reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPPA/bHCG kryptor czas wykonania z USG.

linkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2019
Postów
68
Czy test PAPPA musi być wykonany w tym samym dniu co USG prenatalne I trymestru?

Jestem umówiona na USG I trymestru na koniec marca. Lekarz prowadzący zasugerował mi wykonanie testu PAPPA/bHCG w 10 tygodniu ciąży. Badanie wykonałam, a teraz natykam się na informacje, że najlepiej wykonać ten test w dniu USG albo najwcześniej dobę przed...? To jak to jest? Ten test jest miarodajny tylko z USG wykonanym w tym samym czasie czy wyniki tego testu maja swoje własne wskaźniki w zależności od tygodnia i dnia ciąży, w którym zostały wykonane?

Nie uśmiecha mi się płacić po raz kolejny za ten test ponad 200 zł... :(
 
reklama
Czy test PAPPA musi być wykonany w tym samym dniu co USG prenatalne I trymestru?

Jestem umówiona na USG I trymestru na koniec marca. Lekarz prowadzący zasugerował mi wykonanie testu PAPPA/bHCG w 10 tygodniu ciąży. Badanie wykonałam, a teraz natykam się na informacje, że najlepiej wykonać ten test w dniu USG albo najwcześniej dobę przed...? To jak to jest? Ten test jest miarodajny tylko z USG wykonanym w tym samym czasie czy wyniki tego testu maja swoje własne wskaźniki w zależności od tygodnia i dnia ciąży, w którym zostały wykonane?

Nie uśmiecha mi się płacić po raz kolejny za ten test ponad 200 zł... :(
ja musiałam iść na pobranie krwi tydzień przed badaniem USG.
 
Ja robiłam badania prenatalne w pracowni badań prenatalnych y lekarza z certyfikatem i wykonywałam test tego samego dnia.

Z tego co czytałam, wykonane w tym samym dniu są najbardziej wiarygodne.

Może zadzwoń do tego lekarza i zapytaj? Jeżeli nie ma takiej potrzeby, to po co masz płacić za powtórkę?
 
Jest taka nowa moda, żeby wykonywać biochemię wcześniej. Trzeba tylko wartości MOM policzyć na wiek ciąży z dnia badania. Słychać lekarza prowadzącego :)
 
Do góry