reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Ynk

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
586
Jak obliczyć średni cykl, jeżeli cykle są nieregularne?
Jak długo utrzymuje się podwyższony poziom LH? od kilku dni test owulacyjny pokazuje dwie grube kreski.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Jak obliczyć średni cykl, jeżeli cykle są nieregularne?
Jak długo utrzymuje się podwyższony poziom LH? od kilku dni test owulacyjny pokazuje dwie grube kreski.
Dla pewności najlepiej zrobić badania krwi - LH, estradiol, progesteron.
LH -wysoki - wtedy wyrzut i potencjalnie owulacja
Estradiol - wysoki od 100 pg/ml i niski LH - to wtedy pęcherzyk jeszcze rośnie jest przed owulacją
Progesteron - niski - nie było owulacji / wysoki - już się odbyła
Ok, a wiec w NPR bierze sie najkrótszy cykl i odejmuje 20 dni. I ta różnica jest względnie bezpłodna, aczkolwiek do owulacji moze dojść znacznie pozniej.
U ciebie byłoby to do 6 Dc ( faza bezpłodna), ale teraz po tym poronieniu rzeczywiście cieżko stwierdzić jak jest faktycznie.
Mysle, ze zaczęłabym od 8-9 dc, (gdyby była szybciej), ale psychicznie nastawiałbym sie, ze i teraz bedzie pozniej. Obserwujesz sluz? Bardzo by to ułatwiło zadanie.
 
Ok, a wiec w NPR bierze sie najkrótszy cykl i odejmuje 20 dni. I ta różnica jest względnie bezpłodna, aczkolwiek do owulacji moze dojść znacznie pozniej.
U ciebie byłoby to do 6 Dc ( faza bezpłodna), ale teraz po tym poronieniu rzeczywiście cieżko stwierdzić jak jest faktycznie.
Mysle, ze zaczęłabym od 8-9 dc, (gdyby była szybciej), ale psychicznie nastawiałbym sie, ze i teraz bedzie pozniej. Obserwujesz sluz? Bardzo by to ułatwiło zadanie.
 
Ostatnia edycja:
W czasie miesiaczki i tuż po tez jest sluz to złuszczona śluzówka macicy. Jest troszkę inny niz płodny, ale podobny.
Być moze taki miałaś lub to było krwawienie srodcykliczne pokrywające sie z owulacja, a wtedy szybko nastąpi następne krwawienie i to byłaby juz miesiaczka.
Ciezko to rozróżnić. Ja stosuje NPR i mam wszystko czytelne.
Niestety po poronieniu organizm potrzebuje czasu aby dojść do siebie.
Który to dzien cyklu?
 
W czasie miesiaczki i tuż po tez jest sluz to złuszczona śluzówka macicy. Jest troszkę inny niz płodny, ale podobny.
Być moze taki miałaś lub to było krwawienie srodcykliczne pokrywające sie z owulacja, a wtedy szybko nastąpi następne krwawienie i to byłaby juz miesiaczka.
Ciezko to rozróżnić. Ja stosuje NPR i mam wszystko czytelne.
Niestety po poronieniu organizm potrzebuje czasu aby dojść do siebie.
Który to dzien cyklu?
Dzisiaj jest 6 DC.
Nie wiem kiedy zacząć testy owulacyjne - jutro, czy 11 DC, a może 14 DC lub później?
 
reklama
reklama
Do góry