reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Ja używałam testera Afrodyta. To taki mikroskop na którym ukazują się wzory podobne do paproci, jeżeli poziom LH jest wysoki. I jestem w 25 tygodniu ciąży :)
 
reklama
Hej ;)
Ja z racji starań też kupiłam testy i nigdy nie wyszedł mi pozytywny. Owulacje monitorowalam w aplikacji FLO przez niecały rok. Cykle miałam między 30 a 35 dni. Ale często ból brzucha wskazywał na owulacje. Testy u mnie egzaminu nie zdały. Pilnowałam tego najpłodniejszego tygodnia i tak po pół roku się udało. :)
 
Czy możliwa jest owulacja w 7dc po 2 tabletkach Clo?
IMG_20191015_123103.jpeg
 
Niestety moja Pani dr będzie dopiero w czwartek ale to i tak nic nie zmieni. Poprzytulamy się i zobaczymy co Bozia da
Brałam również Clo i z tego co pamiętam to na ulotce pisało, że może przyspieszyć owulację. I jak na moje oko to ten test z 7 dc pozytywny. Najlepiej udać się na usg i wtedy lekarz okresli czy to owulacja.
 
Dziewczyny, test owulacyjny jest pozytywny tylko w momencie, gdy kreska jest tak samo intensywna jak kreska kontrolna, a żeby mieć pewność, że na pewno będziecie mieć owulację to kreska testowa musi być ciemniejsza od kontrolnej! To, że macie dwie kreski na teście owulacyjnym nie oznacza, że jest pozytywny!!! Pamiętajcie również, że pozytywny test oznacza, że owulacji nie macie teraz, ale za jakieś 24-36 godzin!
 
Testy się robi do pierwszego pozytywnego i od tego dnia zaczyna się współżycie.
Ja kupowałam na Allegro i zaszłam w drugim cyklu używania ich.

Testy owulacyjny robi się od konkretnego dnia cyklu, a test pozytywny jest TYLKO RAZ. Współżyć można codziennie, choć zaleca się co dwa dni, żeby nasienia było więcej.
 
reklama
Dziewczyny, test owulacyjny jest pozytywny tylko w momencie, gdy kreska jest tak samo intensywna jak kreska kontrolna, a żeby mieć pewność, że na pewno będziecie mieć owulację to kreska testowa musi być ciemniejsza od kontrolnej! To, że macie dwie kreski na teście owulacyjnym nie oznacza, że jest pozytywny!!! Pamiętajcie również, że pozytywny test oznacza, że owulacji nie macie teraz, ale za jakieś 24-36 godzin!
Ale nie wolno o tym zapomnieć ze jeśli nawet test owu pokaże pozytyw to nie oznacza ze owu w danym cyklu była. Chyba ze ktoś ma potwierdzone monitoringiem. Test owu pokazuje tylko pik LH a nie ze pęcherzyk pękł i uwolnił komórkę zdolna do zapłodnienia.
 
Do góry