reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test ciążowy zdjęcie

Jeżeli zostały Ci testy owulacyjne to zrób owulacyjny. One szybciej pokazuja ciaze. Ja na twoim teście widzę jedna kreske.
Ja w 28 dc mając okres co 35 dni ,zrobiłam sobie test owulacyjny który wyszedł pozytywny. Nie możliwe- 7dni przed okresem? Tego samego dnia zrobiłam test ciążowy i też był pozytywny 😊
Do wykrywania ciąży służą testy ciążowe a nie owulacyjne. To, że u jakiegoś procenta kobiet LH jest na tyle podwyższone, że test owu wykryje to jako PIK i test wyjdzie pozytywny, nie oznacza, że zaleca się robienie testów owu do wykrywania ciąży. Potem komuś wychodzi pozytywny ciążowy a negatywny owu i jest załamanie i myśli o poronieniu albo wychodzi negatywny test owu i ciążowych już nie chcą robić. Nie można powielać takich mitów.
 
reklama
Niestety nie zawsze tak wychodzi. Test owulacyjny służy do wykrywania hormony LH, a nie HCG. Niby dlaczego testy owulacyjne wykonuje się do pierwszego pozytywu? Bo po owulacji LH żyje już swoim życiem i raz jego stężenie jest wyższe raz niższe. To, że LH nadal jest na wysokim poziomie nie świadczy wcale o ciąży.
To był czysty przypadek. Na wątku ciąży po poronieniu dziewczyny obaliły ten mit o testach owulacyjnych wykrywających ciążę.
Z tego co mi wiadomo LH i HCG jest powiązany. Ja tylko zasugerowałam,że można tak zrobić. Mi akurat tak wyszło i nie sądzę aby w moim przypadku to był przypadek. Jestem w 9 tyg ciazy i do tej pory test owulacyjny wychodzi pozytywny, ciekawe czemu ?
 
Jutro dam znać wszystko się okaże albo w jedną stronę albo w drugą [emoji4] na wszystko jestem przygotowana , ale bardziej na @ . Nie mam żadnych objawów. Jedyne co to raz dziennie rano boli mnie podbrzusze jak na @ po badaniu szyjki i później spokój cały dzień. No i wieczorem tak mnie jakby coś ciągle w tajnikach sama nawet nie wiem jak to opisać. Nie przeszkadza to w żaden sposób, ale takie inne to jest [emoji23][emoji23][emoji23]
I co już coś wiadomo? Robiłaś test?
 
Dziewczyny czy tu widać 2 kreskę czy tylko mi się wydaje, że ona jest? Test zrobiony w dzień spodziewanego okresu.
 

Załączniki

  • IMG_20200804_110248.jpg
    IMG_20200804_110248.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 336
reklama
Do góry