reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test panorama

Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
2
Cześć dziewczyny,
Czy któraś z was robiła test panorama I miała sytuację, że było za mało frakcji DNA płodu? Ja dwa tygodnie temu otrzymałam wynik, że jest za mało wolnego DNA płodu i w zwiazku z tym istnieje wysokie ryzyko triploidi, trisomii 18 i 13, wynik wyliczono na podstawie algorytmu składajacego się z wieku matki oraz wagi, mam 34 lata i nie mam nadwagi. Zrobiłam test pappa, który wyszedł bardzo dobrze, na USG wszystko jest prawidłowo, byłam na konsultacji u dwóch genetyków, nie widzą wskazań do amniopunkcji i zalecają ponowne pobranie krwi do panoramy, bo uważają że to mi się należy i będzie uczciwie z ich strony to powtórzyć, ale klinika gdzie pobierałam krew i synevo - laboratorium, które pośredniczy ze Stanami, nie chce wykonać ponownego badania i zleca amniopunkcję, kasy też nie chcą oddać.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Czy któraś z was robiła test panorama I miała sytuację, że było za mało frakcji DNA płodu? Ja dwa tygodnie temu otrzymałam wynik, że jest za mało wolnego DNA płodu i w zwiazku z tym istnieje wysokie ryzyko triploidi, trisomii 18 i 13, wynik wyliczono na podstawie algorytmu składajacego się z wieku matki oraz wagi, mam 34 lata i nie mam nadwagi. Zrobiłam test pappa, który wyszedł bardzo dobrze, na USG wszystko jest prawidłowo, byłam na konsultacji u dwóch genetyków, nie widzą wskazań do amniopunkcji i zalecają ponowne pobranie krwi do panoramy, bo uważają że to mi się należy i będzie uczciwie z ich strony to powtórzyć, ale klinika gdzie pobierałam krew i synevo - laboratorium, które pośredniczy ze Stanami, nie chce wykonać ponownego badania i zleca amniopunkcję, kasy też nie chcą oddać.
Przepraszam, że trochę nie na temat.

Możesz powiedzieć dlaczego zdecydowałaś się zrobić test panorama mimo dobrego USG oraz pappa?
 
Najpierw zrobiłam panoramę, zdecydowałam się, bo kilka moich koleżanek miało złe wyniki pappy i odradzały mi ten test, ze jest niewiarygodny zwłaszcza w naszym wieku, wiec chciałam zaoszczędzić sobie tego stresu, od razu zdecydowałam się na panoramę, ale teraz bardzo tego żałuje, bo pewnie stracę kasę, a i tak chcę zrobić jeszcze jeden test, nie chcę od razu decydować się na amniopunkcję.
 
Do góry