reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko

Dołączył(a)
21 Marzec 2019
Postów
4
Witam. Synek ma aktualnie 13 miesięcy i mierzy 76 cm. Martwię się czy to nie za mało... Urodził się w terminie i miał 55 cm. W przeciągu roku urósł 21 cm. Zakładam mu ubrania w rozmiarze 80/ 86. Waga około 11 kg. Synek jako niemowlak bardzo dużo ulewał - przez co do 6 miesiąca życia był bardzo drobny/ szczupły. skończył ulewac około 8 miesiące życia i wtedy dopiero znaczaco przybrał na wadze. Zastanawiam się czy wczesniejsze ulewanie mógo mieć wpływ na spowolnienie jego wzrostu? Dodam ze jestem osoba średniego wzrostu - 164 cm natomiast mąż jest wysoki - 184. Dziadkowie z jednej strony wysocy z drugiej średniego wzrostu. Dodatkowo moj stres pogłębiają komentarze ludzi z otoczenia które sugerują ze synek jest niski jak na swój wiek. Robiliśmy podstawowe badania - krew/mocz i tarczyca - wszystko w normie. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy 76 cm w jego wieku to faktycznie mało? Ile cm maja wasze około roczne dzieci? Czy jeśli faktycznej to mało to jest szansa ze nadrobi straty i podgonić rówieśników? Poza wzrostem synek rozwija się fantastycznie od 6 miesiąca raczkujea a chodzi od 11 miesiąca.
 
reklama
A co mówi lekarz? Moja córka ma 9 miesięcy i mierzy 77 cm a waży prawie 11 kg. Akurat nie pomogę w kwestii czy to dobrze czy źle u Twojego synka, ale może taka jego natura. Jeżeli wszystko inne jest w porządku i rozwija się prawidłowo to chyba bym się nie martwiła.
 
Moja córka dzisiaj kończy 15 miesięcy i ma 76 cm wzrostu i wazy 10,5 kg, a urodziła się mając 56 cm i 3,1 kg :) ubranka nosi na 80 cm w 86 by się jeszcze utopiła. myśle ze twój synek rośnie prawidłowo, nie masz się czym martwić :)
 
A córeczka mierzona na płasko czy po krzywiznach? Moj synek mierzony jest już na stojąco a od lekarki wiem ze pomiar po krzywiznach jest często nieco wyższy.
Nasz pediatra w moim mniemaniu lekceważy ten temat- stwierdzono, ze „ skoro wyrasta z ubranek to jest ok”. Pani Endokrynolog natomiast stwierdziła ze względem naszych parametrów synek faktycznie jest nieco za niski jednak narazie nie widzi nic niepokojącego. Zaleciła jedynie co miesięczne mierzenie i monitorowanie wzorstu i ponowna wizytę za pół roku.
 
To nie jest za mało. Dzieci po pewnym czasie nie rosną już jak szalone tylko powolutku, powolutku wybijają do góry.
Moja córa w wieku 13msc miała 77cm i 10,1kg a wszyscy mówią że strasznie duża, teraz ma 18msc a waży trochę ponad 11,5kg a ubranka dopiero zaczynam jej kupować na rozmiar 86.
Jeśli rozwija się prawidłowo i tym bardziej pediatra nie ma zastrzeżeń to zupełnie nie masz się czym martwić.
 
reklama
To nie jest za mało. Dzieci po pewnym czasie nie rosną już jak szalone tylko powolutku, powolutku wybijają do góry.
Moja córa w wieku 13msc miała 77cm i 10,1kg a wszyscy mówią że strasznie duża, teraz ma 18msc a waży trochę ponad 11,5kg a ubranka dopiero zaczynam jej kupować na rozmiar 86.
Jeśli rozwija się prawidłowo i tym bardziej pediatra nie ma zastrzeżeń to zupełnie nie masz się czym martwić.
Dzięki za odpowiedz - trochę się uspokoiłam ;)
 
reklama
76 cm to mało ? Naprawdę tak boli spojrzeć na siatki centylowe zamiast się martwić? [emoji14] mój synek miał dokładnie 75 cm na roczek- teraz na 2 latka 88 cm, idealnie 50 centyl. Mój mąż miał niemal identcznie. 75 cm na roczek, 89 cm na 2 latka, aktualnie chłop 180 cm [emoji5] więc to chyba taka norma
 
Do góry