reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test Ciążowy po 6 dniach.

reklama
Rozwiązanie
Najlepiej sprawdzać przyrost bety
Co do testów to są przypadki ze tak wcześnie wychodzą
Ja 2 lata temu miałam taki przypadek 6 dni po stosunku był pozytywny taki cień kreski, w dniu miesiączki miałam bardzo jasna ale różowa kreskę dobrze widoczna
A następnego dnia zaczęłam krwawić, była bardzo obfita miesiączka, ciąża biochemiczna
Teraz mam taka sytuacje ze 6 dni po stosunku zrobiłam pierwszy test i był cien kreski, dziś kolejny test i tez cień kreski
Dam znać jak się dalej potoczy
(Bety nie robię bo za granica nie mam takiej możliwości)
Najczulszy test jaki kupiłam wykrywa betę chyba w stężeniu 10 mlU/ml standardowe mają czułość 20.
Skoro beta wyszła to owulacja musiała być wcześniej i podczas wcześniejszego stosunku zaszła niż ten o którym myśli 🤔
 
reklama
No tak, do tego nie gra mi jeszcze dwa dni po pozytywnych testach wysokość bety. Testy by wykryły betę w moczu? No nie rozumiem tego 🤔
BetaHCG pojawia się już w pierwszych godz od zapłodnienia i narasta w ciągu kolejnych dób. Także testy jak najbardziej wykrywaja betę w moczu.
Niektórym dziewczynom przed @ testy owulacyjne wskazują ciąże.
U mnie nie wychodziły. Do zapłodnienia musiało dojść później skoro dopiero po 2 tyg testy ciążowe pozytywne (choć u lekarza wskazywało że jest to 6 tc)
 
BetaHCG pojawia się już w pierwszych godz od zapłodnienia i narasta w ciągu kolejnych dób. Także testy jak najbardziej wykrywaja betę w moczu.
Niektórym dziewczynom przed @ testy owulacyjne wskazują ciąże.
U mnie nie wychodziły. Do zapłodnienia musiało dojść później skoro dopiero po 2 tyg testy ciążowe pozytywne (choć u lekarza wskazywało że jest to 6 tc)
Nie twierdzę, że nie wykrywają, tylko jaki musiał być poziom bety dwa dni wcześniej, zanim wyniosła 5? Bo testy mają zazwyczaj czułość 10 albo 25, a stężenie w moczu zawsze jest mniejsze niż we krwi 🤔
 
reklama
Do góry