reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin porodu inny z USG niż z OM

W ogóle tym terminem się nie sugeruj. Owszem możesz urodzić wcześniej, bo przecież się to zdarza:), tak samo jak możesz urodzić w październiku. Ale termin porodu planowany się nie zmienia.
No rozumiem, cały czas od samego początku był termin 28.09 więc tym się sugeruje i mam na uwadze to że mogę urodzić albo wcześniej lub nawet później w październiku :)
 
reklama
Na pierwszym usg lekarz powiedział mi, że będzie to 24.09 i tak wpisał w kartę ciąży. Potem inny lekarz z usg podał 18.09, jeszcze inny 14.09, śmiałam się, że zaraz na sierpień przeskoczę 😁 Ale w szpitalu ginekolog powiedział mi, że najbardziej prawdopodobny uznaje się zawsze ten pierwszy termin i jego należy się trzymać.
Tego się trzymam ;) w karcie ciąży mam wpisany oczywiście 28.09 :)
 
Bo dzieci już w tym "wieku" przybierają różne. Jestem aktualnie w trzeciej ciąży. W każdej w trzecimi trymestrze termin porodu był inny przy każdej wizycie, a finalnie rodziłam w okolicach terminu z om, który na wczesnym etapie ciąży nie był korygowany. No. Tydzień temu miałam wizytę, to był 30 TC, a wg pomiarów wielkość dziecka na 32 tydzień. Ale nie oznacza to, że termin porodu mi się zmienił, tylko, że dziecko jest większe. Co do następnej wizyty ulegnie zmianie.

No i jest jeszcze kwestia, że termin porodu terminem. Ale poród dwa tygodnie przed terminem i dwa tygodnie po terminie uznawany jest za poród w terminie, bo odchylenie dwa tygodnie w jedną lub w drugą stronę są normalne.

Jeżeli ginekolog w pierwszych tygodniach ciąży nie skorygował terminu z om to to jest Twój termin porodu. Bo po 14 tygodniu dzieci rozwijają się indywidualnie i skokowo.
Nie skorygował, na początku na każdej wizycie do tej wczorajszej termin był taki sam praktycznie, coś tam się w kwietniu zmieniło na wizycie 14.04 że wyszło na 26.09 ale to nieduża różnica od 28.09 :)
 
Jeśli @ były regularne to należy trzymać się wyliczeń porodu z Om. Rozbieżność wynika z wielkości dziecka. Jedne rosną szybciej inne wolniej. Jedna kobieta urodzi 2500 gramowego człowieczka a inna 4500 gramowego. Stąd też te różnice. Maszyna ma wklepane pewne uśrednione normy i na ich podstawie stwierdza w jakim "wieku" jest dziecko.
Dla przykładu mój młodszy syn w 36 tc był oznaczony na 39tc. Był duży i stąd ten wynik.
 
reklama
Ja miałam tak w ostatniej ciąży. Lekarz wciąż twierdził, że mlody będzie duży, że na bank mam cukrzycę i kiedy pod koniec ciąży skończyła się moja cierpliwość do niego i poszłam do innej lekarki to okazało się, że przy dużej różnicy terminu, która się utrzymuje biorą pod uwagę termin z usg. Przez to zupełnie inaczej przyjmują na wywoływanie w szpitalu. Przykładowo ja miałam termin 20.05 a teoretycznie tego dnia zgłosiłam się jako „przenoszona” o tydzień.
 
Do góry