reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny

Powiem szczerze, że liczy się chyba od pierwszego pozytywnego testu później nie ma po co robić? Co drugi dzień się kocham z mężem może się trafi w ten dzień ❤️
Mam drugie pytanie od momentu owulacji 10 dni trzeba czekać na zrobienie testu ciążowego? Czy lepiej poczekać do momentu dnia okresu?

Tak, teoretycznie testy powinno się robić do pierwszego pozytywnego, ale zwykle jest tak, że człowiek nie wie czy to pik i robi więcej. Ta aplikacja premom to też ma jakoś tak, że czasem potrafi pokazać PIK dopiero jak kolejny test jej wyjdzie jaśniejszy więc akurat przy niej warto zrobić kilka testów więcej to lepiej wyliczy. Niektóre dziewczyny polecają do tego mierzyć temperaturę, ale zasady są dość restrykcyjne i wtedy jeszcze łatwiej wyliczyć. Wklejanie do zeszytu testów jest dość słabą opcją, po czasie zachodzą różne reakcje chemiczne i np. nam już może być ciężko to ze zdjęcia ocenić. No i widzę że robiłaś różne testy - też bym tego unikała bo mogą mieć różne czułości, inaczej się wybarwiać i też może to wpłynąć na ocenę wyniku.

Mm nadzieję, że te rady Ci się nie przydadzą bo nie będzie musiała tego po raz kolejny robić :p

Co do testu w teorii już po zapłodnieniu zaczyna wytwarzać się beta hcg, ale jest tak niska że nie da się jej jeszcze nawet wyłapać we krwi, a co dopiero w moczu. Przyjmuje się więcej że najlepszym momentem jest ok 48h po implantacji zarodka w macicy, a do niej dochodzi 6-12 dni po owulacji. Tak więc od 8dpo do 14dpo można testować bo wtedy jeżeli jest ciąża to test wyjdzie pozytywny
 
reklama
Hej, znowu się odzywam. Nie wiem czy się martwić tym czy też nie, ale wolę się wygadać 😒niż dusić to w sobie. Wiem że jest zbyt wcześnie, ale niestety ciekawość zwyciężyła zrobiłam dziś Test i negatyw wyszedł 5dpo. Martwi mnie jedno takie dziwne kłucie w podbrzuszu, na noc mocniejsze, mam dziwne napady gorąca i zimna, senność 🤷‍♀️(tłumaczę sobie nie wyspamiem). Dziwny metaliczny posmak 🤷‍♀️, wiem że na objawy ciążiwe za wcześnie. Ręce mi opadają już, bo nie wiem co się dzieje. Takich objawów nie miałam przed okresem. Świadoma jestem że cykl od cyklu się różni i nie musi być wszystko w zegarku, ale te bolące, kłujące podbrzusze mnie zastanawia najbardziej 🥺. Doradzicie coś?
 
Hej, znowu się odzywam. Nie wiem czy się martwić tym czy też nie, ale wolę się wygadać 😒niż dusić to w sobie. Wiem że jest zbyt wcześnie, ale niestety ciekawość zwyciężyła zrobiłam dziś Test i negatyw wyszedł 5dpo. Martwi mnie jedno takie dziwne kłucie w podbrzuszu, na noc mocniejsze, mam dziwne napady gorąca i zimna, senność 🤷‍♀️(tłumaczę sobie nie wyspamiem). Dziwny metaliczny posmak 🤷‍♀️, wiem że na objawy ciążiwe za wcześnie. Ręce mi opadają już, bo nie wiem co się dzieje. Takich objawów nie miałam przed okresem. Świadoma jestem że cykl od cyklu się różni i nie musi być wszystko w zegarku, ale te bolące, kłujące podbrzusze mnie zastanawia najbardziej 🥺. Doradzicie coś?
powiem tak, ja 8 dpi też nie wytrzymałam -negatyw, potem 11 dpo miałam skierowanie na RTG więc zrobiłam test i wyszedł cień (beta 24.8), dziś po kolejnych 5 dniach (16dpo) beta już 396. Także negatywny test 5dpo absolutnie nic nie znaczy. Dużo cierpliwości i trzymam kciuki :)
 
powiem tak, ja 8 dpi też nie wytrzymałam -negatyw, potem 11 dpo miałam skierowanie na RTG więc zrobiłam test i wyszedł cień (beta 24.8), dziś po kolejnych 5 dniach (16dpo) beta już 396. Także negatywny test 5dpo absolutnie nic nie znaczy. Dużo cierpliwości i trzymam kciuki :)
najlepiej poczekam do 10dpo, ale będzie bardzo ciężko z cierpliwością 😂, wrzucam tu Test, uważam go za negatywny chociaż jakiś cień niby jest Pink 10 ml
 

Załączniki

  • 4ae7c311-c8dd-4ead-b598-677f425a3b1c.jpeg
    4ae7c311-c8dd-4ead-b598-677f425a3b1c.jpeg
    31,6 KB · Wyświetleń: 50
Te testy tak maja niestety.
Możesz spróbować iść na betę 8dpo ale też jak będzie negatywna to jeszcze wszystko może się zdarzyć 🤷‍♀️
No nie będę na darmo wydawała kasy lepiej poczekam 10dpo z testem i 14 dpo Test i najwyżej krew jak okres mi się będzie spóźniał :). Nie będę aż tak kombinować, bo u mnie w mieście bardziej opłaca się test kupić i zrobić niż iść na betę, gdyż to koszt bety to 55zl
 
No nie będę na darmo wydawała kasy lepiej poczekam 10dpo z testem i 14 dpo Test i najwyżej krew jak okres mi się będzie spóźniał :). Nie będę aż tak kombinować, bo u mnie w mieście bardziej opłaca się test kupić i zrobić niż iść na betę, gdyż to koszt bety to 55zl

Ja ostatnio płaciłam za betę i progesteron (zawsze robię razem) 110zl ale wiadomo dla każdego ma to inna wartość. Dla jednych to dużo dla innych mało 😊
 
Hej, przychodzę do Was z zapytaniem, ponieważ mam dziwne plamienie dziś rano zauważyłam i olałam sprawę myśląc, iż wydawało mi się to wróciłam teraz do domu i sprawa się powtórzyła tylko plamienie jest różowe 🤷‍♀️ czerwone 🤷‍♀️ taki malinowy kolor bym określiła. Jestem 4 dni przed okresem i tu takie coś 🤔 możliwe że okres przyjdzie wcześniej? Pobolewa mnie podbrzusze i temp mam podwyższona. Pobolewa mnie podbrzusze i mam odruchy wymiotne 🤢. Czy jest sens robić rano Test ciążowy? Czy czekać jeszcze i zrobić w końcu beta hcg?
 
Hej, przychodzę do Was z zapytaniem, ponieważ mam dziwne plamienie dziś rano zauważyłam i olałam sprawę myśląc, iż wydawało mi się to wróciłam teraz do domu i sprawa się powtórzyła tylko plamienie jest różowe 🤷‍♀️ czerwone 🤷‍♀️ taki malinowy kolor bym określiła. Jestem 4 dni przed okresem i tu takie coś 🤔 możliwe że okres przyjdzie wcześniej? Pobolewa mnie podbrzusze i temp mam podwyższona. Pobolewa mnie podbrzusze i mam odruchy wymiotne 🤢. Czy jest sens robić rano Test ciążowy? Czy czekać jeszcze i zrobić w końcu beta hcg?
zrób test ciazowy, jeżeli masz. Nic nie tracisz. Betę również polecam, jeżeli test wykaże ci niejasność.
 
reklama
Do góry