reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPP-A

Anitę

Aktywna w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2023
Postów
85
Cześć dziewczyny robiliście test PAPP-A
Polecacie ogólnie go zrobić czy odradzacie?
Bo ja już sama nie wiem
 
reklama
Cześć dziewczyny robiliście test PAPP-A
Polecacie ogólnie go zrobić czy odradzacie?
Bo ja już sama nie wiem
Ja robię 16-20.12. Każdy lekarz mi zalecał. 4 lata temu trochę inne było podejście i lekarze mówili mi, że w moim wieku i z moimi wynikami nie muszę. Teraz chyba coś się zmieniło i każdy lekarz mnie skierował pomimo braku wskazań, tak więc robię. Powiedzieli, że pappę powinna robić każda ciężarna i powinien to być złoty standard 🤷🏼‍♀️ Mam 30 lat.
 
Ja robiłam, ale prenatalne miałam u swojej lekarki prowadzącej, a ona wręcz wymagała, żeby na USG przyjść z wynikiem. Tak jak mówi bleucoco, ta lekarka akurat wyszła z założenia, że to taki standard, mam mniej niż 30 lat, więc nie zleciła mi tego ze względu na wiek
 
Robiłam, chociaż też byłam sceptycznie nastawiona, ale lekarz wykonujący prenatalne wymagał żeby zrobić pappe i wolna betę i w sumie to jestem spokojna, a te 200zl by się rozeszło po kątach tak czy inaczej, to się w sumie tylko raz robi :)
 
reklama
Do góry