reklama

Teorie sukcesu dla dzieci

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez DobryTata.waw.pl, 25 Wrzesień 2012.

1. DobryTata.waw.pl

DobryTata.waw.pl Fanka BB :)

Od ośmiu lat jestem tatą. Mam dwóch synów, którzy są moimi „oczkami w głowie”. Wiele wieczorów spędziłem, zastanawiając się, w jaki sposób sprawić, żeby moi synowie mieli łatwiejszy start w życiu niż ja. Wymarzoną sytuacją byłoby, aby dzieci przyswoiły sobie teorie sukcesu wraz z mlekiem matki. No ale tak różowo nie jest. Dlatego pomyślałem o innych metodach. Metodach na tyle prostych, aby można je było wprowadzać już gdy będą w wieku 4–5 lat.Chciałem zacząć wykładać im podstawy teorii sukcesu jak najwcześniej. Zanim dzieci nabiorą ograniczających przekonań. Chciałem to zrobić, zanim będzie za późno. Jednak nie było możliwe mówienie im o tym wprost. Zdawałem sobie bowiem sprawę, że są na to jeszcze zbyt młodzi. Brak im pewnych podstaw związanych z dotychczasowym poziomem ich wiedzy.Ostatnio znalazłem jednak rozwiązanie tego problemu. Po prostu go obszedłem. Zamiast wykładać tę teorię w sposób dostępny w poradnikach (kierowanych do dorosłego czytelnika), zastosowałem formę bardziej dostępną dla dzieci. Wymyśliłem cały zbiór bajek, swoją tematyką związanych z teorią sukcesu. Bajki te zaprezentowałem swoim dzieciom i wiem, że to działa. Za pośrednictwem bajek wiedza ta dociera do nich i zakorzenia się w ich główkach. Jestem przekonany, że dzięki niej ich życie stanie się znacznie łatwiejsze.Dziś masz okazję sięgnąć po publikację, w której znajdziesz wspomniane przed chwilą bajki. Nazwałem je „Bajkami z sukcesem w tle” i mam wielką i szczerą nadzieję, iż wkrótce staną się one ulubionymi opowieściami Twoich pociech, a także Twoimi. Niech ta wiedza kiełkuje w ich rozumkach i zapewni im znacznie łatwiejszy start w dorosłym życiu.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego słuchania.
    Sławomir Żbikowski

2. monika221

monika221 Zaangażowana w BB

Ciekawe, ciekawe...Ale czy skuteczne?

3. reklama
  4. marul

marul Gość

żenujący spam

5. zarejestrowany

zarejestrowany Zaciekawiona BB

Gość napisał bajki, opublikował, a teraz tu o tym napisał.

Dlaczego "żenujący spam"? Jest to forum szachowe, motoryzacyjne, jakieś inne, gdzie tematyka bajek dla dzieci nie pasuje? Może posłuchaj darmowego fragmentu i wtedy się wypowiesz czy jest to żenujące, czy nie?

Poleć forum