reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny przed okresem

reklama
Ale jakim cudem? I dlaczego czasem? Jakieś wiarygodne źródło?
Nie mam wiarygodnego źródła na teraz oprócz tego.
Owulaki mi wychodziły pozytywne.
Czytałam, że plik lh jest w swojej budowie jest podobny do b hcg.
16214382493714901250054726157496.jpg
 
Coś się zawiesiło. Zrobiłam test ciążowy pierwsze zdjęcie od razu po a drugie po 5 minutach
 

Załączniki

  • IMG_20210519_165908.jpg
    IMG_20210519_165908.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 2 102
  • IMG_20210519_171900.jpg
    IMG_20210519_171900.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 2 114
Nie mam wiarygodnego źródła na teraz oprócz tego.
Owulaki mi wychodziły pozytywne.
Czytałam, że plik lh jest w swojej budowie jest podobny do b hcg. Zobacz załącznik 1273324
Bobasa gratuluję. Ale niestety to żaden dowód. Lh czasami utrzymuję się długo, a jak się człowiek stara to może trafić się ciąża.
Gdyby faktycznie lh i beta były na tyle podobne, aby testy owu mogły potwierdzać ciążę to byłoby to regułą. A nie sprawdzało się u jednych, a u innych nie.

Są kobiety, które mają poytwne testy owu, a mimo to @ przychodzi i takie, które mają negatywne testy owu, a ciąża jest. Wszystko zależy od ilości lh wytworzonego przed owu i tym jak szybko "zniknie" z organizmu.
 
Bobasa gratuluję. Ale niestety to żaden dowód. Lh czasami utrzymuję się długo, a jak się człowiek stara to może trafić się ciąża.
Gdyby faktycznie lh i beta były na tyle podobne, aby testy owu mogły potwierdzać ciążę to byłoby to regułą. A nie sprawdzało się u jednych, a u innych nie.

Są kobiety, które mają poytwne testy owu, a mimo to @ przychodzi i takie, które mają negatywne testy owu, a ciąża jest. Wszystko zależy od ilości lh wytworzonego przed owu i tym jak szybko "zniknie" z organizmu.
Zagadzam się z tobą. Poprostu, czasem są pozytywne przed ciąża. Jednak to ruletka. Dla tego napisałam, że czasem dają pozytyw.
Starałam się 7lat. I nie chce dawać fałszywej nadziei. Tylko mówię, że różnie bywa.
 
Zagadzam się z tobą. Poprostu, czasem są pozytywne przed ciąża. Jednak to ruletka. Dla tego napisałam, że czasem dają pozytyw.
Starałam się 7lat. I nie chce dawać fałszywej nadziei. Tylko mówię, że różnie bywa.
No chyba nie zrozumiałaś do końca o co mi chodzi. Gdyby testy owulacyjne mogły potwierdzić ciążę, to by ją potwierdzały ZAWSZE. A nie tylko czasami. To nie jest ruletka, to jest przypadek. Lh długo wysokie w cyklu zakończonym ciążą. Gdyby to miało znaczenie, każdy cykl z ciążą charakteryzował by się wysokim lh, a tak nie jest.
 
Zobrazuje to inaczej. Lh pojawia się w organizmie przed owu u jest odpowiedzialny za pęknięcie pęcherzyka Graffa i na tym jego rola się kończy. Hormon ciążowy, czyli beta jest wytwarzany od momentu implantacji. Zarodek nie wydziela hormonu lh. Więc pozytywne owulacyjne nie mają nic wspólnego z ewentualną ciążą.
 
reklama
Przyznam, że nie chce mi się teraz za bardzo szukać wiarygodnych źródeł. Skończyła się moja obsesja..

Zakończmy na tym, że absolutnie nie należy się sugerować testem owulacyjnym jak chce się sprawdzić ciąże. Jedynym wiarygodnym źródłem jest badanie krwi. A potem usg.
 
Do góry