reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tęsknota

karolinaka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2007
Postów
62
Witam.Proszę o radę.Za 2 tyg.Wyjeżdżam na 12 dni na upragnione wakacje.Mam 4 letniego synka i problem z tym,że nigdy nie zostawiałam go na tak długo.Zostaje z dziadkami u mnie w domu.
Strasznie boję się,że będzie tęsknił,nie mówiąc już o tym,że mam wyrzuty sumienia,ze w ogóle jadę.

Może ktoś był w podobnej sytuacji.Może znacie jakiś "złoty środek" jak złagodzić tęsknotę.Będę wdzięczna za każdą radę.

Dodam jeszcze,że synek miał mnie przez cały czas przy sobie,ponieważ po jego urodzeniu zrezygnowałam z pracy.
Z góry dziękuję
 
reklama
Mój synek też ma 4 latka i spędził w tym roku pierwszy raz w życiu cały tydzień bez nas, pojechał na wakacje do dziadków:-) i powiem Ci, że chyba ja tęskniłam bardziej niż on. Był przeszczęśliwy bo dziadkowie zapewniali mu mnóstwo atrakcji: basen, zoo, gra w piłkę, trampolina u ich sąsiadów, nawet zabawa w piaskownicy z dziadkiem była lepsza niż w domu:) Codziennie dzwoniliśmy do niego wieczorem i pytaliśmy jak spędziła dzień to nam opowiadał, co robił. Ba raz mi powiedział, "mamusiu już mi się nie chce z tobą gadać bo taki zmencony jestem, jutro zadzwoń". Myślę, że jak tylko dziadkowie odpowiednio zorganizują Twojemu synkowi czas będzie ok, ważne żeby się nie nudził wtedy nie będzie miał czasu tęsknić.
A ty się zrelaksuj, rodzicom też należą się wakacje :-)
Miłego odpoczynku!
 
Dziękuję za odpowiedż o.lena.Nawet nie wiesz jak bardzo chciałam takie słowa przeczytać:-)Chyba rzeczywiscie wykorzystam ten czas na odpoczynek.Jeszcze raz baaaaardzo dziękuję.
 
Hej,

Przede wszystkim - pozbądź się wyrzutów sumienia! Tak jak napisała Olena - rodzice też mają prawo do oddechu i odpoczynku. Po powrocie będziesz mieć więcej energii i cierpliwości do dziecka :) Tęsknić będziesz najbardziej Ty, uwierz, ale on też, na pewno, trochę. Na tęsknotę nic poradzić się nie da - jak jest miłość i przywiązanie, to zawsze będzie też i tęsknota a potem wielka radość ze spotkania. :) Ważne, żeby dziadkowie czule się opiekowali wnukiem i zapewnili mu sporo atrakcji, to na pewno wszystko będzie dobrze. A zostawał już z nimi na krócej?
 
My w tym roku zostawiliśmy młodą po raz pierwszy na 10 dni. U dziadków - na szczęście traktuje ich jak drugi dom i nie było problemu.

Przed wyjazdem dałam jej króliczka i powiedziałam, że jak będzie tęsknić, to ma go przytulać.
Super też było, że na miejscu był internet i co 2 dni rozmawiałyśmy na skypie przez video - więc nas widziała i my ją.

Oczywiście tęskniła i mieli kilka dni jazdy - zwłaszcza wieczorem, ale była dzielna i wiedziała kiedy wracamy - możesz jej zrobić kalendarz i niech wykreśla dni.

Można też zaplanować wyjścia - kino,zoo, zabawa u kogoś, park, malowania, etc, żeby co dziennie coś się działo.
 
reklama
Ponieważ bardzo dużo wyjeżdżałam z babcią i z dziadkiem moja mama próbowała robić wszystko, żebym dobrze się bawiła i za bardzo nie tęskniła. Pamiętam jeden taki rytuał, że codziennie o 19 (albo 20 ;) miałam patrzeć w niebo. Mama robiła to samo i to był taki moment, w którym o sobie myślałyśmy i "porozumiewałyśmy się". Dla mnie to było bardzo ważne i zawsze jak zaczynałam tęsknić myślałam o tym wieczornym porozumieniu, o którym nikt inny nie miał pojęcia.

Musisz pozbyć się wyrzutów sumienia. Zostawiasz dziecko w dobrych rękach i na pewno nie stanie mu się nic złego. Zrelaksowana mama, to szczęśliwa mama więc odpoczynek nam się należy.
 
Do góry