reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test pappa. Potrzebuję Waszej porady.

Witam dziewczyny. Jestem świeżo po usg i teście pappa. Lekarz stwierdził, że usg idealne, wszystkie parametry prawidłowe. Zaniepokoił go fakt bety 2,9067 Mom przy Papp 0,9275. W związku z tym ryzyko trisomii 21 z podstawowego 1:564 jest 1:1057. Moj wiek 31 lat. Lekarz powiedział, że zostawiłby to w spokoju, że przy tym obrazie usg nie ma zastrzeżeń, ja jednak się martwię i myśle o teście nifty. Jakie jest wasze zdanie?
Jeśli podstawowe masz większe ryzyko niż wyliczone na podstawie parametrów to czym zaniepokojony jest lekarz??
 
reklama
Jasne :) Obawiałam się, że to lekarz zlecił, bo jednak coś go niepokoiło.
A w takim przypadku - jeśli USG wyszło dobrze, to bym za bardzo się nie zamartwiała.

Ja bym pewnie jednak zrobiła amniopunkcję, bo jednak NIPT to wciąż badanie przesiewowe.

Później poszukam wątku dziewczyny, która miała bodajże ryzyko 1:7 i urodziła zdrowe dziecko. Jak uda mi się znaleźć, to wstawię linka :)
Ja mialam ryzyko 1:6 i urodzilam zdrowa córkę. Robiłam amniopunkcję i wszystko wyszło w porządku.
 
@Marion1 To nawet nie chcę myśleć, ile stresu przez ciążę miałaś. Znając siebie, to bym i amniopunkcji nie była pewna. Super, że wszystko jest ok.
 
Hej Dziewczyny, nie chcę zakładać nowego wątku :) MMA nadzieję że mi pomożecie. Wczoraj odebrałam wyniki testów pappa i bhcg. Ryzyko skorygowane t13 wynosi 1:30. Mam 35 lat. Z ciekawości skorzystałam z kalkulatora dostępnego na stronie fetal medicine i wyniki wygladaja zgoła inaczej (1:1667) Dodam że wszystkie parametry na USG sa prawidłowe, a w tymże kalkulatorze wpisujemy zarówno dane z USG jak i biochemii. Na wynikach z bio widzę np informacje cukrzyca: niepotwierdzona. A nie mam cukrzycy... Nie chcę wydawać 2,5k na testy i robic amniopunkcji jeśli nie ma takiej konieczności. Aaaaa pomocy!!!
 
Moim zdaniem wyniki u gina będą właściwe i na nich powinnaś się opierać. Nie ufałabym kalkulatorowi z internetu.
Jeśli masz zamiar robić amniopunkcję, to nie ma sensu wydawać na kolejny przesiewowy test 2,5k.
 
Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było, ale jak dzieje się coś niepokojącego, to wiem, że można na Was liczyć. Otóż do rzeczy. Jestem w drugiej ciąży. Wszystko było super, do momentu nieszczęsnego testu pappa...
Badania w 12 tygodniu, wiek matki 32 lata
Z usg wszystkie parametry jak z książki: Crl 61mm, przezierność 2.00mm, wszelkie obrazy prawidłowe i widoczne. No i mamy test biochemiczny:
Wolne b-hcg 1991 Mom i Papp-a 0,486MoM. Ryzyko skorelowane trisomii 21 1: 160...
Wizytę u lekarza mam dziś po południu, ale chciałam prosić żebyście podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami. W każdej gorszej chwili byłyście jak plasterna ranę.
1:32 ryzyko zespołu Downa. Wysoka beta. Bardzo wysoka. Robilam Nifty. Zdrowy syn. Ma prawie 6 mcy🙂 Betę u mnie zawyżał potworniak, ktorego znaleziono na jajniku podczas cc.
 
Moim zdaniem wyniki u gina będą właściwe i na nich powinnaś się opierać. Nie ufałabym kalkulatorowi z internetu.
Jeśli masz zamiar robić amniopunkcję, to nie ma sensu wydawać na kolejny przesiewowy test 2,5k.
Hej, dzięki za odpowiedź. Jutro mam wizytę u lekarza, więc rozwieje swoje wątpliwości i będę wiedziała co dalej robić. Teraz jestem w trybie paniki i analizy :) Btw. ten kalkulator jest od tej organizacji, która certyfikuje lekarzy FMF (fetal medicne foundation) dostępny na ich stronie.
 
To ja moze tez zapytam . Ja bylam wczoraj na prenatalnych . Z usg wyszla przeziernosc karkowa 4,2 , brak kosci nosowej I cos z serduszkiem ale nie wiem co dokladnie .
Ryzyko skorygowane
Trisomia 21. 1:21
Trisomia 18. 1:64
Trisomia 13 1:18
Mam skierowanie na dalsza diagnostyke
 
reklama
@Mama23????? Moim zdaniem wygląda to tak sobie. Samo USG nie wyszło dobrze, a pewnie ryzyko skorygowane (po wynikach krwi) - też Ci wzrosło. Co dokładnie się dzieje, odpowie już tylko amniopunkcja (najlepiej z mikromacierzami).

Przy prawidłowym USG można mieć nadzieję, ale słabe wyniki USG + słabe wyniki krwi, to zwiastuje, że jakiś problem jest.
 
Do góry