reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy w 4 tygodniu

kkert224

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2018
Postów
138
Przychodzę z dziwnym pytaniem, przez to, że koleżanka mi namieszała w głowie.
Jestem w 30 dc, równo 4 tygodnie po miesiączce. Test ciążowy pozytywny, wiadomo, że ciąża nie może być starsza niż 4 tygodnie jeśli wtedy właśnie przyszła miesiączka tak?
Test robiłam wczoraj wieczorem, kreska wyszła od razu, po sekundzie gruba i wyraźna.
Czy faktycznie może to coś oznaczać? A mianowicie ciążę bliźniacza? Jeśli kreska jest gruba to znaczy, że wyższe stężenie beta HCG tak?
 
reklama
Strumieniowy jest z wczoraj wieczora i ma czułość 10
Płytkowy jest z czułością 20 wykonany dzisiaj rano
20221208_072757.jpg
 
Przychodzę z dziwnym pytaniem, przez to, że koleżanka mi namieszała w głowie.
Jestem w 30 dc, równo 4 tygodnie po miesiączce. Test ciążowy pozytywny, wiadomo, że ciąża nie może być starsza niż 4 tygodnie jeśli wtedy właśnie przyszła miesiączka tak?
Test robiłam wczoraj wieczorem, kreska wyszła od razu, po sekundzie gruba i wyraźna.
Czy faktycznie może to coś oznaczać? A mianowicie ciążę bliźniacza? Jeśli kreska jest gruba to znaczy, że wyższe stężenie beta HCG tak?
Nie oznacza to ciąży bliźniaczej. Beta rośnie różnie, u różnych osób.
PS. W 1 ciąży robiłam pinky w dniu spodziewanej miesiączki ( u mnie 29dc), krecha była gruba dosłownie od razu, a ciąża była pojedyncza. W obecnej ciąży test ciążowy mi nic nie wyłapał, dopiero beta, a ciąża też pojedyncza. Serio nie ma reguły.
 
Ciążę liczysz od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
Ale to, że tak się liczy ciążę - jest bardzo umowne. Bo kobiecie, która ma cykl 26-dniowy - test wyjdzie powiedzmy tego 26dc, a jak kobieta ma cykl 40 dniowy - to tego 26dc ma dopiero owulację i test jej wyjdzie ok 40dc 🤷‍♀️
 
Testy nie wskazują ciąży bliźniaczej czy jakiejkolwiek innej ( mnogiej ).
Test wskazuje tylko czy jest się w ciąży.
Im grubsza tym ciąża pewniejsza ,chociaż i tu różnie bywa bo nieraz test nie łapie ciąży a na becie ciąże widnieje jak byk.

Wiadomo że jesteś w ciąży, a to czy jest bliźniacza czy pojedyńcza, czy czworaczki... to wskaże usg 😄
 
Im grubsza krecha, tym wieksze stęzenie beta hcg.
Beta wytwrza się dopiero od momentu zagnieżdżenia ( chyba 24h po czy jakoś tak). Zagnieżdżenie może być od 6 do 12 dni po owulacji. I jeśli miałaś owulację np. tego 16 dnia i np. po 6 dniach Cisię zagnieździło, to możesz mieć tego 30dc wyższą betę, niż ktoś, kto miał zagnieżdżenie w 12dniu po.
 
Do góry