reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Jesteś rodzicem wspierającym dziecko w rozwoju? I bardzo pięknie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy cię w twoich działaniach. Wskakuj na Farme Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Natto: Zdobądź nagrody!

Koniecznie wyślij dziecko na bezpłatną lekcję gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dziećmi - Katia Roman Trzaska Little Chef Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Idę gotować!

Bardzo ważny webinar dla rodziców dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wpływa na prawidłowe mówienie? z logopedką Agnieszką Stefaniak - Sołygą (wiem, że niektóre z was ją uwielbiają tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwrażliwościach sensorycznych, wybredności, kształtowaniu mowy. Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Włączam sobie powiadomienie!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Test ciążowy z krwi z Apteki - jest taki!

reklama

młoda1994

Fanka BB :)
Też tak myślę że coś jest nie tak . Mój M stwierdził że może one celowo wychodzą taka dla kasy by człowiek powtarzal
Wiesz co w słowach twojego m może być prawda. W końcu te testy to nowość to apteki będą zarabiać. Choć już było kilka przypadków tutaj na forum że testy pokazywały dwie kreski a ciazy nie było i dziewczyny nie ludzily. Ale nie ma co. Jak dla mnie te wszystkie testy są robione na jedno kopyto i powinni je wycofać z aptek. Kiedyś tego nie było i kobiety sobie radziły a teraz takie zamieszanie. Dobrze ze ty się nie załamałas ale są dziewczyny które się zalamuja nie mają sił już na takie rzeczy.

Wiesz co w słowach twojego m może być prawda. W końcu te testy to nowość to apteki będą zarabiać. Choć już było kilka przypadków tutaj na forum że testy pokazywały dwie kreski a ciazy nie było i dziewczyny nie ludzily. Ale nie ma co. Jak dla mnie te wszystkie testy są robione na jedno kopyto i powinni je wycofać z aptek. Kiedyś tego nie było i kobiety sobie radziły a teraz takie zamieszanie. Dobrze ze ty się nie załamałas ale są dziewczyny które się zalamuja nie mają sił już na takie rzeczy.

Nie sądze żeby tak było, moze z chinskimi testami z moczu za 3 zl tak - ale to jest test z krwi, gdzie pisze na stronie ze uzywany przez lekarzy. U mnie test z krwi zadział, 3 innym dziewczyna tez. Ostatnio nawet połozna sie wypowiedziała, ze szybkie testy z krwi sa wiarygodne i na oddziałach do weryfikacji przed zabiegami ich używaja. Mysle, że pozytwyny wynik mogl być spowodowany ciążą biochemiczną bez zagnieżdzenia, wtedy beta spada z dnia na dzień - a że wynik w labie nie był robiony tego samego dnia to ciężko to porównywać.

Załączniki

• Zrzut ekranu 2019-11-13 o 11.12.20.png
    Zrzut ekranu 2019-11-13 o 11.12.20.png
    234,4 KB · Wyświetleń: 465

młoda1994

Nie sądze żeby tak było, moze z chinskimi testami z moczu za 3 zl tak - ale to jest test z krwi, gdzie pisze na stronie ze uzywany przez lekarzy. U mnie test z krwi zadział, 3 innym dziewczyna tez. Ostatnio nawet połozna sie wypowiedziała, ze szybkie testy z krwi sa wiarygodne i na oddziałach do weryfikacji przed zabiegami ich używaja. Mysle, że pozytwyny wynik mogl być spowodowany ciążą biochemiczną bez zagnieżdzenia, wtedy beta spada z dnia na dzień - a że wynik w labie nie był robiony tego samego dnia to ciężko to porównywać.
A jak może być ciąża biochemiczna jeśli koleżanka nie ma nadal okresu.? A po drugie beta hcg pojawia się dopiero we krwi 48h po zagniezdzeniu więc nie ma opcji by hormon był wykrywalny gdy zarodek się nie zagniezdzil.

A jak może być ciąża biochemiczna jeśli koleżanka nie ma nadal okresu.? A po drugie beta hcg pojawia się dopiero we krwi 48h po zagniezdzeniu więc nie ma opcji by hormon był wykrywalny gdy zarodek się nie zagniezdzil.

Oczywiście, że może być ciąża biochemiczna przed okresem - to własnie najczęstszy przypadek.
Jeśli dochodzi do „zagnieżdżenia” między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml) - więc do miesiączki jeszcze dużo czasu. Mi lekarz powiedział, że „mikroporonienia” (czyli ciąża biochemiczna gdzie jest beta w krwi ale zarodek nieprawidlowo się zagnieździł ) to prawie połowa ciąż -tylko kobiety o tym nie wiedzą, bo przychodzi normalnie okres i jak nie robiłaś testu to nawet nie wiesz ze byla ciąża biochemiczna.

młoda1994

Oczywiście, że może być ciąża biochemiczna przed okresem - to własnie najczęstszy przypadek.
Jeśli dochodzi do „zagnieżdżenia” między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml) - więc do miesiączki jeszcze dużo czasu. Mi lekarz powiedział, że „mikroporonienia” (czyli ciąża biochemiczna gdzie jest beta w krwi ale zarodek nieprawidlowo się zagnieździł ) to prawie połowa ciąż -tylko kobiety o tym nie wiedzą, bo przychodzi normalnie okres i jak nie robiłaś testu to nawet nie wiesz ze byla ciąża biochemiczna.
Mi testy nawet w ciąży nie wychodzą. Więc ja się nawet o kilku tygodniowej ciąży nie dowiem. A z tego co wiem to koleżanka która robiła test z krwi wyszedł pozytywny dzień później beta ujemna i już jest po terminie miesiączki.

Mimi94

Mi testy nawet w ciąży nie wychodzą. Więc ja się nawet o kilku tygodniowej ciąży nie dowiem. A z tego co wiem to koleżanka która robiła test z krwi wyszedł pozytywny dzień później beta ujemna i już jest po terminie miesiączki.
Dlaczego testy ci nie wychodzą nawet jak jesteś w ciąży?

reklama

młoda1994

Dlaczego testy ci nie wychodzą nawet jak jesteś w ciąży?
Nie wiem. Byłam w ciąży 4 razy w tym jedna biochem to mi pokazał dwie kreski ale nie wyraźne. Za to dwa razy mi pokazał ciąże fajnymi kreskami mimo że w niej nie byłam. I nie ma mowy tu o biochemicznych.