reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny, jak czytać.

Dołączył(a)
11 Marzec 2022
Postów
3
Hej,
Jestem 8 miesięcy po porodzie o do tej pory nie miałam miesiączki.
Czyli wychodzi na to, że jestem nieplodna. Ktoś powiedział, że mogłam mieć owulacji bez okresu. Mo jasne, ale. Wtedy bym już miała pozytywny test ciazowy, a jest negatywny :)
Do sedna, poproszę o pomoc w zrozumieniu interpretacji. Kilka miesięcy temu jak robiłam testy owulacyjne, nie miałam żadnej kreski (tej pierwszej), po miesiącu zaczęły wychodzić blade... (zawsze coś..) . Czyli niby też negatywne. Ale pytanie, jeśli jest blada kreska to czy to oznacza, że jest większe stężenie, i być może owulacja się zbliża? Minęły 2 miesiące po tych bladych kreskach, a okresu brak.
Dodam, że martwię się brakiem okresu, zrobiłam sobie tsh, ft3 i ft4 niby w normie...
Karmie mm, pierś daje tylko na noc, alvo na uspanie dziecka.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
A jaki masz poziom prolaktyny?

Edit. Bo według mnie to jest co powinnaś zbadać - to że rzadko karmisz może nic nie znaczyć, a to może być przyczyną braku owulacji. Nie wiem czy chodzi o to, że chcesz się starać o kolejną ciąże, ale pamiętaj że zawsze najpierw będzie owulacja, a potem ewentualnie miesiączka
 
Hej,
Jestem 8 miesięcy po porodzie o do tej pory nie miałam miesiączki.
Czyli wychodzi na to, że jestem nieplodna. Ktoś powiedział, że mogłam mieć owulacji bez okresu. Mo jasne, ale. Wtedy bym już miała pozytywny test ciazowy, a jest negatywny :)
Do sedna, poproszę o pomoc w zrozumieniu interpretacji. Kilka miesięcy temu jak robiłam testy owulacyjne, nie miałam żadnej kreski (tej pierwszej), po miesiącu zaczęły wychodzić blade... (zawsze coś..) . Czyli niby też negatywne. Ale pytanie, jeśli jest blada kreska to czy to oznacza, że jest większe stężenie, i być może owulacja się zbliża? Minęły 2 miesiące po tych bladych kreskach, a okresu brak.
Dodam, że martwię się brakiem okresu, zrobiłam sobie tsh, ft3 i ft4 niby w normie...
Karmie mm, pierś daje tylko na noc, alvo na uspanie dziecka.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi
Pierwszą owulacje miałam rok po porodzie, przy karmieniu to normalne - po owulacji będziesz miała okres lub ciąże - innego wyjścia nie ma :) więc jeśli w ciąży nie jesteś to na pewno nie miałaś owulacji wcześniej niż te dwa tygodnie temu, a jeśli od dwóch tygodni nie miałaś jej objawów itp to zapewne też nie.
Blade kreski to lekki poziom LH, nie musi to nic znaczyć, mi wychodziły takie z pół roku zanim owulacja faktycznie przyszła.
 
Testy owulacyjne przy karmieniu piersią są niemiarodajne. Masz o tym w ulotce. Najlepiej udaj się do ginrkologa, sprawdzi czy jajniki pracują. Owulacja bez miesiączki jest niemożliwa. Możliwe jest krwawienie bez owulacji. Możesz zbadać poziom prolaktyny, ale z tym badaniem przy kp to też różnie. Poza tym są pewne wytyczne, które trzeba spełnić przed badaniem. Brak seksu, nie można drażnić brodawek, dobry sen. Może być tak,że płodność wróci dopiero po całkowitym odstawieniu. Możesz też porozmawiać z ginekologiem o o stosowaniu niepokalanka oraz preparatów zawierających inozytol. Oba wpływają pozytywnie na gospodarkę hormonalną. Należy jednak pamiętać że niepokalanek może nieznacznie obniżyć ilość mleka w piersiach.
 
Do góry