reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test obciazenia glukoza

kimi90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Grudzień 2016
Postów
225
Dziewczyny mam pytanie. Na poczatku ciazy robilam z krwi cukier wyszedl w normie- dolna granica. W 20 tyg lezalam w szpitalu i wyszla mi niewielka ilosc cukru w moczu. Zrobili mi tam obciazenie glukoza 75g czy jakos tak. Wyniki super. Po 2h wynik 104 gdzie nie powinno przekraczac 140. I teraz jestem w 26 tyg i na moje pytanie o test moj lekarz mowi ze zrobimy w 32 tyg bo ostatnio bylo robione. Wiem ze test sie robi miedzy 24 a 28 tyg. Czy myslicie ze faktycznie nie ma sensu go teraz powtarzac skoro miesiac temu robilam?
 
reklama
Uważam ze nie ma skoro wszystko wychodziło idealnie... nie ma sensu tak często robić lepiej trochę odczekać i sprawdzić czy za jakiś czas nie wzrośnie... chociaż min zdaniem mali prawdopodobne... trzustki pracuje prawidłowo i tyle...
 
Dziewczyny mam pytanie. Na poczatku ciazy robilam z krwi cukier wyszedl w normie- dolna granica. W 20 tyg lezalam w szpitalu i wyszla mi niewielka ilosc cukru w moczu. Zrobili mi tam obciazenie glukoza 75g czy jakos tak. Wyniki super. Po 2h wynik 104 gdzie nie powinno przekraczac 140. I teraz jestem w 26 tyg i na moje pytanie o test moj lekarz mowi ze zrobimy w 32 tyg bo ostatnio bylo robione. Wiem ze test sie robi miedzy 24 a 28 tyg. Czy myslicie ze faktycznie nie ma sensu go teraz powtarzac skoro miesiac temu robilam?
Z tego co słyszałam jeżeli drugi test wyjdzie dobrze to już więcej nie trzeba powtarzać.
 
Kochana tylko chodzi mi czy mam go zrobic teraz, 6 tyg po poprzednim tescie. Czy posluchac lekarza i zrobic dopiero w 32 tyg. Czy bedzie on wowczas rownie wiarygodny. Bo ktos pisal, ze testy przed i po 24-28 tyg sa niewiarygodne. Tylko pytanie brzmi. Jesli po tych tyg testy nie sa prawdziwe to w jakim celu:
a) mi wykonali test w 20/21 tyg w celu wykluczenia cukrzycy ciazowej
b) osobom ktorym miedzt 24 a 28 tyg wyszedl test zle, kaza powtarzac po 30 tyg.
To nielogiczne :)
 
Do góry