reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin sie zbliza, a ja nie wiem co z macierzynskim i resztą

Jak pójdziesz np. 2 miesiące po porodzie, to wg mnie nie muszą, ale może ja jestem przewrażliwiona na punkcie urzędniczego czepialstwa.
 
reklama
Czyli tak.. moge zalatwic
-
1. 500+ co miesiac
2. Rodzinnie co miesiac w jakiej wysokosci miesiecznie przy wspomnianych zarobkach
3. Becikowe jednorazowo
4. Macierzynskie co miesiac
5. Albo matka samowychowujaca dziecko albo to ze jestem z facetem ale jesli nie jest zarejestrowany to ja go utrzymuje? Tez jaka kwota?
 
Nie wazne jakie zarobki dostajesz 95 zl ale nie mozesz na osobe przekroczyć 647zl jesli chodzi o rodzinne.
Nie wiem czy jest cos takiego dla matki samotnie wychowującej dziecko jakks dodatek..?
500 plus dostaniesz jesli podasz ze np mieszkasz z facetem ale Ty utrzymujesz rodzine bo jesli nie jesteście razem to musisz wejsc na drogę sądową zeby sie starać.
Bo od tego roku musisz byc samotna matka na papierze rok temu jeszcze nie czepiali sie i kazda dostawala ktora byla "samotna"
 
Nie wazne jakie zarobki dostajesz 95 zl ale nie mozesz na osobe przekroczyć 647zl jesli chodzi o rodzinne.
Nie wiem czy jest cos takiego dla matki samotnie wychowującej dziecko jakks dodatek..?
500 plus dostaniesz jesli podasz ze np mieszkasz z facetem ale Ty utrzymujesz rodzine bo jesli nie jesteście razem to musisz wejsc na drogę sądową zeby sie starać.
Bo od tego roku musisz byc samotna matka na papierze rok temu jeszcze nie czepiali sie i kazda dostawala ktora byla "samotna"

Super uwielbiam to!! Każda „samotna” czytaj kobieta która ma faceta, maja dochody wspólne, ale ciągną co mogą na samotną matkę. Brawo oby wiecej takich osób.
 
Super uwielbiam to!! Każda „samotna” czytaj kobieta która ma faceta, maja dochody wspólne, ale ciągną co mogą na samotną matkę. Brawo oby wiecej takich osób.
Przy tak niskich dochodach jak kobieta opisuje to co z tego że walczy o każdy zasiłek ? Co Ci to przeszkadza ? Sama nie masz to i innym nie dasz ? Z Ciebie będą to ściągać że tak się tym martwisz ?
 
Jeśli nie będziesz ustalać ojcostwa/dziecko nie zostanie uznane przez ojca/ojciec nie żyje to do rodzinnego dostaniesz dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka, coś ok. 200zł.
Żeby dostać 500+ musisz mieć wyrok zasądzający alimenty, chyba, ze ojciec nie jest znany. W innej sytuacji nawet jeśli nie mieszkacie razem to jego dochody zostaną wliczone do ustalenia czy należy się 500+. Jeśli pójdziesz na macierzyński to będzie brana pod uwagę wysokość Twojego zasiłku, nie dochody z któregoś tam roku.
 
1. Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.
2. Zaświadczenie o dochodach z 3 ostatnich miesięcy i lub PIT za rok 2017
3. Dokumenty do 500+ zasiłków z tyt. urodzenia się dziecka i ew. nie przekravzania dochodów do wypełnienia znajdziesz w OPS lub MOPS co tam u Ciebie jest dowiesz się na stronie gminy, miasta czy dzielnicy. W MOPS też mogą pomóc ci je wypełnić.
 
Czyli tak.. moge zalatwic
-
1. 500+ co miesiac
2. Rodzinnie co miesiac w jakiej wysokosci miesiecznie przy wspomnianych zarobkach
3. Becikowe jednorazowo
4. Macierzynskie co miesiac
5. Albo matka samowychowujaca dziecko albo to ze jestem z facetem ale jesli nie jest zarejestrowany to ja go utrzymuje? Tez jaka kwota?
Samotna to nie w związku czy to związek małżeński czy nieformalny oboje partnerzy muszą udokumentować dochody LUB ICH BRAK odpowiednio oświadczenie plus zaświadczenie z urzędu pracy.
 
reklama
O, koleżanka ważną rzecz poruszyła. Jeśli miałaś jakieś ubezpieczenie w pracy (lub poza, ale one rzadko dają wypłatę na poród), to sprawdź, czy dostaniesz wypłatę za narodziny. Co więcej, jeśli zakład pracy jest duży (ale sądząc po Twoich obawach co do nieogarniętego szefa, to chyba niestety nie), to być może Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych wypłaci Ci jednorazową zapomogę. Podobnie Związki Zawodowe. Wszystko zależy od regulaminów. I w tych przypadkach wnioski składa się dopiero z aktem urodzenia dziecka.

Wg mnie najpilniejsze do załatwienia jest 500+ i rodzinne, żeby ktoś się nie przyczepił, że za długo zwlekałaś, złożyłaś wniosek w nowym miesiącu i już za poprzedni Ci przepada.
Do 500 plus i rodzinnego potrzebny jest odpis aktu urodzenia a to od 1tygodnia do 1 miesiąca jak wydają..
 
Do góry