reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy - nie wiem co myśleć

Dołączył(a)
25 Marzec 2021
Postów
13
Cześć!
Mam pytanie, w zasadzie bardziej teoretyczne, czy orientujecie się jak to jest z tym wykonywaniem testu ciążowego z porannego moczu żeby stężenie bhcg było najwyższe, ile mniej więcej godzin trzeba przespać bez oddawania moczu?
Moja sytuacja wyglada tak: jestem w 28dc, jutro powinna przyjść @ i dzisiaj rano zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie z tym, że przespałam niecałe 4 godziny i w międzyczasie obudziłam się na siku. Natomiast w dniu wczorajszym około godziny 20, po przespaniu, o zgrozo, prawie 6 godzin na teście w ciągu 3 minut pojawił się cień cienia drugiej kreski, nie wydaje mi się żeby była to kreska fabryczna, ponieważ porównałam go z testem który wykonałam w 26dc i był on całkowicie biały nawet po dobie od wykonania, wszystkie trzy testy były z tej samej firmy. Teraz nie wiem już co myśleć, czy mogę jeszcze na coś liczyć. Jeżeli @ będzie się spóźniać to oczywiście pójdę na betę, ale chciałabym zaczerpnąć waszej opinii :) Co prawda to dopiero nasz 4 cykl starań, z partnerem podchodzimy do tego na luzie, nigdy się nie testowałam wcześniej niż w pierwszym dniu planowanej miesiączki, ale teraz jakoś zaczęłam się czuć inaczej niż zwykle. Czuje okropne zmęczenie, rzadko kiedy zdarzało mi się spać w ciągu dnia a teraz nie jestem w stanie wytrzymać bez drzemki, bo oczy same mi się zamykają, temperatura utrzymuje się na poziomie 37,5, gdzie zawsze 2-3 dni przed terminem @ spadała poniżej 37, badam tez szyjkę macicy i tak jak zawsze się obniżała kilka dni przed miesiączka tak teraz jest wysoko, ledwo mogę ja wyczuć, jest twarda i zamknięta. Wiem, ze nie mam się co tym sugerować, bo może przez to, że zauważyłam coś odbiegającego od normy zaczęłam na siłę doszukiwać u siebie objawów wczesnej ciąży.
 
reklama
Niestety nikt Ci nie powie jak jest - możemy tylko gdybać...
Jeśli test wychodzi negatywny, to raczej w ciąży nie jesteś. Uznaje się, że jeśli 4h nie byłaś w toalecie, to tak jakbyś robiła test z pierwszego porannego moczu - jest tak samo wiarygodny.
Co do kreski w 26dc - nie ma pewności że ona była, a jeśli nawet była to obecny test powinien wyjść ciemniejszy, zatem też wskazuje na brak ciąży (lub ciążę biochemiczną). Bez dokładnej wartości (wykonania badania beta hcg z krwi) - możemy tylko zgadywać.
 
Ja robilam test w dniu spodziewanej @ i wyszla ladna kreska, takze nie proponuję robic szybciej, bo może bie wyjsc. To dotyczylo sie mojego udanego cyklu. A każdy inny nieudany który testowałam i byl biały mialam full objawów ciążowych. Uwierz, ze w dniu małpy powinnien wyjsc test, chyba ze po prostu owu sie przesunie. Ale na objawy nie patrz to nasza psychika i hormony przed miesiaczka tak dzialaja.
 
Jeżeli jesteś 13 dpo to ja bym powtórzyła test na jakieś dwa dni. A najlepiej gdybyś poszła na betę.
Jeżeli drugi test i to z porannego moczu jest negatywny, to ten wcześniejszy też był najprawdopodobniej negatywnych. Ewentualnie była ciąża biochemiczna.

A objawy na pewno nie są objawami ciąży, te pojawiają się ze wzrostem poziomu bety w organizmie.
 
Ja po cichutku gratuluję. Mi w dniu @ test wyszedł negatwyny, ale wyższa temperatura i dużo gęstego, mlecznego, rwącego śluzu zawsze oznaczało ciąże. Sprawdź bhcg w krwi. O wiele lepsze i pewniejsze od testu, a masz ewidentny wynik. Potem dobry przyrost może sugerować zdrową ciążę. Powodzenia :)
 
Ja po cichutku gratuluję. Mi w dniu @ test wyszedł negatwyny, ale wyższa temperatura i dużo gęstego, mlecznego, rwącego śluzu zawsze oznaczało ciąże. Sprawdź bhcg w krwi. O wiele lepsze i pewniejsze od testu, a masz ewidentny wynik. Potem dobry przyrost może sugerować zdrową ciążę. Powodzenia :)
Ja mialam dobry przyrost i niestety poronilam, takze nie zawsze gwarantuje to dobre zakończenie. Nie mniej jednak kazda po swoich przeżyciach sama wie jak podejść do tematu. 😉
 
Ja mialam dobry przyrost i niestety poronilam, takze nie zawsze gwarantuje to dobre zakończenie. Nie mniej jednak kazda po swoich przeżyciach sama wie jak podejść do tematu. 😉
Jednak zły przyrost oznacza, że ciąża nie ma szans. Jest dużo czarnych scenariuszy, ale nie musimy o nich informować każdej młodej mamy na etapie dwóch kresek. :) Owszem, złe rzeczy się dzieją, jednak ogromna większość ma szczęśliwe zakończenie.
 
reklama
Ja po cichutku gratuluję. Mi w dniu @ test wyszedł negatwyny, ale wyższa temperatura i dużo gęstego, mlecznego, rwącego śluzu zawsze oznaczało ciąże. Sprawdź bhcg w krwi. O wiele lepsze i pewniejsze od testu, a masz ewidentny wynik. Potem dobry przyrost może sugerować zdrową ciążę. Powodzenia :)
Na razie jeszcze nie ma czego gratulować. Po co pisać takie rzeczy. A jak się okaże, że autorka pytania jednak nie jest w ciąży to co wtedy?
 
Do góry