reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin porodu inny z USG niż z OM

Mama2021_

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Kwiecień 2021
Postów
47
Wczoraj byłam na wizycie u lekarza i mój termin porodu na USG zmienił się na 19.09., a termin z ostatniej miesiączki to 28.09 nie wiem teraz którym terminem się sugerować czy lekarz dodaje te 2 tyg dodatkowo i tak wychodzi? OM zaczęła się 21.12.2020 roku. ;) Czy wy też tak miałyście taka różnice między USG a OM?
 
reklama
Wczoraj byłam na wizycie u lekarza i mój termin porodu na USG zmienił się na 19.09., a termin z ostatniej miesiączki to 28.09 nie wiem teraz którym terminem się sugerować czy lekarz dodaje te 2 tyg dodatkowo i tak wychodzi? OM zaczęła się 21.12.2020 roku. ;) Czy wy też tak miałyście taka różnice między USG a OM?
Ważniejsze z usg a nie z om. Ta różnica 2tyg to norma, wynika z długości cyklu i momentu zagnieżdżenia dzidziusia.
 
Po 1 trymestrze nie koryguje się już wyznaczonego terminu porodu. Lekarz może po usg zapisać szacowany termin na podstawie pomiarów płodu, ale nie jest to termin wiążący, bo dzieci mają skoki rozwojowe i rosną nieliniowo, więc może na usg akurat trafił się skok wzrostowy. Także pierwszym wyznacznikiem jest termin OM, a że nie wiesz kiedy dokładnie była owulacja i zapłodnienie to termin zazwyczaj koryguje się po USG w pierwszym trymestrze (bo wielkość płodu wtedy odpowiada dość dokładnie wiekowi) - najlepiej weź 1 usg prenatalne robione ok. 11-14 tc i wtedy porównaj daty porodu.
 
Ważniejsze z usg a nie z om. Ta różnica 2tyg to norma, wynika z długości cyklu i momentu zagnieżdżenia dzidziusia.
Owszem, ale tylko do końca pierwszego trymestru. Później dzieci rosną różnie i już się terminu o pomiary nie koryguje. A autorka jest już w zaawansowanej ciąży. Więc jeżeli do ok 13 tyg ciąży lekarz nie skorygował terminu porodu, to powinna się kierować terminem z om
 
Po 1 trymestrze nie koryguje się już wyznaczonego terminu porodu. Lekarz może po usg zapisać szacowany termin na podstawie pomiarów płodu, ale nie jest to termin wiążący, bo dzieci mają skoki rozwojowe i rosną nieliniowo, więc może na usg akurat trafił się skok wzrostowy. Także pierwszym wyznacznikiem jest termin OM, a że nie wiesz kiedy dokładnie była owulacja i zapłodnienie to termin zazwyczaj koryguje się po USG w pierwszym trymestrze (bo wielkość płodu wtedy odpowiada dość dokładnie wiekowi) - najlepiej weź 1 usg prenatalne robione ok. 11-14 tc i wtedy porównaj daty porodu.
Pierwsze USG miałam robione 17.02 i wychodziło, że jest to 7/8 tydzień i lekarz określił termin porodu na 28.09 :)
 
Owszem, ale tylko do końca pierwszego trymestru. Później dzieci rosną różnie i już się terminu o pomiary nie koryguje. A autorka jest już w zaawansowanej ciąży. Więc jeżeli do ok 13 tyg ciąży lekarz nie skorygował terminu porodu, to powinna się kierować terminem z om
Wczoraj byłam u ginekologa i na USG wyszło właśnie, że 19.09 jest termin porodu :) a od początku ciąży cały czas był utrzymany termin 28.09 :)
 
Wczoraj byłam u ginekologa i na USG wyszło właśnie, że 19.09 jest termin porodu :) a od początku ciąży cały czas był utrzymany termin 28.09 :)
Bo dzieci już w tym "wieku" przybierają różne. Jestem aktualnie w trzeciej ciąży. W każdej w trzecimi trymestrze termin porodu był inny przy każdej wizycie, a finalnie rodziłam w okolicach terminu z om, który na wczesnym etapie ciąży nie był korygowany. No. Tydzień temu miałam wizytę, to był 30 TC, a wg pomiarów wielkość dziecka na 32 tydzień. Ale nie oznacza to, że termin porodu mi się zmienił, tylko, że dziecko jest większe. Co do następnej wizyty ulegnie zmianie.

No i jest jeszcze kwestia, że termin porodu terminem. Ale poród dwa tygodnie przed terminem i dwa tygodnie po terminie uznawany jest za poród w terminie, bo odchylenie dwa tygodnie w jedną lub w drugą stronę są normalne.

Jeżeli ginekolog w pierwszych tygodniach ciąży nie skorygował terminu z om to to jest Twój termin porodu. Bo po 14 tygodniu dzieci rozwijają się indywidualnie i skokowo.
 
Ja urodzilam dzień przed terminem z usg I trymestru. Różnica między Om a terminem z usg to był tydzień. Później termin. Usg się zmienial ale to normalne dzieci różnie rosną plus różny lekarz, sprzęt itp
 
reklama
Wczoraj byłam u ginekologa i na USG wyszło właśnie, że 19.09 jest termin porodu :) a od początku ciąży cały czas był utrzymany termin 28.09 :)
W ogóle tym terminem się nie sugeruj. Owszem możesz urodzić wcześniej, bo przecież się to zdarza:), tak samo jak możesz urodzić w październiku. Ale termin porodu planowany się nie zmienia.
 
Do góry