reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy coraz jaśniejsza kreska

wis2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2022
Postów
30
Cześć, od kilku dni mam bóle podbrzusza, okres spóźnia się 2 dzień, zrobiłam wczoraj test ciążowy z porannego moczu i była druga kreska dosyć wyraźna, dziś rano powtórzyłam test i mam wrażenie że kredka jest jaśniejsza niż ta z wczoraj co mogłoby świadczyć o tym, że poziom HCG spada.. martwi mnie to, plus bóle podbrzusza. Jutro dopiero mam wizytę i rano zrobię badania z krwi ale bardzo się niepokoje.. miała któraś z was tak?
 
reklama
Przyrostu bądź spadku hcg nie mierzy się testami - mogą się słabo wybarwiać. Najlepiej pójść na betę z krwi, oznaczyć progesteron + po 48h zrobić ponowne badanie z oznaczeniem przyrostu ☺️
 
+ ja w pierwszej ciąży miałam bóle podbrzusza, ale lekarz wytłumaczył, że macica się rozciąga i robi miejsce dla nowego lokatora 😉
 
Cześć, od kilku dni mam bóle podbrzusza, okres spóźnia się 2 dzień, zrobiłam wczoraj test ciążowy z porannego moczu i była druga kreska dosyć wyraźna, dziś rano powtórzyłam test i mam wrażenie że kredka jest jaśniejsza niż ta z wczoraj co mogłoby świadczyć o tym, że poziom HCG spada.. martwi mnie to, plus bóle podbrzusza. Jutro dopiero mam wizytę i rano zrobię badania z krwi ale bardzo się niepokoje.. miała któraś z was tak?
Poziom wybarwienia kreski o niczym nie swiadczy.
Lekarz jutro nic na wizycie nie zobaczy. Oznacz betę z przyrostem plus progesteron i wtedy idź na wizytę.
 
Poziom wybarwienia kreski o niczym nie swiadczy.
Lekarz jutro nic na wizycie nie zobaczy. Oznacz betę z przyrostem plus progesteron i wtedy idź na wizytę.
Z tego co lekarz mówi to zobaczy pęcherzyk jeśli jest wszystko dobrze, u mnie jest ryzyko poronienia więc wizyta musi być
 
I jeśli pójdziesz w Cwartek, czyli jakoś tydzień po miesiączce, to lekarz może jeszcze nic nie zobaczyć. Na usg widać dopiero jak beta ponad 1000.
 
reklama
Z tego co lekarz mówi to zobaczy pęcherzyk jeśli jest wszystko dobrze, u mnie jest ryzyko poronienia więc wizyta musi być
Marne szanse na to, żeby ledwie 3 dni po spóźnieniu miesiączki lekarz cokolwiei zobaczył. Masz betę na poziomie kilkaset, a musisz miec minimum 1000. Plus jeżeli jest ryzyko poronienia to tym bardziej zanim lekarz włączy leki powinnaś mieć zbadana betę z przyrostem, zeby zobaczyc, czy dobrze rośnie.
 
reklama
Do góry