reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Paulinad

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
573
Test owulacyjny facelle w 28 dc
Co sądzicie?
Zrobiłam tak dla sprawdzenia dodam że pozytywny był w 16 dc kreska testowa była wtedy ciemniejsze niż kontrolna.
 

Załączniki

  • IMG_20191028_094740.jpg
    IMG_20191028_094740.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 370
reklama

Dlaczego?
Nawet na zdjęciu widać, że 2 kreski to pozytywny, a jedna negatywny.
Jeśli w instrukcji nie ma nic o intensywności drugiej kreski, to ten test jest pozytywny - ja właśnie takie miałam, że pozytywne liczyły się od momentu pojawienia się drugiej kreski, bez znaczenia, jakiej intensywności był kolor tej kreski.
 
Dlaczego?
Nawet na zdjęciu widać, że 2 kreski to pozytywny, a jedna negatywny.
Jeśli w instrukcji nie ma nic o intensywności drugiej kreski, to ten test jest pozytywny - ja właśnie takie miałam, że pozytywne liczyły się od momentu pojawienia się drugiej kreski, bez znaczenia, jakiej intensywności był kolor tej kreski.
Wiem, że Ty robiłaś jakieś inne testy. Ale większość z tych dostępnych na rynku jest taka, że kreska testowa musi być tak samo ciemna jak kontrolna. Już walkowalysmy ten temat. Nie trzeba tego robić powtórnie.
 
Dlaczego?
Nawet na zdjęciu widać, że 2 kreski to pozytywny, a jedna negatywny.
Jeśli w instrukcji nie ma nic o intensywności drugiej kreski, to ten test jest pozytywny - ja właśnie takie miałam, że pozytywne liczyły się od momentu pojawienia się drugiej kreski, bez znaczenia, jakiej intensywności był kolor tej kreski.


Już Ci pisałam ze sto razy, że test OWULACYJNY wykrywający OWULACJĘ, która występuje RAZ w całym cyklu jest pozytywny TYLKO WTEDY, gdy obie kreski są TAK SAMO INTENSYWNE lub kreska testowa jest CIEMNIEJSZA. I taki test wychodzi tylko raz! Owulacja jest tylko wtedy.

To, że testy mają dwie kreski to zupełnie normalna sprawa w drugiej połowie cyklu, bo poziom LH się podnosi i nie oznacza to owulacji. Inaczej miałabyś ją przez wszystkie te dni, gdy pojawiają się dwie kreski.
 
Już Ci pisałam ze sto razy, że test OWULACYJNY wykrywający OWULACJĘ, która występuje RAZ w całym cyklu jest pozytywny TYLKO WTEDY, gdy obie kreski są TAK SAMO INTENSYWNE lub kreska testowa jest CIEMNIEJSZA. I taki test wychodzi tylko raz! Owulacja jest tylko wtedy.

To, że testy mają dwie kreski to zupełnie normalna sprawa w drugiej połowie cyklu, bo poziom LH się podnosi i nie oznacza to owulacji. Inaczej miałabyś ją przez wszystkie te dni, gdy pojawiają się dwie kreski.

Po pierwsze NIE DRZYJ SIĘ, bo to nieładnie.
Po drugie owulacja występuje raz, ale przypominam, że plemniki w ciele kobiety żyją dłużej niż 5 minut i w przypadku starań o dziecko zaleca się współżycie kilka dni przed owulacją i kilka dni po owulacji, dlatego warto zacząć uprawiać seks już w momencie pojawienia się drugiej kreski, a nie czekać do momentu, aż obie będą tak samo ciemne.
 
Po pierwsze NIE DRZYJ SIĘ, bo to nieładnie.
Po drugie owulacja występuje raz, ale przypominam, że plemniki w ciele kobiety żyją dłużej niż 5 minut i w przypadku starań o dziecko zaleca się współżycie kilka dni przed owulacją i kilka dni po owulacji, dlatego warto zacząć uprawiać seks już w momencie pojawienia się drugiej kreski, a nie czekać do momentu, aż obie będą tak samo ciemne.
Ja nie wierze co Ty piszesz.. Przecież jest jasna zasada że jak się pojawia ta GRUBA druga kreska to owulacja nastąpi w ciągu 24-48 h.. Przecież nie w tym momencie co sikasz.. Boże..
 
reklama
Więc jak zobaczysz już GRUBA druga kreskę to znak że trzeba zacząć to robić, bo jesteś przed owulacja, następnego dnia pewnie będziesz ją mieć więc też to robić i dla pewności jeszcze pojutrze..
 
Do góry