reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test obciążenia glukoza

diana1929

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2023
Postów
26
Proszę o interpretację wyników.Dzis miałam robiony test,24 tydzień.Przed pobraniem krwi Pani zrobiła test na cukier z krwi z palca i wynik był dobry 91. Wyniki które przyszły z laboratorium to : 66,9 mg/dL czyli zaniżony bo normę podają od 70 do 99. Po godzinie 88.1 - a po 2 h - 76,6 mg/dL. Drugi i trzeci wynik ok.Ale martwi mnie ten na czczo.Czy to świadczy o hipoglikemii? Dodam że chyba w 8 tyg ciąży wynik na czczo był okey.
 
reklama
Kazdy z tych wyników jest w normie jednak strasznie niskie. Akurat tym na czczo właśnie bym się nie martwiła (norma jest do 92). Bardziej niepokojące są te po godzinie i po 2 h. Moga świadczyć o hipoglikemii.
 
Kazdy z tych wyników jest w normie jednak strasznie niskie. Akurat tym na czczo właśnie bym się nie martwiła (norma jest do 92). Bardziej niepokojące są te po godzinie i po 2 h. Moga świadczyć o hipoglikemii.
Serio?Właśnie na wynikach nie ma podanych tych dolnych norm tylko same górne ,więc uznałam że te wyniki są okey.🤷
 
Serio?Właśnie na wynikach nie ma podanych tych dolnych norm tylko same górne ,więc uznałam że te wyniki są okey.🤷
W ciąży są inne normy. Na czczo do 92 po 1 h 180 a po 2 h 153. U Ciebie może być to hipoglikemia lub cukrzyca. Kiedy masz wizytę u ginekologa?
 
W ciąży są inne normy. Na czczo do 92 po 1 h 180 a po 2 h 153. U Ciebie może być to hipoglikemia lub cukrzyca. Kiedy masz wizytę u ginekologa?
W środę.Ale w tym teście nie chodzi o sprawdzenie czy poziom cukru po obciążeniu nie wyskakuje poza te normy? Myślałam że jak jest niżej to jest okey.
 
W środę.Ale w tym teście nie chodzi o sprawdzenie czy poziom cukru po obciążeniu nie wyskakuje poza te normy? Myślałam że jak jest niżej to jest okey.
Ale nie aż tak niżej. Poza tym wynik po 2 h jest niewiele mniejszy od tego po 1 h więc ewidentnie coś jest nie tak.
 
Ostatnia edycja:
Szczerze mówiąc zastanawia mnie też tak wielka różnica między pomiarem z krwi włośniczkowej (z palca) i żylnej. Glukometry przekłamują, ale nie aż tak...

Niemniej zapewne wyniki laboratoryjne są prawdziwe. Taki niski ten cukier, myślę że powinnaś kontrolować go sobie samodzielnie w domu. Za niskie poziomy nie są dobre dla dziecka, bo glukoza w twojej krwi to dla niego jakby pokarm. Nie masz objawów hipoglikemii (słabość, poty, senność, splątanie)?
 
reklama
Proszę o interpretację wyników.Dzis miałam robiony test,24 tydzień.Przed pobraniem krwi Pani zrobiła test na cukier z krwi z palca i wynik był dobry 91. Wyniki które przyszły z laboratorium to : 66,9 mg/dL czyli zaniżony bo normę podają od 70 do 99. Po godzinie 88.1 - a po 2 h - 76,6 mg/dL. Drugi i trzeci wynik ok.Ale martwi mnie ten na czczo.Czy to świadczy o hipoglikemii? Dodam że chyba w 8 tyg ciąży wynik na czczo był okey.
Witaj, to fakt, że wyniki są dosyć niskie. Pytanie, jak ty się czujesz? Prawda jest też taka, że normy wyników moga się różnić w poszczególnych laboratoriach i ich interpretowanie jest tez uzależnione od wielu czynników związanych z Twoim obecnym stanem. Pozdrawiam ciepło ;)
 
Do góry