reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin PORODU a ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU POBUTU SZPITALNEGO

Dołączył(a)
11 Listopad 2008
Postów
6
Witam

mam pytanko:

zona ma termin porodu na 13 czerwca (czyli wczoraj :))
-a od czwartu czyli 11 czerwca lezy w szpitalu bo taka decyzje lekarze podjeli ze zbliza sie temin wiec "wylądował" na położnictwie

dlatego mam 2 pytania:

1) czy do wyznaczonego terminu czylo 13ego lub 14ego rozpoczyna sie "macierzyński" czy dopiero od momentu jak zona wroci z Julką do domu (a to nie wiadamo kiedy bedzie bo jeszcze "nic si enie zazeło" mimo podania "kroplówki" :() ??????

2) czy jak zoan jestw szpitalu a minał już termin podordu a jeszcze nie urodziła to czy z PZU bedzie jej sie należalo "ŚWIADCZENIE Z TYTUŁU POBUTU SZPITALNEGO" (a żona jest ubezpieczona w 2ch miejscach wiec troszke grosze przy okazji by wpadło i by mozna było to na dzidziusia przeznaczyć [nie jestem materialista ale jesli cos mozna uzyskac to czemu z tego nie skorzystać]) ??????????????

z góry dziękuje za odpowiedzi pomoc w rozwianiu moich wątpliwośći ;-);-);-)
 
reklama
Cześć
Macierzyński nalicza się od momentu urodzenia dziecka a nie od daty wyznaczonego terminu. Czyli jak żona urodzi to od dnia urodzenia będzie naliczał się macierzyński.

PZU wypłaca za pobyt w szpitalu jeśli ten pobyto to więcej niż pięć dni. Jeśli żona urodzi dostanie też od PZU tzw bólowe za urodzenie dziecka to około tysiąc złotych.Ta kwota jest wypłacana natychmiastowo.

Jeżeli żona będzie miała komplikacje przy porodzie lub w czasie połogu a tego nie życzę a jej pobyt będzie więcej niż 5 dni to oprócz bólowego za urodzenie dziecka dostanie też za pobyt w szpitalu. Jeśli tych komplikacji nie będzie to dostanie samo bółowe.
 
ja w czasie ciąży leżałam na patologii 2 tygodnie i mi w pracy powiedzieli że nie przysługuje szpitalne bo wg katalogu Pzu ciaza to nie choroba, czy maja racje?

a te bólowe to inaczej wypłata świadczenia za urodzenie dziecka tak?
 
Bólowe ?! Pierwsze słyszę . Więc to raczej nie jest świadczenie za urodzenie dziecka-bo za urodzenie dostaje się BECIKOWE :-). A te bólowe to tylko jak ktoś jest ubezpieczony w PZU :-).
 
zona ma ubezpiecznei w PZU od siebie z ubezpieczenia oraz jest podpięta równie z pod moje ubezpieczenie

aha u mnie jest teraz liczone od 4dni (z tego co pamietam)

wiec wszystkie pobyty sa liczone x2 (ostanio była w szpistalu 5 dni wiec dostała 5*5dni x2 czyli łacznie 500zł :)

a o co chodzi z tymi "bulowym" czy czymś takim bo nie kuma i niegdy nie słaysząłm o czyms takim :(

co i jak bo zona ma 2 ubezpiecznia w PZU wiec to co piszesz te bulowe RAZY 2 ???

aha jeszcze jedno :
skoro zona ma zwolnienie do 13ego a teraz lezy w szpitalu to pozniej co mam zaniesc do pracy lub co wołać ze szpitala zeby wszystko było ok???????????
 
Ostatnia edycja:
Jeśli leżałaś na patologi ciąży dwa tygodnie to należy ci się za pobyt w szpitalu na sto procent. Ja w czasie ciąży leżałam tydzień na patologi ciąży na podtrzymaniu bo miałam skurcze i dostałam z PZU za pobyt w szpitalu. To prawda że ciąża to nie choroba ale tu chodzi o to że jeżeli trafiasz do szpitala na porodówkę i twój poród jest bez komplikacji i połóg również to PZU nie wypłaca ci za ten pobyt tylko wypłaca ci za urodzenie dziecka około tysiąc złotych.

Becikowe wypłaca Urząd Miasta przez MOPS.

Czyli jak urodzisz bobaska bez komplikacji to dostajesz Becikowe i PZU wypłaca ci za urodzenie dziecka.
Jeśli urodzisz bobasa z komplikacjami to dostaniesz Becikowe, za urodzenie dziecka z PZU i za czas pobytu w szpitalu jeśli przekroczony został czas 5 dni.
 
Jeżeli jest zona ubezpieczona 2 razy to się wszystko liczy dwa razy.

Bólowe to jest potoczna nazwa świadczenia za urodzenie dziecka które wypłaca PZU.

Jeśli żona ma zwolnienie do wczoraj a jeszcze nie urodziła to lekarz ze szpitala wypisze jej L 4 a jak urodzi będzie jej naliczany urlop macierzyński.
Do pracy należy tylko zadzwonić i powiedzieć że żona jest w szpitalu i że L 4 się dowiezie jak zostanie wystawione. A jak żona urodzi to ze szpitala dostanie taką kartke do naliczenia urlopu macierzyńskiego i tą kartke też sie zawozi do pracy.
 
reklama
jamajka* dzięki - będę musiała babkę w pracy przycisnąć - leżałam 14 dni w szpitalu z zagrożeniem przedwczesnego porodu, płacę w pracy składkę na pzu a mi powiedziała księgowa,że się nie należy, zadzwonie do pzu a potem do pracy bo to jak mniemam firma musi zgłosić do pzu.

o wyczytałam właśnie, że to zależy od rodzaju polisy i, że faktyczie może być w niej wykluczony pobyt w szpitalu z przyczyn spowodowanych ciążą ;(
 
Ostatnia edycja:
Do góry