reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

piti89_krk

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2020
Postów
17
Cześć, co sądzicie o tym teście: pozytywny czy negatywny. Dodam ze jest to 19 dzień cyklu, w okolicach 11 dc test tez wyszedł z mocno zaznaczona kreska.
 

Załączniki

  • 8E36F49A-7373-45C8-BDEB-479F146C6C94.jpeg
    8E36F49A-7373-45C8-BDEB-479F146C6C94.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 255
reklama
Cześć, co sądzicie o tym teście: pozytywny czy negatywny. Dodam ze jest to 19 dzień cyklu, w okolicach 11 dc test tez wyszedł z mocno zaznaczona kreska.
Zdecydowanie test negatywny. Pozytywny jest wtedy kiedy obie kreski są takie same bądź testowa mocniejsza od kontrolnej. Powtórz wieczorem lub jutro powinien być już pozytywny[emoji4]
 
Moim zdaniem pozytywny - miałam taki sam i w tym dniu zaszłam w ciąże. Jedyne co tutaj niepokoi to fakt, ze 11 dc mialas tez podobną kreskę - robiłaś testy codziennie i 11dc była taka mocna, potem nie było pozytywnych testów i dopiero 19 dc się znów pojawiła taka ciemna? Czy robiłaś test owulacyjny tylko 11 dc i 19 dc? Niestety u każdej kobiety stężenie LH jest inne, zasada jest taka, ze robisz testy owulacyjne do pierwszego pozytywnego - później te testy nie są miarodajne bo są kobiety u których LH utrzymuje się na wysokim poziomie aż do następnej miesiączki i testy cały czas wychodzą pozytywne. Ja akurat jeden cykl sobie testowałam i robiłam jednocześnie monitoring owulacji u ginekologa, aby wiedzieć jak testy i kreski na nich korelują z moim jajeczkowanie. U mnie taki test Ok. godz. 14 zwiastował tego samego dnia lub w nocy tego dnia owulacje, bo następnego dnia o 9 rano byłam u ginekologa, który stwierdził, ze jajeczko już pękło dopiero co.
 
zastanawiające że 11dc miałaś równie ciemny . a sluz.szyjka? łączysz te znaki czy opierasz sIE tylko na lh? 12dc już nie sprawdzałaś?
wiem że przy pcos wychodzą długo pozytywne w cyklu. ale u ciebie nie wiadomo jak było.

wiem że przed okresem lh wzrasta zapoczątkowując kolejny cykl ale wiem też że lh wspiera ciałko żółte i wtedy może być nieznacznie podwyższone jak też wiem że ok 10dpo może wychwycić hcg i w połączeniu z lh test lh będzie ciemniał szybciej niż w normalnym cyklu gdzie wzrośnie dopiero ledwo co przed okresem ..

na dwoje babka wróżyła

wiem że pozytyw u wielu kobiety
to po prostu najciemniejszy test i nie koniecznie kreska testowa musi być mega mocna , mocniejsza od kontrolnej bo to właśnie zależy jakiej czułości testów używamy, czy udało się wychwycić skumulowane stężenie w moczu ( picie płynów itd, czas robienia ) i jakie stężenie występuje u danej osoby ogólnie po prostu

i tak . to może być pozytyw w zależności jaki będzie następny test.
 
Robiłam test 11 dc i był stosunek. Natomiast ta kreska nie była tak ciemna, wiec stwierdziłam ze może to jeszcze nie jest owulacja. Cykle mam regularne, wiec akurat ten 11 dzień by na to wskazywał. Były tez inne objawy typu, ból podbrzusza i śluz. Później po prostu tego 19 dc zrobiłam po raz kolejny test owulacyjny. Bo znowu wystąpiły u mnie objawy wyżej wymienione wskazujące na owulacje.
 
Do góry