reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin sie zbliza, a ja nie wiem co z macierzynskim i resztą

WITAM :) Udałam się dzisiaj do swojego MOPSu jak radzily niektore panie. Dowiedzialam sie ze od nich nalezy mi sie rodzinne, 500+ i jednorazowo becikowe. Dostalam trzy druki do wypelnienia:
-wniosek o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytulem urodzenia sie dziecka
- wniosek o ustalenie prawa do zasilku rodzinnego oraz dodatkow do zasilku rodzinnego
-wniosek o ustalenie prawa do swiadczenia wychowawczego (za bardzo nie wiem czy to jest do urlopu czy do 500+ bo pani w mopsie powiedziala ze od nich moge dostac trzy pomoce, a o urlop macierzynski to juz musze starac sie u szefa)
I wszystko po porodzie, poniewaz jest potrzebny akt urodzenia dzieciątka
Wychowawczw to inaczej 500 plus;)
Tak to sie nazywa u nich.
 
reklama
Olcia, czy Ty masz jakiekolwiek pojęcie o zasadach przyznawania zasiłków socjalnych? Pytam szczerze ponieważ kolejny raz czytam Twoje posty na ten temat i mam wrażenie, że interpretujesz to co jest w necie napisane i doradzasz. Poza tym, to nie ma się co kłócić.
Wg polskiego prawa, i jest tak od wielu, wielu lat, samotny rodzic to osoba której dziecka drugi rodzic:
-nie żyje
-jest nieznany
-jest osadzony w zakładzie karnym
-lub wniosek o alimenty został oddalony
I tego nie da się przeskoczyć w żaden sposób. Tylko w przypadku spełniania, którego z tych kryteriów można dostać dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka, plus tam cała reszta, jeśli się należy.
A co do aktu urodzenia, to jeśli ojciec dziecko uznał, to wystarczy skrócony, ale jeśli ojciec jest nieznany, to musi być zupełny, ponieważ tylko w takim odpisie jest umieszczone dlaczego jest wpisane imię ojca a nazwisko matki, paragraf itp.
Ale tak czy inaczejpowtórzę się, należałoby by się przejść do odpowiedniego urzędu, który wypłaca te zasiłki i TAM wszystko wyjaśnią rzetelnie, dadzą spis potrzebnych dokumentów i wnioski do wypełnienia.
Nie interpretuje tego co jest w internecie tylko wiem bo sama biorę 500 plus bo narazie tylko narzeczony pracuje
. Nie wiem co Ci sie nie podoba w tym co napisalam?
Chodziło mi o to,że jeśli dziewczyna jest z ojcem dziecka a nie maja ślubu a mieszkaja razem to moze pobierać 500 plus jeśli tylko ona pracuje.Tak jak jest u mnie. Oczywscie ojciec podany w papierach,że razem wychowujemy.
W tamtym roku nie kazali dostarczać wniosków o alimenty i dużo matek brało 500 plus nie podawajac np ojca dziecka z ktorym mieszkają i tego nie sprawdzali.Odpisalam autorce,ze teraz sa potrzebne alimenty bo gdzies na górze o to pytala.
 
Ok juz wszystko wiem ;)
Co z urlopem macierzynskim. Kiedy mam szefa o tym poinformowac, jak dlugo moze sie z tym zejsc zeby przejsc na macierzynski?
Ja zadzwoniłam do kadr jeszcze w listopadzie bo rodziłam w grudniu i kazałam im wysłać wnioski na macierzyński.
Wyslali wypełniłam oddalam :-)
I tyle.
Po urodzeniu synka narzeczony tylko dostarczył akt urodzenia do biura bo razem pracowaliśmy w tym samym zakładzie i tyle;).
Urlop naliczali od 11 grudnia, bo tak urodziłam.
Zapytam jeszcze sama bedziesz wychowywać ojciec dziecka uzna maluszka czy nie?Czy porostu zyjecie bez ślubu?
 
Ewcik ale tracisz coś na tym? Jesli ktoś pracuje to mu się należy jesli nie przekracza.
Poperam i tez nie znoszę jak ktoś nie pracuje tylko robi dzieci i do mopsu lata.
Nie zrozumiałas chyba mojej wypowiedzi wyżej .
Dla mnie powinni zabrac 500 plus komus kto zarabia kilkanaście tysięcy a i tak je dostaje.
 
Ostatnia edycja:
Olcia ja nikomu absolutnie nie żałuje! Jak ktoś ma niskie dochody to oczywiście, ze powinien dostać to co sie należy i powinna być pomoc dla takich osób.
Ale już dla osób które żyją w związkach i faceci zarabiają kasę (czasami nie małą), a kobieta pobiera wszystkie zasiłki na samotna matkę to mi sie nie podoba i dla mnie to przekręt i nie powinno sie o tym głośno mowić.
 
Ewcik ale tracisz coś na tym? Jesli ktoś pracuje to mu się należy jesli nie przekracza.
Poperam i tez nie znoszę jak ktoś nie pracuje tylko robi dzieci i do mopsu lata.
Nie zrozumiałas chyba mojej wypowiedzi wyżej .
Dla mnie powinni zabrac 500 plus komus kto zarabia kilkanaście tysięcy a i tak je dostaje.

O to chodzi, ze zrozumiałam co miałaś do przekazania. I proszę nie edytuj postów jak Ci odpisze tylko odpisuj na bieżąco.
 
Jak kury na bazarze.. a co jesli jednak kobieta musi utrzymac i dziecko i faceta, bo nie jest zdolny do pracy? ;) mnie irytują takie kobiety, ktore nie wiedza a i tak gdakaja "ta bo ta ciagnie pieniadze panstwowe". Kazdy orze jak moze. Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za odpowiedzi juz wszystko jasne, stresu mniej
 
Jak kury na bazarze.. a co jesli jednak kobieta musi utrzymac i dziecko i faceta, bo nie jest zdolny do pracy? ;) mnie irytują takie kobiety, ktore nie wiedza a i tak gdakaja "ta bo ta ciagnie pieniadze panstwowe". Kazdy orze jak moze. Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za odpowiedzi juz wszystko jasne, stresu mniej

A mnie irytują kobiety które nie potrafią czytać. Wszedzie jest napisane, ze jak pomoc sie należy to powinno sie ją dostać! Skoro kobieta jest w ciąży, a facet nie moze pracować to sytuacja jest jasna.
 
reklama
Jak kury na bazarze.. a co jesli jednak kobieta musi utrzymac i dziecko i faceta, bo nie jest zdolny do pracy? ;) mnie irytują takie kobiety, ktore nie wiedza a i tak gdakaja "ta bo ta ciagnie pieniadze panstwowe". Kazdy orze jak moze. Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za odpowiedzi juz wszystko jasne, stresu mniej
To wtedy sie normalnie jak tylko Ty utrzymujesz należy o tym mowie;-)
Masz dochod odprowadzasz składki nalezy sie jak psu zarcie.
 
Do góry