reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin porodu inny z USG niż z OM

Ja miałam tak w ostatniej ciąży. Lekarz wciąż twierdził, że mlody będzie duży, że na bank mam cukrzycę i kiedy pod koniec ciąży skończyła się moja cierpliwość do niego i poszłam do innej lekarki to okazało się, że przy dużej różnicy terminu, która się utrzymuje biorą pod uwagę termin z usg. Przez to zupełnie inaczej przyjmują na wywoływanie w szpitalu. Przykładowo ja miałam termin 20.05 a teoretycznie tego dnia zgłosiłam się jako „przenoszona” o tydzień.
Ja jestem dość szczupła osobą to moja pierwsza ciąża, brzuszek mam malutki a na tej ostatniej wizycie mała ważyła 1,200 niecałe :) Lekarz mierzył kość udową i główkę i termin zmienił się właśnie wtedy z 28.09 na 19.09, dlatego zaczęłam się zastanawiać i nie wiedziałam za bardzo którym terminem się sugerować teraz :)
 
reklama
Ja jestem dość szczupła osobą to moja pierwsza ciąża, brzuszek mam malutki a na tej ostatniej wizycie mała ważyła 1,200 niecałe :) Lekarz mierzył kość udową i główkę i termin zmienił się właśnie wtedy z 28.09 na 19.09, dlatego zaczęłam się zastanawiać i nie wiedziałam za bardzo którym terminem się sugerować teraz :)
Jeżeli różnica jest duża, powtarzalna - to tym z usg.
 
Wczoraj byłam na wizycie u lekarza i mój termin porodu na USG zmienił się na 19.09., a termin z ostatniej miesiączki to 28.09 nie wiem teraz którym terminem się sugerować czy lekarz dodaje te 2 tyg dodatkowo i tak wychodzi? OM zaczęła się 21.12.2020 roku. ;) Czy wy też tak miałyście taka różnice między USG a OM?
Termin usg i om różniły się co wizytę o około tydzień, test ciążowy wyszedł tydzień przed okresem (przy regularnych cyklach) w dniu miesiączki mialam mocna bete, lekarz uparcie trzymał się terminu om, córeczka urodzila się w 37+0 wpisane ma 36+6 i jest zaliczana jako wczesniak z wagą urodzeniowa 3190 i 55 cm 😅 do tego przy wyjściu ze szpitala wazyla więcej niż się urodzila
Tak więc lekarz swoje, ja swoje a córka postanowiła wyjść i tak kiedy jej się podobało :)
 
Jeżeli różnica jest duża, powtarzalna - to tym z usg.
Bzdura, pod koniec każde dziecko rośnie różnie. Przykładowo, dziecko mojej siostry ważyło 2300 w 32 TC i termin porodu wg USG miała o miesiąc wcześniej. Ostatecznie córa urodziła się tak jak wg terminu om, była po prostu bardzo duża.
 
Ja miałam różne te okresy i urodziłam dokładnie w terminie USG prenatalnego I trymestru :) z doświadczenia wiem, że te sprzęty mogą się dużo pomylić, zwlaszcza gdy pomiarów dokonuje się na różnych urządzeniach i przez różnych lekarzy. Długo przed terminem ( to chyba były tygodnie) , lekarz wskazal , że dzieć już wazy około 3,5 kg . A córka urodziła się w 40 tygodniu z wagą 3470 g . Także tydzień różnicy powiem Ci, że nawet nie ma żadnego istotnego znaczenia, a wagę też należy brać z rezerwą. W ostateczności dzidzia decyduje kiedy jest gotowa na zobaczenie mamy, a nie terminy . Życzę powodzenia.
 
Do góry