reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy z krwi jak to jest

Dołączył(a)
21 Grudzień 2016
Postów
12
Cześć dziewczyny, jestem z Płocka. Mam do Was pytanie. Jak to jest z badaniem wczesnej ciąży. Kiedy test z krwi bhcg jest już w 100% wiarygodny. Czy obecność hormonów bhcg zawsze jest przy ciąży ? Jeżeli badanie zrobiłam 28 dnia cyklu i wyszło <0,1 oraz tydzień później i też taki wynik to czy jest to już w 100% wiarygodne? Cykle właśnie na ogół 28 dniowe , przynajmniej od 3 miesiecy. Okresu oczywiście dalej nie mam. Stosunek odbyty tylko 1 w tym cyklu i to na samym początku. Nie pamiętam który to dzień cyklu ale strzelam iż 9-10. Z góry dziękuję za informację.
 
reklama
Rozwiązanie
Szczerze wątpię, żeby cokolwiek dotarło, wszak trolle żywią się zamieszaniem wokół swojej osoby, wróżę więc niebawem kolejny temat napisany przez naszą nierozgarniętą życiowo 15-latkę ;)
Komentować ciąży już nie trzeba. Za to a propos innych uwag: duphaston nie jest na wywołanie okresu. Wręcz w dużym stopniu może go wstrzymywać, dlatego jeśli beta wychodzi negatywna to się go odstawia a nie ciągnie na upartego.
 
reklama
MartaWisniewska duphaston jak i luteina czy droższy odpowiednik: lutinus czy luttagen to nic innego jak progesteron. Tyle, że w przypadku duphastonu jest to progesteron sztucznie wytworzony. W przypadku gdy do ciąży nie dochodzi (do zagnieżdżenia) wytwarzanie przez organizm jest drastycznie zmnejszone. Dochodzi do luteolizy ciałka żółtego a co za tym idzie do złuszczania się błony śluzowej macicy. A dalej do menstruacji. Proponuję dokształcenie się bo coś kiepsko z wiedzą podstawową jak na kogoś kto chce się wymądrzać.
 
Ok masz racje, przepraszam. Mam jeszcze pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Po tym duphostanie mialam krwawienia i ginekolog kazał mi brać pierwszego dnia tabletki. Brałam przez 21 dni i teraz czekam na @. Mija 4 dzień i nie dostałam..
 
Marta tak się dziś zastanawiałam nad Twoim przypadkiem i myślę że jednak jesteś w ciąży. Skoro tak jak mówisz, ani duphaston ani tabletki nie wywołują okresu to tylko ciąża zostaje....
Narysuj sobie druga kreskę na teście i ciesz się stanem blogoslawionym.
 
I proszę Was nie róbcie sobie jaj, chyba mam prawo aby nie wiedzieć kilku rzeczy. Człowiek zaczyna wariować jak czyta różne fora i przypadki kobiet. Ok faktycznie beta wyklucza ciązę, krwawienie po duphostanie też, ale czemu po anty teraz nie ma krwawienia w przerwie od brania..
 
reklama
Do góry