reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Test owulacyjny

Rozwiązania
0
Witajcie. Jestem tutaj nowa. Starania o ciążę w zasadzie dopiero zaczynam. W tym miesiącu po raz pierwszy używam testów owulacyjnych. Robiłam przez ostatnie pięć dni niestety tylko trzy mam na zdjęciu. Myślicie że na podstawie ostatniego mogę uważać że owulacja zaraz nastąpi?
Generalnie cykle mam 32-36 dniowe. Dziś mam 21 dc. Ostatni test z wczoraj.
Zawsze wydawało mi się, że owulacja nastąpi gdzieś na środku cyklu, a tu proszę.
Oczywiście dziś też testuje może kreska będzie jeszcze bardziej intensywna..
Moje pytanie : czy takie kreseczki uznawalyscie za znak do działania?
Przytulanko było.. trzymajcie kciuki.
20190619_095507.jpg

reklama

Takaja123

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Spróbuj jeszcze dziś powtórzyć test i zobaczysz czy jest różnica, a przytulanki nie zaszkodza :) życzę powodzenia :)

PatPatPat

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Witajcie. Jestem tutaj nowa. Starania o ciążę w zasadzie dopiero zaczynam. W tym miesiącu po raz pierwszy używam testów owulacyjnych. Robiłam przez ostatnie pięć dni niestety tylko trzy mam na zdjęciu. Myślicie że na podstawie ostatniego mogę uważać że owulacja zaraz nastąpi?
Zawsze wydawało mi się, że owulacja nastąpi gdzieś na środku cyklu, a tu proszę.
Przytulanko było.. trzymajcie kciuki. Zobacz załącznik 987577
Myślę, że jak dziś zrobisz to druga kreseczka będzie o wiele ciemniejsza i będziesz trzeba działać :) od pozytywnego testu owulacja następuję w przeciągu 24-36h

marika22

Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
Ja też w tym miesiącu robię testy i też myślę że jak dzisiaj zrobisz to kreska powinna być jeszcze ciemniejsza

monitkaz

Miasto
Ok Wrocław
Rozwiązania
0
Przytulanko było.. trzymajcie kciuki. Zobacz załącznik 987577

Proponuje tego nie robic i jesli masz okazje normalnie wspolzyc....glowa duzo robi. Ja robilam byly kreski i myslalam czy juz sie udalo.....no i nie udawalo. W koncu olalam sprawe i wtedy sie udalo :) a nie bylo 2 kresek. Praktycznie bylo juz po owulacji dlatego ja nie wierze w cos takiego jak kalendarzyki....one sa pomocne, ale nie sa w 100 % dokladnie, czego jestem zywym przykladem.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Przede wszystkim się nie nakręcaj.
Owulacja sama w sobie nie jest gwarancja niczego. Ja robiłam testy przez kilka miesięcy zanim okazały się skuteczne. Tez kilka niespodzianek z owulacja wyszło. W pewnym momencie robiłam je, wychodziły pozytywne ale byłam zniechęcona brakiem postępów i nie zawsze nawet miałam ochotę próbować. Aż pewnego dnia jeden wyszedł pozytywny, powiedziałam sobie „zobaczymy co wyjdzie” jednakże bez jakichś większych nadziei i bum.
Takie testy są dobre żeby np sprawdzić czy wszystkie cykle masz owulacyjne, bo niektóre mogą być bezowulacyjne, i czy owulacje masz po środku cyklu czy jakos inaczej. Jednakże traktowałabym je jako delikatna wskazówkę a nie jako konkretny czas na poczęcie potomka.

PatPatPat

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Przede wszystkim się nie nakręcaj.
Owulacja sama w sobie nie jest gwarancja niczego. Ja robiłam testy przez kilka miesięcy zanim okazały się skuteczne. Tez kilka niespodzianek z owulacja wyszło. W pewnym momencie robiłam je, wychodziły pozytywne ale byłam zniechęcona brakiem postępów i nie zawsze nawet miałam ochotę próbować. Aż pewnego dnia jeden wyszedł pozytywny, powiedziałam sobie „zobaczymy co wyjdzie” jednakże bez jakichś większych nadziei i bum.
Takie testy są dobre żeby np sprawdzić czy wszystkie cykle masz owulacyjne, bo niektóre mogą być bezowulacyjne, i czy owulacje masz po środku cyklu czy jakos inaczej. Jednakże traktowałabym je jako delikatna wskazówkę a nie jako konkretny czas na poczęcie potomka.
Test owulacyjny niestety nie określa czy owulacja wystąpiła poprawnie. Tylko monitoring może to wskazać na 100%. Test może być pozytywny ale mogą np pecherzyki nie pękać i nic z tego.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Przecież napisałam, ze owulacja sama w sobie nie jest gwarancja niczego.
I ze takie testy można traktować jako delikatna wskazówkę co do czasu i występowania owulacji ale nie co do konkretnego czasu na poczęcie potomka.
Tu przecież jest milion czynników które determinują zajście w ciąże, pękanie pęcherzyków jest tylko jednym z wielu. Można jeszcze wymienić jakość nasienia, grubość endometrium, wady wrodzone w budowie macicy uniemożliwiające zagnieżdżenie się zarodka, zaburzenia hormonalne, dieta, nałogi...

reklama
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Test owulacyjny. Potrzebuję porady 8
olivia1011 Test owulacyjny a ciąża Potrzebuję porady 14
D Negatywny test owulacyjny a ciąża ? Staramy się 6
B Rosnąca temperatura przed okresem, pozytywny test owulacyjny, a brak owulacji Staramy się 14
P Test owulacyjny Ciąża po poronieniu 14
P Test owulacyjny Staramy się 27
Andzia933 Test owulacyjny wynik pozytywny czy negatywny Potrzebuję porady 14
Smerfetka94 Test owulacyjny Potrzebuję porady 5
Aśka 94 Test owulacyjny Potrzebuję porady 5
Dzola83 Test owulacyjny Potrzebuję porady 7
M Test owulacyjny Potrzebuję porady 28
Gośktoś 2 tygodnie pozytywny test owulacyjny Potrzebuję porady 9
A Test owulacyjny Potrzebuję porady 16
nowamloda12 Test owulacyjny Potrzebuję porady 3
W Owulacja/Test owulacyjny Potrzebuję porady 43
W Test owulacyjny Staramy się 1
Majka888 Pozytywny test owulacyjny i ciążowy tego samego dnia. Staramy się 14
G test owulacyjny a Ciaza?!! Potrzebuję porady 3
M Test owulacyjny dzień przed terminem miesiączki, zdjęcie. Potrzebuję porady 4
dorota1225 Test owulacyjny.. Starac sie??? Staramy się 2
mydreammyfuturebaby Test cyfrowy, lepszy od podstawowego ? Potrzebuję porady 2
K test pappa pomożecie? Ciąża, poród, połóg 6
Mia991 Czy test pozytywny przed terminem miesiączki Staramy się 28
akinoM222 Kiedy test Potrzebuję porady 17
karolina21325 Test ujemny a brak miesiączki Ciąża, poród, połóg 8
P Poztywny test a okres następnego dnia Staramy się 17
K Dziwny test ciążowy Potrzebuję porady 5
A Kolejny test 2 dni później, co myślicie? Staramy się 97
D Test pozytywny negatywny? Staramy się 6
Madziuska324 Test negatywny Staramy się 3
JulaJ Czy test mnie oszukał Potrzebuję porady 14
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
C Pozytywny test ciążowy. Ciąża, poród, połóg 33
A testy owulacyjne clearblue i stymulacja owulacji Potrzebuję porady 9
K Test ciazowy Potrzebuję porady 7
N Test ciążowy Potrzebuję porady 7
aleksandrak1997 Test ciazowy, pomocy Potrzebuję porady 7
Kara88 Test a ZUM Potrzebuję porady 8
Kejti92 Ciaza czy nie ciaza 🤔 Staramy się 11
A Test ciążowy Staramy się 12
A ( Poronienie w styczniu) Negatywny test, @ brak + dziwne bardzo skape plamienie Potrzebuję porady 8
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 564
M Czy to ciąża? Potrzebuję porady 5
O Test ciążowy, pozytyw? Staramy się 35
A Test ciążowy - pozytywny? Staramy się 22
P Test ciążowy Staramy się 9
O Test, negatywny czy pozytywny Potrzebuję porady 9
Kisia1995 Test ciążowy Potrzebuję porady 106
K ciąża czy jednak nie Potrzebuję porady 3
L Czy to test pozytywny? Potrzebuję porady 27