reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy - pozytywny?

Annie1230

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Październik 2019
Postów
40
Mam PCOS i nieregularne miesiączki, ostatnia normalna miesiączka była w grudniu, od 28 stycznia do 5 lutego brałam Orgametril na wywołanie, po dwóch dniach dostałam brązowego plamienia, które trwało tydzień. Wczoraj po południu (50dc) zrobiłam test i była widoczna bardzo blada kreska (pink test płytkowy, 20 mlU/ml), dziś zrobiłam test z porannego moczu (pink test strumieniowy 10 mlU/ml) i przez chwilkę zaczynała się pojawiać druga kreska, jednak zniknęła i w tej chwili nic tam nie widać. Czy wczorajszy test mógł dać fałszywą kreskę? Wczorajszego testu nie wyrzuciłam i nadal kreska jest widoczna. Na zdjęciu wczorajszy test
 

Załączniki

  • IMG_3793.jpg
    IMG_3793.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 13 254
reklama
Najlepiej powtórz test tej samej firmy a drugi weź z innej firmy. Po 2 dniach powtórz znowu, powinna być już wtedy bardziej widoczna.
 
Czy możliwe, że Pink płytkowy 20mlU wykrył, a strumieniowy tej samej firmy i bardziej czuły już nie? :(
 
Wiesz to zależy od wielu kwestii. Ja jak miałam poronienie to raz mi pokazywało a raz nie na teście. Innym razem też było podobnie i donosiłam szczęśliwie. Martwienie się nic Ci nie da a co ma byc i tak będzie. Zrób dzisiaj ten sam co robiłaś i po 2 dniac h też. I będziesz wiedzieć.
 
Najlepiej zrobić bete, bo jak widzisz test mniej czuły coś pokazał, a bardziej nie , więc coś jest nie tak ,a beta da 100%pewnośći
 
Ten test ze zdjęcia jak najbardziej pozytywny, ale czy to ciąża to na razie tylko beta prawde powie. Jak masz możliwość zrób w laboratorium i będziesz wiedzieć ;) ja miałam bladziutka kreskę jednego dnia po południu, na drugi dzień była wyraźna, a na trzeci taka mocna jak kontrolna. Za dwa dni poszłam na bete i było juz ponad 1300. Także trzymam kciuki!
 
Trochę dziwi mnie, że jednego dnia robisz mniej czuły test nie z porannego moczu i wychodzi pozytywny, a drugiego bardziej czuły i z porannego moczu i nic nie wychodzi. Przecież bhcg nie znika z dnia na dzień tylko stopniowo się obniża. Ja uważam, że jesteś w ciąży a ten drugi test jest fałszywie ujemny.

Kiedy ja byłam w ciąży to w czasie spodziewanej miesiączki miałam takie brązowe plamienie i właśnie kilka dni. Jak je dostałam to testu nie robiłam, bo myślałam że @ mi się zaczyna. A po 4-5 dniach jak nie pojawiał się @ tylko brązowe plamienie było coraz skąpsze to zrobiłam test (dodam płytkowy) nie z porannego moczu i wyszedł pozytywny i urodziłam synka :)

Wg mnie powinnaś albo zrobić badanie krwi na poziom bhcg (najbardziej wiarygodne), albo zrobić kolejny test z porannego moczu. Chcę nadmienić, że mój gin polecał mi testy płytkowe, nie strumieniowe.

Annie1230 Trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję, że jesteś w ciąży. Daj znać
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Mam nieregularne miesiączki i trudno u mnie określić kiedy co i jak ale dziś zrobiłam test i czy tylko ja widzę 2 kreski?
IMG_20200517_072839.jpg
IMG_20200517_072839.jpg
IMG_20200517_072855.jpg
 
Do góry