reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy- kiedy powtórzyć i ile razy dziennie robić ?

Dołączył(a)
20 Marzec 2023
Postów
10

Jestem 4 dni przed okresem. Dziś z porannego moczu zrobiłam test ciązowy. Wyszła bardzo bardzo bladziutka lekko widoczna kreseczka. Jak się przyjrzeć to naprawdę ją widać ( po prostu widać na teście, że coś tam jest :D ). Wiadomo nie nakręcam się , wszystko na spokojnie, po prostu podejrzewam u siebie ciążę. Ale chciałam się was poradzić, bo czytałam na różnych forach i wszędzie piszą inaczej. Co ile wy powtarzałyście testy ciążowe, jeżeli robiłyście przed miesiączką? Czy każdego następnego poranka aż do dnia miesiączki ? Niektóre dziewczyny na forach pisały, że nawet po kilka razy dziennie robiły testy tej samej firmy, aby sprawdzić czy kreseczka ciemnieje?
Czy jeśli na przykład bym go powtórzyła jeszcze dziś, to mam nie pić przez kilka godzin żeby to stężenie było mocniejsze ? może głupio to brzmi ale jakos mnie to zaciekawiło

 
reklama
Najlepiej w dniu spodziewanej miesiaczki, ale jak juz Ci wyszla blada kreseczka to ja bym na bete poszla i powtorzyla za 48h:-) bo jednak krew da Ci 100% odpowiedzi a test bywa tylko testem. Jednakze jak juz chcesz powtorzyc to zawsze z porannego moczu bedzie najbardziej wiarygodne, lepsze stezenie. A jak jestes z niecierpliwych to powtorz kiedy masz ochote ale na bete lec do labu :-)

Pic trzeba zeby bylo czym sikac 🤷‍♀️ glupot nie czytaj :-)
 

Jestem 4 dni przed okresem. Dziś z porannego moczu zrobiłam test ciązowy. Wyszła bardzo bardzo bladziutka lekko widoczna kreseczka. Jak się przyjrzeć to naprawdę ją widać ( po prostu widać na teście, że coś tam jest :D ). Wiadomo nie nakręcam się , wszystko na spokojnie, po prostu podejrzewam u siebie ciążę. Ale chciałam się was poradzić, bo czytałam na różnych forach i wszędzie piszą inaczej. Co ile wy powtarzałyście testy ciążowe, jeżeli robiłyście przed miesiączką? Czy każdego następnego poranka aż do dnia miesiączki ? Niektóre dziewczyny na forach pisały, że nawet po kilka razy dziennie robiły testy tej samej firmy, aby sprawdzić czy kreseczka ciemnieje?​

Czy jeśli na przykład bym go powtórzyła jeszcze dziś, to mam nie pić przez kilka godzin żeby to stężenie było mocniejsze ? może głupio to brzmi ale jakos mnie to zaciekawiło

Nie sugeruj się testami bo to tylko plastik który może okazać się fałszywie pozytywne. Jeśli chcesz dziś powtórzyć 4h nie chodzić na siku. Poczekaj najlepiej do terminu i zrób betę z krwi. :)
 
Mi by było szkoda kasy na kilka testów dziennie :D
Lepiej tak jak piszą dziewczyny - iśc i zrobić 2 x betę. Bo często tutaj pojawiają się kreski, a ciąży jednak brak.
A z tym piciem to chodzi o stężenie hormonu, dlatego najlepiej rano, bo wtedy dłużej masz pełny pęcherz ;)
 
Nie sugeruj się testami bo to tylko plastik który może okazać się fałszywie pozytywne. Jeśli chcesz dziś powtórzyć 4h nie chodzić na siku. Poczekaj najlepiej do terminu i zrób betę z krwi. :)
ale czy mogę przez te 4 h coś pić ? czy nic ?
Sory że tak głupio pytam ale wole wiedzieć
 
Jeśli jesteś w ciąży, to nie ma znaczenia czy będziesz piła czy nie.
Jeśli ma się pojawić kreska - to się pojawi. Jak dla mnie to możesz robić testy co 2h. Tylko co to zmieni??

Poczekaj do terminu @ i wówczas testuj. Trochę cierpliwości.
 
Robiłam test jakoś dzień, dwa przed planowaną miesiączką. Druga kreska się pojawiła, więc szłam na betę, która potwierdzała ciążę. I tyle, więcej testów nie robiłam.
 
reklama
Najlepiej w dniu spodziewanej miesiaczki, ale jak juz Ci wyszla blada kreseczka to ja bym na bete poszla i powtorzyla za 48h:-) bo jednak krew da Ci 100% odpowiedzi a test bywa tylko testem. Jednakze jak juz chcesz powtorzyc to zawsze z porannego moczu bedzie najbardziej wiarygodne, lepsze stezenie. A jak jestes z niecierpliwych to powtorz kiedy masz ochote ale na bete lec do labu :-)

Pic trzeba zeby bylo czym sikac 🤷‍♀️ glupot nie czytaj :-)
A mam pytanie czy beta hcg z krwi ZawsE wyjdzie mimo np brania tabletek anty ?
 
Do góry