reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

test owulacyjny a Ciaza?!!

Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
10
witajcie Kobietki! Potrzebuje porady. Czy test owulacyjny wykrywa ciaze?
spóźnia mi sie @,mam.silne bole pleców i ciągnie.mnie podbrzusze jak i brzuch na wysokości pepka. Jestem mega rozdrażniona. Na początku myślałam ze to PMS ,ale dni.mijaja a @nadal nie ma. Zrobiłam dwa dni temu test owulacyjny i wyszła jedna kreska . Naczytałam soe ze owy test wykrywa ciaze. Czy to prawda czy nie koniecznie?Dziekuje za wszystkie odpowiedzi .
 
reklama
Witaj wydaje mi się że test owulacyjny służy do innych celów i dlatego lepiejn nie eksperymentować tylko po prostu kupic test ciążowy .
Skoro @@@@ ci się spóźnia to test ciążowy na pewno wyjaśni sprawę ...
Oczywiscie słyszałam o tym ze test owulacyjny wykryl ciążę w niektorych przypadkach ale raczej bym się nim nie sugerowałam ..pozdrawiam.
 
Witaj,

Tak z grubsza - test owulacyjny służy do wykrywania obecności LH a test ciążowy do wykrywania HCG. Hormony mają bardzo podobną budowę, dlatego możliwe jest, że będąc w ciąży otrzymamy dodatni wynik testu owulacyjnego.

We wczesnej ciąży test ciążowy może wyjść dodatni, ale wcale nie musi :) Po co dokładać sobie stresu robiąc test, który jest przeznaczony do innych celów. Najlepiej oznaczyć HCG z krwi, bo wtedy mamy jednoznaczną odpowiedź.

Powodzenia.
 
Do góry