reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny przed okresem

Zobrazuje to inaczej. Lh pojawia się w organizmie przed owu u jest odpowiedzialny za pęknięcie pęcherzyka Graffa i na tym jego rola się kończy. Hormon ciążowy, czyli beta jest wytwarzany od momentu implantacji. Zarodek nie wydziela hormonu lh. Więc pozytywne owulacyjne nie mają nic wspólnego z ewentualną ciążą.
Wiem wiem. Starałam się trochę lat.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lh jest jest w organizmie we wczesnej ciąży i jest potrzebny do utrzymania ciąży z tąd wyniki owu wychodzą dodatnie w terminie miesiączki lub w kilka dni po a czemu nie zawsze to raczej zależy od wieku ciąży oraz stężenia tego hormonu jak wiadomo każdy organizm inny🙃
 
Lh jest jest w organizmie we wczesnej ciąży i jest potrzebny do utrzymania ciąży z tąd wyniki owu wychodzą dodatnie w terminie miesiączki lub w kilka dni po a czemu nie zawsze to raczej zależy od wieku ciąży oraz stężenia tego hormonu jak wiadomo każdy organizm inny🙃
Owszem. Ale są też kobiety, które mają wysokie lh do samej miesiączki i w ciąży nie są. Więc owulaki nie mogą służyć potwierdzeniu ciąży.
Jak jest ciąża, to jest HCG. A HCG wykrywa test ciążowy. Robienie testu na poziom lh jest bez sensu bo nie daje pewności ciąży.
 
Bobasa gratuluję. Ale niestety to żaden dowód. Lh czasami utrzymuję się długo, a jak się człowiek stara to może trafić się ciąża.
Gdyby faktycznie lh i beta były na tyle podobne, aby testy owu mogły potwierdzać ciążę to byłoby to regułą. A nie sprawdzało się u jednych, a u innych nie.

Są kobiety, które mają poytwne testy owu, a mimo to @ przychodzi i takie, które mają negatywne testy owu, a ciąża jest. Wszystko zależy od ilości lh wytworzonego przed owu i tym jak szybko "zniknie" z organizmu.
Pierdolisz bez sensu przecież widzisz że test ciążowy był pozytywny chormony mają zbliżoną budowę i zawsze w czasie ciąży test owu będzie pozytywny. Dodatkowo robie testy owulacyjne codziennie nigdy nie wyszedł przed miesiaczką pozytywny.
 
Pierdolisz bez sensu przecież widzisz że test ciążowy był pozytywny chormony mają zbliżoną budowę i zawsze w czasie ciąży test owu będzie pozytywny. Dodatkowo robie testy owulacyjne codziennie nigdy nie wyszedł przed miesiaczką pozytywny.
Gratuluję kultury osobistej 🙈
Proponuję napisać na ten temat pracę badawczą. Coś w stylu "testy ciążowe do kosza. Owulaki jako jedyny i niepodważalny sposób na wykrycie ciąży". I cały dorobek medycyny w tym temacie do kosza. Myślę, że w kwestii "chormonów" i ich podobieństwa to nawet i nagrodę Nobla dostaniesz. Przecież skoro Tobie test owulacyjny przed miesiączką nie wychodzi nigdy pozytywny, to jest to niepodważalny fakt i wszystkie, ale to WSZYSTKIE kobiety tak muszą mieć. A te co miały pozytywny test owu, a dostały miesiączkę to zapewne kłamia. Albo poroniły. Serio jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy 👏👏 niejeden ginekolog pozazdrości 🙈
 
Pierdolisz bez sensu przecież widzisz że test ciążowy był pozytywny chormony mają zbliżoną budowę i zawsze w czasie ciąży test owu będzie pozytywny. Dodatkowo robie testy owulacyjne codziennie nigdy nie wyszedł przed miesiaczką pozytywny.
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania jak mam pozytywny test ciazowy i mam pierdy, to bąki są objawem ciąży
 
Pierdolisz bez sensu przecież widzisz że test ciążowy był pozytywny chormony mają zbliżoną budowę i zawsze w czasie ciąży test owu będzie pozytywny. Dodatkowo robie testy owulacyjne codziennie nigdy nie wyszedł przed miesiaczką pozytywny.
A przeprosisz jeśli kobieta w ciąży nasika na test owulacyjny i wyjdzie negatywny?
 
reklama
Do góry