
 
reklama
reklama
Do góry