reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny- a przegapiona owulacja

MamaMartyna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2020
Postów
23
Cześć,

Mam takie pytanie. Wykonywałam codziennie przez parę dni testy owulacyjne. 09.11 był negatywny o godz. 12, a już 24 godziny później był pozytywny. Czy jest możliwe, że owulacja mogla mieć miejsce w międzyczasie? Pytam, bo tego 09.11 była temperatura 36.22, było dużo śluzu, test owulacyjny negatywny. Następnego dnia temperatura wyższa, test pozytywny. Czy na nie powinno się robić testów np. dwa razy dziennie? Załączam wykres i zdjęcia testów. Czy ktoś miał podobnie kiedyś?
Chciałabym po prostu wiedzieć, że jeżeli teraz przegapiłam owulacje, to w przyszłym cyklu nie chcę popełnić tego błędu...
 

Załączniki

  • Screenshot_20231116_223709_OvuView.jpg
    Screenshot_20231116_223709_OvuView.jpg
    160 KB · Wyświetleń: 408
  • Screenshot_20231116_223627_Premom.jpg
    Screenshot_20231116_223627_Premom.jpg
    55,6 KB · Wyświetleń: 111
reklama
Na testach jest napisane, że owulacja będzie 24 lub 48h ( nie pamiętam już) od 1 pozytywnego testu.
Kiedy dokładnie - wie tylko Twój organizm :)
 
Witam was dziewczyny kochane. Jestem tu nowa wiec zaczne od razu. Wytlumaczy mi ktos kiedy robi sie dokładnie te testy owulacyjne???
 
Witam was dziewczyny kochane. Jestem tu nowa wiec zaczne od razu. Wytlumaczy mi ktos kiedy robi sie dokładnie te testy owulacyjne???
Jeśli wiesz jak długie Mas cykle to odejmij +-17 dni od końca (no jak masz 30 dniowe, to 30-17 =13) i tego dnia zacznij robić testy. Owulacja będzie ok 24h-48h od piku, czyli momentu, gdy na teście kreska pojawi się tak samo mocna kub mocniejszą, niż ta, która jest tam zawsze.
ALE testy pokazują tylko hormony. Czy na 100 % jest owulacja, to najlepiej podejść do ginekologa na monitoring.
 
Monitoring u nas jest nie refundowany bo właśnie chciałam u gina ale niestety. Zostało mi sie bawic testami 🤣
Czyli jak dobrze rozumiem jak bedzie ten pik to można atakowac??🤣
 
Myślałam że w teraz mi sie udało ale niestety. Okres spóźniał sie ponad tydzien a tu przyszła. Dostałam teraz 17 listopada i 6 dni mam jak zawsze. Czyli kiedy zacząć robić te owulacyjne testy?? Bo pierwszy raz ich bede robila i jestem ciemna jak.....🤣🤣🤣
 
Do góry